niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Meryl Streep mówi, że była „straumatyzowana” oglądając Nicole Kidman w „Big Little Lies” na gali AFI Life Achievement Gala

Nicole Kidman została uhonorowana 49. nagrodą AFI za całokształt twórczości w sobotni wieczór, gdy grupa jej przyjaciół i współpracowników z listy A spojrzała wstecz na jej długą hollywoodzką karierę.

Reese Witherspoon, Morgan Freeman, Naomi Watts, Zoe Saldaña, Aaron Sorkin, Zac Efron, Miles Teller, Joey King, Mike Myers i mąż Keith Urban pojawili się na scenie Dolby Theatre, by oddać hołd Kidman. Na zakończenie wieczoru Meryl Streep wręczyła jej nagrodę.

Streep – żartując po pokazaniu klipu, „czy ktoś zauważył, że [projektantka kostiumów] Ann Roth dała jej mój nos w The Hours? Nie ma za co” – poświęciła czas na refleksję na temat pracy u boku Kidman w drugim sezonie Big Little Lies.

„Dla mnie najtrudniejszą częścią bycia nieustannie nazywaną największą aktorką mojego pokolenia”, drażniła się Streep, gdy publiczność ryknęła, teatralnie wyrzucając rękę nad głowę, „Co jest najtrudniejsze? Najtrudniejsze jest to, gdy stajesz przeciwko lub grasz z inną osobą, która również jest naprawdę, naprawdę, naprawdę, naprawdę, naprawdę, naprawdę świetna. To jest trudne.”

„To jak ktoś, z kim pracujesz cały dzień i wracasz do domu – 'To był wspaniały dzień, wspaniały dzień’, a ty wracasz do domu i myślisz: 'Jak ona to zrobiła?'” – drażniła się gwiazda, udając, że nalewa drinka. „Mogłabym to zrobić” „Nie, nie sądzę, żebym mogła” „Tak, mogłabyś!” „Nie, nie, nie mogłabyś tego zrobić””, naśladując popijanie drinka.

Miles Teller, Reese Witherspoon, Lee Daniels, Nicole Kidman (w Balenciaga), Meryl Streep i Zac Efron. Jon Kopaloff/Getty Images for AFI

Spoglądając wstecz na Big Little Lies, Streep wspomina: „To był czas, kiedy naprawdę znalazłam się w zasięgu oddechu od potężnych darów Nicole, jej procesu i sejsmicznego banku emocji, które tam zamknęła, jej wytrzymałości i jej dążenia do bycia artystą i jej dyscypliny”

Czytaj również:  CEO Altice USA odpowiada na spekulacje dotyczące przejęcia przez Charter

Przypomniała sobie, jak Kidman postanowiła nakręcić bardzo emocjonalną scenę krzyku pierwszego dnia i robić to w kółko z równą pasją. „Jeszcze nie doszłam do siebie po tym pierwszym dniu, nigdy w życiu nie widziałam czegoś takiego” – dodała Streep. „Dla mnie to była trauma, ponieważ pomyślałam, że ta kobieta jest Walkirią. Jak ona jest w stanie to wytrzymać? Nigdy się nie poddaje, nigdy się nie załamuje.”

Po przyjęciu nagrody Kidman powiedziała: „Meryl Streep, po prostu cię kocham, zawsze cię kochałam; nie wiem, co to jest, ale jesteś latarnią doskonałości, ciepła i hojności, ale byłaś moim światłem przewodnim, więc nie masz pojęcia, jak to odebrać. Mój mąż to potwierdzi, moi rodzice to potwierdzą, to zawsze byłaś ty i nikt nie może cię dotknąć”

W swoim przemówieniu Kidman zastanawiała się nad swoją podróżą do hollywoodzkiej sławy, która rozpoczęła się w Australii i spała na podłogach i sofach przyjaciół, próbując zarezerwować pracę. Mówiła o swojej miłości do aktorów i uczeniu się od nich po drodze, zauważając, że „niektórych z nich możesz już nigdy nie spotkać, a niektórych spotkasz ponownie. Z niektórymi z nich masz niesamowity śmiech i żarty, z niektórymi płaczesz; w niektórych z nich się zakochujesz, z niektórymi się żenisz”, pozornie odnosząc się do byłego męża Toma Cruise’a.

