sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Film Ingmara Bergmana „Faithless” do adaptacji telewizyjnej w reżyserii Tomasa Alfredsona „Tinker Tailor Soldier Spy”

Film Ingmara Bergmana Faithless doczeka się adaptacji telewizyjnej w reżyserii szwedzkiego reżysera Tomasa Alfredsona (Tinker Tailor Soldier Spy, The Snowman), co szwedzki nadawca publiczny SVT i duńska firma produkcyjna Miso Film (Netflix’s The Rain), będąca częścią należącej do Bertelsmanna RTL Group’s Fremantle, ujawniły w poniedziałek.

Mają oni współprodukować serial dramatyczny, przy czym Alfredson będzie odpowiedzialny za reżyserię wszystkich sześciu 45-minutowych odcinków, a norweska Sara Johnsen (July 22) napisze scenariusz.

Projekt będzie badał relacje między pasją a miłością poprzez erotyczny trójkąt. „David zakochuje się w żonie swojego najlepszego przyjaciela Marka, pięknej Marianne”, zgodnie ze streszczeniem fabuły. „Romans Davida i Marianne ma bolesne konsekwencje dla dwóch rodzin. Bohaterami kierują pożądanie, zazdrość, zdrada i miłość.”

„Jakoś zimą 2001 roku skontaktowałem się z Ingmarem Bergmanem i zapytałem, czy mógłbym na nowo zinterpretować jego historię. Początkowo powiedział, że brzmi to jak 'pomysł po pijaku'” – powiedział Alfredson. „Ale im dłużej o tym rozmawialiśmy, uznał, że brzmi to zarówno 'strasznie ekscytująco’, jak i 'naprawdę gównianie'” Kontynuował: „Teraz wreszcie nadszedł czas, aby zrobić serial telewizyjny z szokującego dramatu Ingmara Bergmana o trójkącie miłosnym. Trudno mi stwierdzić, że kiedykolwiek stanąłem przed większym zadaniem i obiecuję, że uniosę kapelusz za to, co było i zakasam rękawy za to, co będzie.”

Johnsen podzielił się: „To inspirujące rozwijać, podziwiać i rozszerzać tekst Bergmana, który poprzez złożone postacie jest opętany przez siły większe od nich samych. Współpraca z Tomasem Alfredsonem sprawia, że pisanie to świetna zabawa, a my czujemy się tak, jakbyśmy tworzyli najlepszy oparty na postaciach dramat telewizyjny wszech czasów.”

„Połączenie dwóch tak silnych twórców jak Sara Johnsen i Tomas Alfredson z wyjątkowym i jednocześnie ponadczasowym tekstem Ingmara Bergmana jest niezwykle ekscytujące”, powiedziała Anna Croneman, szefowa działu dramatu w SVT. „Jest to również przykład ambitnych projektów [that] SVT Drama, i ogólnie usług publicznych [broadcasters], które trzeba będzie chronić w przyszłości.”

Czytaj również:  'Outside the Lines' odwołane w ESPN po 33 latach, marka informacyjna będzie żyła na innych platformach

Peter Bose, dyrektor generalny i producent w Miso Film, dodał: „Wyraźnie pamiętam adaptację Liv Ullmann z Faithless Ingmara Bergmana”, dzieląc się, że „wywarła ona wielkie wrażenie, gdy zobaczyłem film na festiwalu w Cannes w 2000 roku.” Dodał: „Faithless to wiecznie aktualna opowieść o miłości i zazdrości, a nie mniej uczuciach, które budzą się, gdy się zakochujesz.”

Latest Posts

Nie przegap