środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Kevin Spacey „dobrowolnie stawi się” w brytyjskim sądzie, aby bronić się przed zarzutami o napaść na tle seksualnym

Kevin Spacey powiedział, że zamierza „dobrowolnie stawić się” przed sądem w Wielkiej Brytanii, aby bronić się przed czterema zarzutami o napaść na tle seksualnym, które zostały mu postawione w zeszłym tygodniu.

W oświadczeniu przekazanym wyłącznie dla ABC’s Good Morning America, aktor powiedział, że jest „pewny”, że może udowodnić swoją niewinność wobec zarzutów postawionych przez trzech mężczyzn, dotyczących czterech oddzielnych incydentów.

(Bardzo doceniam oświadczenie Prokuratury Generalnej, w którym przypomniała ona mediom i opinii publicznej, że mam prawo do uczciwego procesu i jestem niewinny, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej”, powiedział aktor w programie za pośrednictwem swojego przedstawiciela. „Chociaż jestem rozczarowany ich decyzją, dobrowolnie stawię się w Wielkiej Brytanii tak szybko, jak tylko będzie to możliwe i będę bronił się przed zarzutami, co do których jestem przekonany, że dowiodą mojej niewinności.”

Brytyjska Prokuratura Koronna (CPS), agencja publiczna prowadząca postępowania karne w Anglii i Walii, 26 maja zatwierdziła cztery zarzuty karne przeciwko Spacey’emu.

„CPS zatwierdził zarzuty karne przeciwko Kevinowi Spacey, lat 62, w związku z czterema zarzutami napaści na tle seksualnym na trzech mężczyzn, którzy są obecnie w wieku 30 i 40 lat”, powiedziała Rosemary Ainslie, szefowa wydziału ds. przestępstw specjalnych CPS w oświadczeniu. „Został on również oskarżony o doprowadzenie osoby do penetracyjnej aktywności seksualnej bez zgody. Zarzuty zostały postawione w wyniku przeglądu dowodów zebranych przez policję metropolitalną podczas dochodzenia.”

Według Ainslie, dwa z domniemanych incydentów miały miejsce w marcu 2005 r. w Londynie wobec jednego mężczyzny, podczas gdy trzeci atak seksualny miał rzekomo miejsce w sierpniu 2008 r. wobec drugiego mężczyzny. Czwarta napaść na tle seksualnym miała rzekomo miejsce w kwietniu 2013 roku w kraju Gloucestershire wobec trzeciego mężczyzny.

Czytaj również:  Anne Hathaway mówi, że to "szczęście", że jej film "Barbie" nigdy nie powstał

Latest Posts

Nie przegap