Kidman pochwaliła wielu reżyserów, z którymi pracowała, mówiąc, że filmowcy „przyjmują cię, uczą cię, biorą cię pod swoje skrzydła, a potem rozwalają ci umysł. Mam tak wielu reżyserów, którzy byli dla mnie tak dobrzy i chciałabym im wszystkim podziękować”, po czym wymieniła wszystkich swoich poprzednich reżyserów i podziękowała im. Wyraziła również wdzięczność „widzom, którzy trzymali się mnie przez wszystko – chcę tylko podziękować, ponieważ jest tak wiele małych dziwnych filmów, które zrobiłam i wiem, że są ludzie, którzy je znajdują i oglądają. Trwaliście przy mnie i broniliście moich dziwnych, dziwnych wyborów i jestem za to bardzo wdzięczny”

Czytaj również:  Profile kategorii Emmy: Variety Talk Series i Variety Sketch Series

Wykrzyczała również „miłość mojego życia”, w Urbanie i ich dwóch córkach, które, jak zauważyła, po raz pierwszy pojawiły się wraz z nią na czerwonym dywanie wcześniej tego wieczoru. „Lubię myśleć, że dopiero zaczynam, ale to nieprawda, bo naprawdę, miejmy nadzieję, że jestem w środku – trzymam kciuki. Jest tak wielu ekscytujących młodych reżyserów i głosów, które są całkowicie oryginalne i muszą zostać usłyszane, a mają wiele do powiedzenia. Musimy dać im szansę to powiedzieć i ich usłyszeć, a ja jestem tutaj, jestem gotowa zakasać rękawy” – podsumowała Kidman. „Jestem tu zawsze, by wspierać te głosy”

Część programu z udziałem Urbana była szczególnie emocjonalna, ponieważ opowiedział on o zdobyciu jej numeru na imprezie w 2005 roku, a następnie cztery miesiące po ślubie udał się na odwyk z powodu uzależnienia od narkotyków i alkoholu. „Nie miałem pojęcia, co się z nami stanie, a jeśli chcesz zobaczyć, jak naprawdę wygląda miłość w akcji, daj temu szansę” – powiedział tłumowi gwiazdor country. „Nic przepchnęła każdy negatywny głos, jestem pewien, że nawet niektóre z jej własnych, i wybrała miłość, i oto jesteśmy dzisiaj, 18 lat później”

Freeman również przyniósł śmiech, gdy rozpoczął wszystko od spoofowania słynnej reklamy Kidman AMC Theaters, w której siedział w kinie i oglądał tylko jej filmy. Oprócz gwiazd na sali pojawili się Cate Blanchett, Hugh Jackman, Jimmy Fallon, Russell Crowe, Jane Campion, George Miller i Baz Luhrmann, aby pogratulować Kidman, która stała się pierwszą Australijką, która otrzymała wyróżnienie AFI.

Podczas wydarzenia zebrano ponad 2 miliony dolarów, a wszystkie wpływy z nagrody AFI Life Achievement Award wspierają Amerykański Instytut Filmowy jako organizację non-profit. Specjalny hołd będzie miał swoją premierę na TNT 17 czerwca i na Turner Classic Movies 27 czerwca.

Późnym wieczorem Kidman (która błyszczała w złotej metalicznej sukni Balenciaga z długim trenem, w połączeniu z zegarkiem Omega) i Urban wzięli udział w oficjalnym afterparty w Sunset Tower Hotel, gdzie spotkali się z gośćmi, wśród których znaleźli się prezes AFI Bob Gazzale, założyciel AFI George Stevens Jr (twórca nagrody AFI Life Achievement Award) i Lily Rabe.

Czytaj również:  Pokaz czarnej sztuki i historii na SoFi Stadium w L.A. koryguje "mit nieobecności"

Latest Posts

Nie przegap