poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Kevin Spacey musi zapłacić 31 milionów dolarów w sporze o 'House of Cards’, sędzia potwierdza

Kevin Spacey przegrał starania o obalenie wyroku arbitrażowego w wysokości 31 mln dolarów, który nakazano mu zapłacić House of Cards producentowi MRC za nadużycia seksualne z udziałem młodych członków ekipy za kulisami serialu Netflixa.

Spacey został usunięty z serialu Netflixa podczas jego szóstego sezonu po tym, jak pojawiły się zarzuty, że żerował na młodych mężczyznach. Spór został wysłany do arbitrażu, gdzie arbiter uznał, że aktor naruszył swój kontrakt, naruszając politykę antyharcerską i nie świadcząc usług „w profesjonalny sposób” Arbiter uznał również, że Spacey nie miał prawa do wynagrodzenia za pozostałą część kontraktu, mimo że zawierał on zapis pay-or-play, a jego naruszenia spowodowały, że szósty sezon serialu został skrócony i przerobiony oraz kosztował MRC osiem cyfr w wydatkach i utraconych dochodach.

Zespół prawny aktora odparł, kwestionując nagrodę w otwartym sądzie i twierdząc, że jest ona „przesiąknięta błędami faktycznymi i prawnymi – najbardziej fundamentalne jest stwierdzenie, że MRC udowodniło przewagą dowodów, że Spacey molestował seksualnie pięciu byłych członków [House of Cards] załogi” Jego prawnicy argumentowali, że Spacey „uczestniczył we wszechobecnej kulturze na planie, która była wypełniona seksualnymi insynuacjami, żartami i niewinnymi zabawami”, ale nigdy nikogo nie molestował, a kiedy powiedziano mu, że „jego zachowanie sprawiło, że ktoś poczuł się niekomfortowo lub było w jakikolwiek sposób niepożądane, przestał.”

Sędzia Los Angeles Superior Court Mel Red Recana w czwartek potwierdził nagrodę, przyjmując wstępne orzeczenie po wysłuchaniu ustnych argumentów.

„Wniosek Arbitra, że naruszenie przez Pozwanych spowodowało wspomniane szkody jest ustaleniem faktycznym, którego sąd generalnie nie może przeglądać pod kątem błędu” – wyjaśnia Recana w orzeczeniu, które zamieszczono poniżej. „Ponadto, sąd nie może kontrolować wystarczalności dowodów na poparcie wyroku arbitrażowego. Panel trzech arbitrów potwierdził również Ostateczne Orzeczenie Arbitra w postępowaniu w ramach Opcjonalnej Procedury Odwoławczej Arbitrażu JAMS.”

Czytaj również:  Vin Scully, ceniony głos Dodgersów, zmarł w wieku 94 lat

Recana podkreślił, że generalnie, aby decyzja arbitra została obalona, musi być „całkowicie irracjonalna”, co nie ma miejsca w tym przypadku.

„Jesteśmy zadowoleni z orzeczenia sądu” – powiedział THR adwokat MRC Michael Kump.

MRC jest współwłaścicielem The Hollywood Reporter poprzez joint venture z Penske Media Corporation o nazwie PMRC.

Latest Posts

Nie przegap