9 marca 2023 r. |5:53

Emma Heming zamknęła narrację, że wykorzystuje diagnozę swojego męża Bruce’a Willisa dla własnych „pięciu minut” sławy.

Heming, która jest żoną aktora z „Die Hard” od 2009 roku, uczyniła swoją misją podniesienie świadomości na temat stanu zdrowia męża po niedawnym ujawnieniu, że jego walka z afazją rozwinęła się w demencję czołowo-skroniową.

„Właśnie zobaczyłam coś o tym, że dostaję swoje 'pięć minut’, co jest wspaniałe, co oznacza, że słuchasz”, powiedziała mama dwójki dzieci w wideo na Instagramie udostępnionym w środę.

„Więc, zamierzam wziąć moje pięć minut i zamienię je w 10, ponieważ zawsze będę orędownikiem mojego męża.”

Heming przyrzekł „podnieść świadomość” o chorobie i „dla opiekunów, którzy są nieśpiesznymi bohaterami tam na zewnątrz.”

Emma Heming
Emma Heming zamknęła twierdzenia, że wykorzystuje diagnozę męża dla własnych „pięciu minut” sławy.
Instagram/@emmahemingwillis
Emma Heming, Bruce Willis
Heming przyrzekła, że nie zatrzyma się przed niczym, by zwiększyć świadomość na temat choroby męża.
Instagram/@emmahemingwillis

„A potem zamierzam przekształcić mój żal, mój gniew i mój smutek w coś dobrego wokół czegoś, co czuje się mniej niż”, powiedziała, dodając: „Obserwuj tę przestrzeń, ponieważ nie przyszłam grać.”

„HELL YES! Jestem z ciebie bardzo dumna!” skomentowała córka aktora, Scout Willis.

W zeszłym miesiącu rodzina Willisa ujawniła w obszernym oświadczeniu, że jego stan się pogorszył.

„Choć jest to bolesne, to ulga, że w końcu mamy jasną diagnozę”, powiedziała rodzina na stronie Stowarzyszenia na rzecz Zwyrodnienia czołowo-skroniowego.

„FTD to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a która może dotknąć każdego. Dla osób poniżej 60 roku życia, FTD jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ uzyskanie diagnozy może zająć lata, FTD jest prawdopodobnie znacznie bardziej powszechne niż wiemy” – napisała rodzina.

Oświadczenie – które zostało podpisane przez Heminga wraz z byłą żoną Willisa, Demi Moore, oraz wszystkimi pięcioma jego córkami – mówiło również, że gdyby gwiazda „Whole Nine Yards” „mogła” zareagować na jego sytuację, chciałaby pomóc w szerzeniu świadomości i przynieść „globalną uwagę i łączność” innym cierpiącym na „wyniszczającą chorobę.”

Czytaj również:  Poruszająca się na wózku inwalidzkim fanka Madonny reaguje na piosenkarkę besztającą ją za siadanie na koncercie
Emma Heming, Bruce Willis, daughters Mabel, and Evelyn
Para dzieli dwie córki: Mabel, 10, i Evelyn, 8.
Instagram/@emmahemingwillis

Rodzina aktora po raz pierwszy ogłosiła, że odchodzi on od aktorstwa w marcu ubiegłego roku po zdiagnozowaniu afazji – stanu, który może wpłynąć na zdolność osoby do mówienia, pisania i rozumienia języka werbalnego i pisanego.

W tym czasie Heming powiedziała, że zmagała się z „paraliżującym” żalem, pisząc: „Uczę się, jak żyć obok [sic] tego.”

Para dzieli dwie córki, Mabel, 10, i Evelyn, 8, podczas gdy on ma trzy córki – Rumer, 34, Scout, 31, i Tallulah, 29 – z Moore, z którą był żonaty od 1987 do 2000 roku.