czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Członkowie chwalą nowy oddział Akademii zajmujący się produkcją i technologią: „Sztuka i nauka nie tylko inspirują się nawzajem, ale i wymagają od siebie”

Członkowie Akademii Filmowej z aplauzem przyjęli piątkową wiadomość, że staną się częścią nowego Oddziału Produkcji i Technologii.

Nowa gałąź, składająca się z około 400 osób, wcześniej sklasyfikowanych jako Members-at-Large, reprezentuje członków pracujących na różnych stanowiskach technicznych i produkcyjnych, w tym dyrektorów ds. technologii, starszych kierowników działów technologicznych i usług kreatywnych, a także specjalistów ds. konserwacji i restauracji, koordynatorów kaskaderskich, kierowników scenariuszowych, choreografów, kierowników muzycznych, kolorystów, producentów liniowych i zastępców producentów.

„Technologia jest tak ważna w naszej branży i wspaniale jest widzieć, że Akademia dostrzega jej znaczenie”, mówi Hanno Basse, CTO w Digital Domain i były CTO w 20th Century Fox, mówi The Hollywood Reporter. Basse, który jest wśród członków-at-large, którzy dołączają do tej nowej gałęzi, dodaje: „W całej historii przemysłu filmowego, technologia odegrała ogromną rolę w postępie sztuki opowiadania historii, czy to dodając dźwięk, kolor, formaty panoramiczne, dźwięk przestrzenny czy efekty wizualne. Jestem dumnym członkiem tej nowej gałęzi.”

„Nasz przemysł znajduje się w krytycznym punkcie, w którym sztuka i nauki ścisłe nie tylko inspirują się nawzajem, ale także wymagają się nawzajem” – dzieli się z nami weteran branży Leon Silverman, doradca MovieLabs (wspólnego przedsięwzięcia badawczo-rozwojowego założonego przez studia hollywoodzkie) wspierający jego inicjatywę 2030 Vision i członek Rady SciTech Akademii. „Utworzenie nowej gałęzi produkcji i technologii tworzy ważny zasób i świadomy głos w ramach Akademii, gdy jej członkowie i Rada Gubernatorów pracują wspólnie nad wynalezieniem przyszłości.”

„Zdecydowanie dobra rzecz”, zgadza się CEO MovieLabs, Richard Berger. „Daje tożsamość i głos ważnej grupie w ramach Akademii”.

Nowy oddział zaznacza inicjatywę, która rozpoczęła się kilka lat temu i zjednoczyła się z członkami-at-large i gubernatorami Akademii, z CEO Akademii Billem Kramerem i prezydentem Janet Yang.

Dzięki temu ruchowi, jeden członek nowego oddziału zostanie wybrany do Rady Gubernatorów Akademii na rok fiskalny 2023-2024.

Czytaj również:  Beanie Feldstein, Jane Lynch odchodzą z broadwayowskiej "Funny Girl

Latest Posts

Nie przegap