poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

John Oliver mówi o przesłuchaniach 6 stycznia i „niepokojącej” liczbie zwycięzców prawyborów GOP, którzy wciąż twierdzą, że to oszustwo wyborcze

John Oliver w niedzielnym Last Week Tonight zaoferował swoje spojrzenie na informacje płynące z przesłuchań 6 stycznia w komisji Izby.

Zaczął od zauważenia, jak John Eastman, prawnik doradzający ówczesnemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi podczas śmiertelnego powstania na Kapitolu USA, który forsował pomysł, że ówczesny wiceprezydent Mike Pence może obalić wyniki wyborów z listopada 2020 r.

Oliver pokazał klip byłego prawnika Białego Domu Erica Herschmanna wspominającego swoją reakcję na ten pomysł.

„Powiedziałem: 'Poczekaj chwilę. Chcę zrozumieć, co mówisz. Mówisz, że wierzysz, że wiceprezydent, działając jako przewodniczący Senatu, może być jedynym decydentem co do… tego, kto zostanie następnym prezydentem Stanów Zjednoczonych?” Wspominał Herschmann. „A on odpowiedział, że tak. A ja powiedziałem: 'Are you out of your effing mind?'”

Said Oliver: „Powiem, że w tym momencie można po prostu powiedzieć 'fuck’ Demokracja wisi na włosku, a ty miałeś miejsce w pierwszym rzędzie. Powiedziałeś to wtedy, możesz powiedzieć to teraz. Bo to, co on ci tam sugerował, było szalone. Pomysł, że jedna osoba może decydować o wyborze prezydenta jest całkowicie sprzeczny z ideałami tego kraju, dlatego konstytucja zaczyna się od 'We the People’, a nie od 'Mike’.”

Oliver zauważył, że ponad 100 republikańskich zwycięzców prawyborów popiera twierdzenia Trumpa o oszustwie wyborczym, w tym kilku kandydatów na sekretarza stanu, co jest „niepokojące”, powiedział Oliver, „ponieważ mogą skończyć w pozycji, aby bezpośrednio wpłynąć na następne wybory prezydenckie.”

Oliver wskazał na Jima Marchanta, republikańskiego kandydata na sekretarza stanu w Nevadzie, który powiedział na publicznym forum, że „mieszkańcy Nevady nie wybrali nikogo od 2006 roku. Zostali zainstalowani przez kabałę głębokiego państwa.”

Powiedział Oliver: „Wow, mieszkańcy Nevady nie wybrali nikogo legalnie od 2006 roku. To dość odważne twierdzenie, zwłaszcza pochodzące od faceta, który sam został wybrany do tamtejszego Zgromadzenia Stanowego w 2016 roku.”

Czytaj również:  Ben Stiller spotyka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim: "Jesteś moim bohaterem"

Oliver zauważył, że jeden z kilku kandydatów, którzy należą do koalicji America First Secretary of State, w tym Audrey Trujillo z Nowego Meksyku, która powiedziała: „Wiele osób, czy możemy to udowodnić, czy nie, czuje, że te wybory zostały skradzione”.

Powiedział Oliver: „Czy możemy udowodnić, czy nie? To jest dość duża luka, prawda, Audrey? Wszyscy wierzymy w wiele rzeczy, których nie możemy udowodnić, ale nie powinniśmy na nich opierać głównych decyzji życiowych.”

Oliver pokazał również klip Kristiny Karamo, która kandyduje na sekretarza stanu w Michigan, która oskarżyła Demokratów o posiadanie „satanistycznej agendy.”

„Oczywiście Demokraci nie mają satanistycznej agendy, głównie dlatego, że wymagałoby to posiadania agendy w pierwszej kolejności” – zażartował Oliver.

Latest Posts

Nie przegap