poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Jak Knight, komik stand-upowy, pisarz i aktor, zmarł w wieku 28 lat

Jak Knight, komik stand-upowy, aktor i pisarz, który ostatnio współtworzył serial Peacock Bust Down, zmarł. Miał 28 lat.

Knight zmarł w czwartek wieczorem w Los Angeles, jego rodzina ogłosiła poprzez przedstawiciela agencji. Dodatkowe szczegóły, w tym przyczyna śmierci, nie są w tej chwili ujawniane. „Bliscy Knighta proszą o uszanowanie ich prywatności w tym niezwykle trudnym czasie,” powiedział rep.

Kariera Knighta była nie tylko w dobrym miejscu, ale jego gwiazda była na fali wznoszącej. Po napisaniu scenariuszy do serii hitów – od uznanej przez krytyków raunchy komedii Netflixa Big Mouth do uwielbianego przez ABC Black-ish – Knight przeszedł do współtworzenia, produkcji wykonawczej i występowania w nowym serialu Peacock Bust Down.

Występując naprzeciwko swojego zespołu współtwórców Chrisa Redda, Sama Jaya i Langstona Kermana, serial śledzi grupę przyjaciół pracujących na nisko płatnych stanowiskach w kasynie w Gary w Indianie. Bust Down zadebiutował w marcu. Knight pracował również z Jayem nad serialem HBO Pause With Sam Jay jako aktor, współproducent i scenarzysta.

Pochodzący z Seattle, mieszkający w L.A. Knight niedawno ukończył filmowanie pełnometrażowego debiutu reżyserskiego Chelsea Peretti, First Time Female Director. Często koncertował ze swoim stand-upem na całym świecie i pojawił się w półgodzinnym specjalnym Netflixie, który został wyemitowany w 2018 roku jako część serii Comedy Lineup.

W wywiadzie z 2018 roku dla Respect, Knight powiedział, że dostał swoją pierwszą pracę w branży jako pisarz na animowanym Lucas Bros. Moving Co., kiedy miał blisko 20 lat. Współtwórcy i identyczni bracia bliźniacy Keith i Kenneth Lucas „usłyszeli o mnie od kogoś, nie wiem kogo, i byli jak, 'Aye, chodź z nami, chodź palić'”, wspomina Knight.

Riffing na sitcomie Sister, Sister, Knight zasugerował, że była trzecia siostra, która została pominięta i stała się zła. Bracia Lucas byli pod wrażeniem na tyle, że poprosili go o dołączenie do ich programu. „Byłem jak, tak, i to jest to”

Czytaj również:  Konkursy na krótkometrażowy film animowany o przyjaciołach, rodzinie i społeczności

Knight przypisał legendzie stand-upu Dave’owi Chappelle’owi i animowanym Boondocks za zainspirowanie jego kariery w komedii. „W stu procentach są to powody, dla których robię to, co robię” – powiedział. W końcu otworzyłby Chappelle’a podczas trasy koncertowej, będąc jednym z wielu stand-uperów, do których dołączył na różnych scenach, w tym Joel McHale, Eric Andre, Moshe Kasher i Aziz Ansari.

W tym samym wywiadzie otworzył się na temat doświadczenia nie tylko pisania dla Big Mouth, ale głosowania postaci DeVona. „Bycie pisarzem jest niesamowite i po prostu bycie w pokoju z niektórymi z najbardziej genialnych żyjących ludzi, a ja dostaję się do siedzenia po drugiej stronie stołu z ludźmi takimi jak Jordan Peele i Maya Rudolph,” powiedział. „To surrealistyczne, ale to dużo pracy, pracy”.

Jego śmierć była szokiem dla społeczności komediowej, z wieloma insiderami wyrażającymi żal i niedowierzanie w piątek. „Jesteśmy zdruzgotani odejściem Jaka Knighta,” czytamy we wspólnym oświadczeniu rodziny Knighta Bust Down, Peacock i Universal Television. „Był genialnym komikiem, wizjonerem i artystą, a my wszyscy mieliśmy szczęście doświadczyć jego wielkości. Nasze serca są z rodziną, przyjaciółmi i społecznością Jaka w tym łamiącym serce czasie.”

Comedy Central, które nazwało Knighta komikiem do obserwowania, zamieściło hołd na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, nazywając go „histerycznym i szczerym komikiem. Będzie nam go ogromnie brakowało” Producent muzyczny, DJ i raper Steven Ellison, najlepiej znany pod pseudonimem scenicznym Flying Lotus, nazwał Knighta „niepologicznie odważnym i przezabawnym.”

„Fenomen”, napisał Eddie Della Siepe. „Niesamowity talent i co ważniejsze świetny facet”.

Latest Posts

Nie przegap