14 marca 2023 r. |18:39

Ikoniczna restauracja w Palm Beach – Ta-boó – ulubiona restauracja towarzyska i gwiazd takich jak Celine Dion i Bon Jovi, a także zmarłych Bea Arthur i Frank Sinatra – może zostać zmuszona do wycofania się z działalności.

W 2021 roku budynek przy ritzy Worth Avenue został przejęty przez nowych właścicieli.

Teraz Page Six słyszy, że to historyczne miejsce, które działało przez 80 lat, zostało dotknięte nakazem eksmisji.

Słyszeliśmy, że właściciele Ta-boó chcą podpisać nową umowę najmu. Ale przedstawiciel właścicieli budynku, 219 Worth Ave Holdings, LLC, mówi nam: „Jesteśmy podekscytowani, że zawarliśmy umowę z nowym najemcą, który planuje odnowić i odświeżyć [miejsce]”.

Rod Stewart
Miejsce zostało kupione przez nowych właścicieli, którzy zmuszają restaurację, której klientem jest Rod Stewart, do opuszczenia lokalu.
WireImage

Zgodnie z dokumentacją widzianą przez Page Six restauracja, której właścicielem jest Franklyn de Marco, zaoferowała płacenie 600 000 dolarów rocznego czynszu i zapłacenie do 5 milionów dolarów na przebudowę i renowację nieruchomości w zamian za 15-letnią dzierżawę.

Nie jest jasne, co miałoby zastąpić restaurację. Jedno ze źródeł mówi Page Six, że sąsiedni lokal, którego klientami są Howard Stern, Susan Lucci i Rod Stewart, może zostać zastąpiony sklepem z zegarkami, ale inne źródła twierdzą, że może tam powstać nowa restauracja.

Bea Arthur
Restauracja jest przeznaczona dla osób towarzyskich i gościła Bea Arthur, a także Franka Sinatrę i Billy’ego Joela.
FilmMagic

Tymczasem prezes stowarzyszenia Worth Avenue Greg Beletsky protestuje przeciwko przeprowadzce. Beletsky wysłał list do burmistrza miasta, Danielle H. Moore i członków rady miasta twierdząc, że Ta-boó jest „znaczącą częścią historii” tego obszaru.

„Byłoby tragicznie, gdyby ten historyczny klejnot został usunięty z uroku, który splata przeszłość Palm Beach z teraźniejszością” – czytamy w liście. „Jak wiecie, piękno i atrakcyjność mieszkańców stołujących się w zabytkowych lokalach miasta jest tradycją, którą rodziny Palm Beach mają od pokoleń”.

Czytaj również:  Zerwana żona T.J. Holmesa, Marilee Fiebig, przerywa milczenie w sprawie romansu Amy Robach
Ta-boo
Hot spot zatrudnia 75 osób.
Getty Images

Spot zatrudnia 75 osób. Zostaliby bez pracy, gdyby restauracja została zamknięta.

(Słyszeliśmy, że Ta-boo szuka pomocy prawnej.