25 czerwca 2022 | 1:32pm

Były uczestnik „Bachelorette” Cam Ayala przeszedł amputację nogi pod koniec tego tygodnia, jego ostatni post w mediach społecznościowych ujawnił.

„Gotta lotta BROMENTUM with @b.rapp #amputee #CAMputee #FAITHoverFEAR 🙏🏽✝️”, czytamy w podpisie na Instagramie towarzyszącym zdjęciu Ayali w łóżku szpitalnym w Texas Medical Center, z dużą częścią jego prawej nogi, która wydaje się być usunięta.

Powodem zabiegu był obrzęk limfatyczny, choroba, na którą Ayela, 33, cierpi od dawna. Stan ten, według Mayo Clinic, jest wynikiem tego, że naczynia limfatyczne nie odprowadzają w wystarczającym stopniu limfy z węzłów chłonnych, co skutkuje spiętrzeniem płynu, który powoduje obrzęk w dotkniętym regionie ciała – najczęściej w ramionach lub nogach.

Pochodząca z Teksasu po raz pierwszy pojawiła się w 15. sezonie „The Bachelorette”, który miał premierę w 2019 roku i przedstawił projektantkę wnętrz Hannah Brown jako tytułową kwalifikującą się singielkę programu.

former Bachelorette contest Cam Ayala
Były konkurs „Bachelorette” Cam Ayala przeszedł w tym tygodniu amputację nogi, jego ostatni post na Instagramie ujawnił.
Instagram/@camronayala – Getty

W ostatnim wywiadzie Ayala, który pojawił się również w szóstym sezonie „Bachelor in Paradise”, zastanawiał się nad tym, jak jego diagnoza pozornie wpłynęła na jego ostateczny los jako uczestnika „The Bachelorette”

„Krótko mówiąc, zaczęło się bardzo dobrze. Dostałem pierwszą różę przed pierwszą różą wrażenia, a to nigdy wcześniej się nie zdarzyło [on the show]”, wspominał kierownik sprzedaży w odcinku 15 czerwca podcastu „Maybe God”.

Cam Ayala seemingly undergoing physical therapy post-amputation at the Texas Medical Center
Post Ayali ujawnił również wideo, na którym 33-letni mieszkaniec Teksasu wydaje się przechodzić terapię fizyczną.
Instagram/@camronayala

„Szczerze mówiąc, kiedy byłem tam i dostałem tę pierwszą różę, poczułem się afirmowany bardzo szybko”, kontynuował. „I to było przekleństwo. Ponieważ był bardzo duży cel umieszczony na moich plecach między mężczyznami w domu. I około trzech tygodni w podróży tam, postanowiłem otworzyć się do bachelorette o mojej przewlekłej choroby, zwany obrzęk limfatyczny …

„Jak otworzyłem się do niej, niektóre z innych facetów w rezydencji czuł się [it] konieczne, aby podejść do niej po tej rozmowie i zasadniczo oskarżyć mnie o fabrykowanie tego medycznego sob story więc mogłem dostać to, co określili jako „róża litości.”

Czytaj również:  Kendall Jenner i Devin Booker skupiają się na karierze po rozstaniu

„I niestety uwierzyła w narrację chłopaków i zostałem odesłany do domu tej nocy,” zakończył.

Ayala with the cast of Season 6 of
Ayala później rywalizowałby w 6. sezonie „Bachelor in Paradise”
ABC via Getty Images

W innym z ostatnich postów Ayali na Instagramie, udostępnionym cztery dni temu, samozwańczy „król parkietu” pojawia się w wideo, w którym najwyraźniej przygotowuje się i przechodzi przez „ostatni” dzień ćwiczeń przed amputacją.

„LAST time putting ON and taking OFF a FULL 🦵🏾 compression sleeve… 23 years of Love/Hate,” and „My FINAL workout with my God-give legs 🦵🏾 🦵🏾 #SweatCheck 🥵✅,” reads text overlaid on the footage.