poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Netflix ujawnia afrykańskie Originals Slate na lata 2022-2023

Netflix we wtorek ujawnił swój łup afrykańskich oryginałów, prezentując lokalne seriale językowe, filmy fabularne i projekty non-fiction wyprodukowane w Afryce, które zostaną wprowadzone w całej globalnej usłudze streamera jeszcze w tym roku i na początku 2023 roku.

Najważniejsze filmy to The King’s Horseman, gorąco oczekiwana ekranizacja nagrodzonej Noblem antykolonialnej sztuki Wole Soyinki Death and the King’s Horseman. Zaadaptowany i wyreżyserowany przez Biyi Bandele Half of a Yellow Sun, dramat w języku Yoruba będzie miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto we wrześniu

Jeśli chodzi o seriale, Netflix zaprezentuje 26 sierpnia swój pierwszy afrikaanskojęzyczny dramat, Ludik. W sześcioodcinkowym filmie akcji w tytułowej roli Daana Ludika wystąpi urodzony w RPA Arnold Vosloo (The Mummy). W rolach głównych występują Rob Van Vuuren, Diaan Lawrenson i Zane Meas.

Nigeryjski aktor/reżyser Akin Omotoso rozpocznie The Brave Ones, nadnaturalny serial inspirowany afrykańskim folklorem, ale osadzony we współczesnym RPA, na Netflix 16 września. W The Brave Ones występują aktorzy Sthandile Nkosi, Sthandiwe Kgoroge, Bonko Khoza i Tony Kgoroge.

W RPA rozgrywa się również Kings of Queenstown, historia młodego cudownego piłkarza i jego zmagań ze spłukanym, pro-piłkarskim ojcem i rozwijającą się karierą. Reżyseruje Jahmil XT Qubeka (Knuckle City), a w roli głównej występuje Zolisa Xaluva. Kings of Queenstown ma premierę na Netflixie jeszcze w tym roku.

Globalny streamer jest pionierem w afrykańskiej produkcji, podpisując wielotytułowe umowy z niektórymi z najlepszych twórców i producentów z tego regionu. We wtorek Netflix ogłosił wieloprojektowe partnerstwo z uznanym południowoafrykańskim filmowcem Mandlakayise Walterem Dube, reżyserem Silverton Siege, pierwszego afrykańskiego filmu zamówionego przez Netflix. Streamer ma już podobne umowy z Mo Abudu i jej Ebonylife Studios (producenci The King’s Horseman) oraz Kunle Afolayan ze swoim nigeryjskim domem produkcyjnym KAP. Najnowszym projektem Afolayana dla Netflixa jest Anikulapo, mistyczny dramat folklorystyczny, który pojawi się w serwisie 30 września.

Czytaj również:  ITVX Launch: Jak usługa wspierana reklamami zmieni biznes streamingowy brytyjskiego giganta telewizyjnego

„Wierzymy, że Afryka jest jednym z głównych ośrodków twórczych dla wspaniałych opowieści, które rezonują na całym świecie, więc ma tylko sens, abyśmy zwiększyli nasze inwestycje z jeszcze bardziej ekscytującym łupem” – powiedziała Dorothy Ghettuba, dyrektor ds. seriali w Afryce w Netflix. „Jesteśmy dumni, że możemy nadal tworzyć globalne możliwości dla utalentowanych twórców z tego wspaniałego kontynentu i dzielić się ich autentycznymi historiami z naszymi członkami w Afryce i na całym świecie”

Na początku tego roku Netflix zobowiązał się do zainwestowania co najmniej 56 milionów dolarów (920 milionów ZAR) w cztery produkcje w RPA w latach 2022-2023: Serial akcji One Piece, trzeci sezon hitowego teen drama Blood & Water (powrót w listopadzie), świąteczny feature How to Ruin Christmas: The Baby Shower, którego premiera odbędzie się 16 grudnia, oraz iNumber Number: Fool’s Gold, fabularny sequel hitowego południowoafrykańskiego serialu policyjnego z 2017 roku iNumber Number, którego premiera odbędzie się na początku 2023 roku.

Netflix potwierdził również, że zamówił nowy sezon popularnego panafrykańskiego reality show Young Famous and African.

„Pracujemy z najlepszymi talentami i filmowcami, a także ekscytującymi wschodzącymi głosami z kontynentu. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszego partnerstwa z utalentowanymi opowiadaczami historii z Afryki” – dodał Tendeka Matatu, dyrektor ds. filmów w językach lokalnych w Afryce. „Dzięki stale rosnącej liście seriali, filmów i treści licencjonowanych w bogatej gamie najlepszych w swojej klasie treści w różnych gatunkach, chcemy dać naszym członkom więcej chwil, aby dzielić się radością, która płynie z zanurzenia się we wspaniałych historiach tworzonych w Afryce, które mają być oglądane przez świat.”

Netflix zapowiedział swój nadchodzący afrykański slate z serią promocyjnych szpul i zdjęć first-look podczas wydarzenia w RPA we wtorek.

Latest Posts

Nie przegap