poniedziałek, 4 marca, 2024

Ostatnie posty

’Emancipation’ Director Defends Release of Will Smith Film After Oscars Slap: „Ważniejsze niż jeden zły moment”

Antoine Fuqua ma nadzieję, że widzowie dadzą jego nadchodzącemu filmowi Emancypacja szansę, ponieważ przygotowuje się do premiery mniej niż rok po tym, jak Will Smith trafił na pierwsze strony gazet za spoliczkowanie Chrisa Rocka podczas ceremonii wręczenia nagród Akademii w 2022 roku.

W wywiadzie dla Vanity Fair, który ukazał się w sieci we wtorek, reżyser powiedział, że nikt zaangażowany w film nigdy nie miał rozmowy „o tym, że film nie wyjdzie”, ale że Apple, który stoi za wydaniem, był „bardzo ostrożny” w ocenie sytuacji i słuchaniu różnych opinii wokół niego. Emancypacja, której premiera kinowa odbędzie się 2 grudnia, a następnie 9 grudnia zostanie udostępniona na Apple TV+, to pierwszy duży projekt Smitha od czasu incydentu, który pozwoli branży ocenić, czy widzowie są gotowi odłożyć policzek w przeszłość.

„Oczywiście chciałem, żeby ludzie zobaczyli ten film” – powiedział Fuqua w rozmowie z publikacją. „Moja rozmowa była zawsze: 'Czy 400 lat niewolnictwa, brutalności nie jest ważniejsze niż jeden zły moment?’ Byliśmy w Hollywood, a tam miały miejsce naprawdę paskudne rzeczy i widzieliśmy, jak wiele osób dostaje nagrody, które zrobiły naprawdę paskudne rzeczy. Myślę więc, że Apple wzięło pod uwagę wszystkie te rzeczy i wiele z nich przedyskutowaliśmy. Potem decyzję podjęli ludzie odpowiedzialni za dystrybucję i pieniądze w Apple – i jestem wdzięczny. Jestem naprawdę wdzięczny.”

W innym miejscu wywiadu Fuqua powiedział, że ciężko mu było pogodzić głośny moment z ceremonii wręczenia Oscarów 27 marca z przyjazną osobowością na planie, którą widział u Smitha podczas kręcenia dramatu o niewolnictwie. Filmowiec wyjaśnił, że ten policzek „nie był dla mnie prawdziwy, ponieważ byłem z Willem przez dwa lata i nie spotkałem milszego człowieka. Jestem w tej kwestii szczery. Był miły dla wszystkich na planie”

Czytaj również:  Tyler Perry wyjaśnia, że "deeskalował" sytuację, a nie "pocieszał" Willa Smitha po oscarowym policzku

Kontynuował, „Więc widziałem inną osobę niż ten jeden moment w czasie, a więc moja reakcja była tym szczególnym momentem jest dla mnie bardzo obca, jeśli chodzi o Will Smith. Nie mam nic, ale niesamowite rzeczy do powiedzenia o Willu Smith, naprawdę autentycznie. Możecie zapytać każdego, kto pracował przy filmie, powie wam to samo. Najmilsza osoba, jaką kiedykolwiek spotkałem w życiu. Chris Rock – znam Chrisa – Chris to też dobry facet. Spędziłem czas z Chrisem i myślę, że to niefortunne wydarzenie i mam nadzieję, że możemy iść do przodu i ominąć to.”

Fuqua wyjaśnił, że ceremonia wręczenia Oscarów, podczas której Smith zdobył Oscara dla najlepszego aktora za Króla Ryszarda, odbyła się pod koniec wyczerpującej sesji zdjęciowej Emancypacji. W opartym na faktach dramacie Smith gra Petera, niewolnika, który ucieka na Północ i dołącza do armii Unii, a jego blizny po prawie śmiertelnym pobiciu zostają przedstawione na fotografii, która pomaga wzmocnić ruch abolicjonistyczny.

„Naprawdę trudno jest wydać postać, która została zbrutalizowana i nazwana słowem N każdego dnia – stale, każdego dnia – i nadal być najmilszą osobą na świecie”, kontynuował Training Day helmer. „To, wiem. Więc nie ma wymówek dla nikogo ani niczego, ale mogę powiedzieć, że jest dobrym człowiekiem i mam nadzieję, że ludzie mogą mu wybaczyć i że możemy iść do przodu. Mam nadzieję, że Chris i Will znajdą sposób, aby usiąść razem publicznie, prywatnie, cokolwiek, i pogodzić się. Myślę, że byłoby to niesamowite oświadczenie.”

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, który ukazał się latem, Fuqua podzielił się swoimi nadziejami związanymi z Emancypacją: „Chciałbym, aby widzowie zobaczyli prawdę i zostali nią zainspirowani”

Latest Posts

Nie przegap