27 czerwca 2022 | 7:17pm

Książę Harry i Meghan Markle zatrudnili nominowaną do Oscara, lewicującą reżyserkę Liz Garbus, aby poprowadziła ich docu-series Netflixa, Page Six może ujawnić.

Książę i Księżna Sussex połączyli siły z Garbus przy tworzeniu serialu, nad którym – jak wyłącznie donosiliśmy – pracowali przez ponad rok w ramach wielomilionowej umowy ze streamerem.

Garbus był widziany w tle z parą we wrześniu ubiegłego roku podczas ich podróży do NYC z małą ekipą kamerową, która ukryła swój sprzęt w oczywistej próbie utrzymania ściśle tajnego projektu w tajemnicy.

Trzydniowa wycieczka Sussexów do Nowego Jorku obejmowała pobyt w luksusowym apartamencie przy United Nations Plaza, którego właścicielem był prawnik Barry Bloom.

During their NYC trip last September, Harry and Meghan were spotted being filmed discreetly by Garbus’ camera crew.
Podczas wycieczki do Nowego Jorku we wrześniu ubiegłego roku, Harry i Meghan zostali zauważeni, jak są dyskretnie filmowani przez ekipę Garbusa.
Director Garbus has built her career as a filmmaker tackling true crime, voter suppression and the justice system.
Reżyserka Garbus zbudowała swoją karierę jako filmowiec zajmujący się prawdziwymi przestępstwami, tłumieniem głosów i systemem sprawiedliwości.
WireImage

Kamery podążały za nimi na galę z czerwonym dywanem honorującą weteranów na pokładzie USS Intrepid na Manhattanie oraz na lunch w Joint Base McGuire-Dix-Lakehurst w New Jersey.

Garbus była widziana wraz z kolegami przemycającymi sprzęt kamerowy pod płaszczami i torbami z siedziby ONZ podczas ustawiania i filmowania Sussexów. Jej ekipa filmowa została również zauważona z parą w vanie Airstream w drodze na galę weteranów. Garbus otwarcie angażuje się w politykę; na swoim koncie na Instagramie apeluje o prawa do aborcji w związku z uchyleniem przez Sąd Najwyższy wyroku w sprawie Roe v. Wade i nazywa kandydatkę Demokratów na gubernatora Stacey Abrams „genialną” liderką.

Ogólnie oczekuje się, że rodzina królewska będzie apolityczna, ale odkąd Harry i Meghan rozstali się z rodziną królewską i przenieśli się do USA, wydają się chętnie sprzymierzać z postępowymi kwestiami, zwłaszcza w walce ze zmianami klimatu. W czasie wyborów prezydenckich w 2020 roku Meghan współpracowała również z uznaną feministką Glorią Steinem, która dzwoniła do wyborców, zachęcając ich do pójścia do urn.

Czytaj również:  Deion Sanders, wielcy NFL zbierają się nad klopsikami w pop-upie Rao's Super Bowl 2024 w Las Vegas
Royal watchers are keen to see what the famously guarded Harry and Meghan will divulge about themselves and their family in their upcoming docu-series.
Obserwatorzy królewscy chętnie zobaczą, co słynnie strzeżony Harry i Meghan ujawnią o sobie i swojej rodzinie w nadchodzącym serialu.
Alexi Lubomirski/Duke and Duch

Garbus zbudowała swoją karierę jako dokumentalistka i filmowiec zajmujący się prawdziwymi przestępstwami, tłumieniem wyborów i systemem sprawiedliwości, a także kierowała ostatnim sezonem „The Handmaid’s Tale”, który przyniósł jej nominację do nagrody Emmy w 2021 roku.

Story Syndicate, brooklyńska firma produkcyjna, którą Garbus prowadzi wraz z mężem Danem Coganem, była odpowiedzialna za Amazon’s „All In: The Fight for Democracy” i „I’ll Be Gone in the Dark” HBO, oba wydane w 2020 roku.

While in town, Harry and Meghan honored veterans aboard the USS Intrepid and had lunch at Joint Base McGuire-Dix-Lakehurst in NJ, while a cameraman filmed their movements.
Podczas pobytu w mieście Harry i Meghan uhonorowali weteranów na pokładzie USS Intrepid i zjedli lunch w Joint Base McGuire-Dix-Lakehurst w NJ, podczas gdy kamerzysta filmował ich ruchy.

Garbus wyreżyserowała również film „Lost Girls”, który stał się wczesnym hitem pandemicznym na Netflixie, „Cousteau” dla Nat Geo/Disney+ oraz filmy dokumentalne o Pete’ie Buttigiegu dla Amazona i Anthonym Fauci dla Nat Geo. Była nominowana do Oscara za najlepszy dokument w 2016 roku za „What Happened, Miss Simone?” i ponownie w 1999 roku za „The Farm: Angola, USA”.

Reprezentacja Sussexów była niedostępna dla komentarza.