17 lipca 2022 | 17:01

Kate Bosworth oficjalnie rozstała się z Michaelem Polakiem.

Aktorka, lat 39, złożyła w piątek w sądzie w Los Angeles pozew o rozwód – donosi ET.

To przychodzi prawie rok po tym, jak Bosworth ogłosiła, że ona i Polish, 51, nazwali to quits po prawie ośmiu latach małżeństwa.

Page Six skontaktowało się z jej przedstawicielami w celu uzyskania komentarza.

Bosworth podzieliła się czarno-białym zdjęciem byłej pary całującej się w sierpniu 2021 roku, któremu towarzyszył długi podpis ujawniający wiadomości.

„Początek jest często najlepszą częścią miłości. Fajerwerki, magnesy, bunt – atrakcja” – podpisała wówczas post.

„Początek sygnalizuje szeroko otwartą przestrzeń możliwości. Podziel się z kimś hamburgerem, kiedy się zakochujesz, i możesz umrzeć szczęśliwie wiedząc, że to twój ostatni posiłek. Kup butelkę whisky i podziel się strzałami, nalej mi wodospadu”, kontynuowała, odnosząc się do fazy miesiąca miodowego w związkach.

Kate Bosworth
Para była małżeństwem przez osiem lat, kiedy się rozstała.
Getty Images dla InStyle

Bosworth podsumowała: „Z natury rzeczy boimy się zakończenia. Stracić to, co się ma, bo dostało się to, czego się chciało. Przywiązać się do oczekiwania na wynik. Wielka Niewiadoma. A gdybyśmy zdecydowali się nie bać, ale zamiast tego kochać. Gdyby ten najbardziej delikatny i bezbronny ostatni płomień stał się całkowicie innym rodzajem pieca. Być może dla niektórych zabrzmi to dziwnie, dla innych romantycznie. Dla nas: to jest prawda.”

Para zaczęła się spotykać w 2011 roku po tym, jak wyreżyserował ją w „Big Sur” Zaręczyli się w sierpniu 2012 roku i powiedzieli sobie „tak” w następnym roku.

Gwiazda „Blue Crush” od tego czasu zamieszkała z innym aktorem, Justinem Longiem.

Kate Bosworth
Bosworth od tamtego czasu zamieszkała z Justinem Longiem.
GC Images

Aktor „He’s Just Not That Into You” potwierdził, że spotyka się z kimś w grudniu 2021 roku, a Page Six złamał wiadomość, że jego specjalna pani to nikt inny jak Bosworth.

Czytaj również:  Książę Harry twierdzi, że Karol powiedział mu, że nie ma "wystarczająco dużo pieniędzy" dla Meghan

Już w maju 2021 roku zasugerowała, że czuje coś do 44-letniego Longa, gdy zachwycała się nim w wywiadzie

„Holy moly @justinlong jesteś naprawdę spektakularnym / zabawnym / zabawnym / miłym / rzadkim / przemyślanym / całkowicie. fckn. rad human being 🌻”, napisała w poście na Instagramie w tym czasie.

„THANK YOU za podnoszenie nas w górę… utrzymywałeś to lekkie & pełne śmiechu codziennie, nawet przez najtrudniejsze chwile. You gnome how much I love ya 💛 (sorry had to ;)).”