4 marca 2023 r. |17:02

Książę Harry niedawno otwarcie mówił o swoim rekreacyjnym stosowaniu psychodelików.

Książę Sussex, 38, ujawnił podczas internetowego czatu z ekspertem od traumy Gaborem Maté w sobotę, że narkotyki pomogły mu poradzić sobie z traumami z przeszłości.

„To było czyszczenie przedniej szyby, usunięcie filtrów życia – tych warstw filtrów – usunęło to wszystko dla mnie i przyniosło mi poczucie relaksu, ulgi, komfortu, lekkości, którą udało mi się zatrzymać na pewien czas”, podzielił się.

„Zacząłem to robić rekreacyjnie i wtedy zacząłem zdawać sobie sprawę, jak dobre to było dla mnie”, dodał Harry.

„Powiedziałbym, że jest to jedna z fundamentalnych części mojego życia, która mnie zmieniła i pomogła mi uporać się z traumami i bólami z przeszłości.”

Prince Harry speaking in a Zoom interview.
Książę Harry niedawno otwarcie mówił o swoim rekreacyjnym używaniu psychodelików.
BACKGRID

„Odblokowują tak wiele z tego, co stłumiliśmy.”

Mąż Meghan Markle niedawno przyznał się do brania innych narkotyków – takich jak kokaina i marihuana – jako nastolatek w swojej bombowej książce „Spare”, która została wydana w styczniu.

Prince Harry at his grandfather's funeral.
Książę Sussex powiedział, że narkotyki pomogły mu „poradzić sobie z traumami i bólami z przeszłości.”
Getty Images

W pamiętniku, królewski przypomniał sobie, jak brytyjskie tabloidy przedstawiły jego ojca, króla Karola III, jako „zapracowanego samotnego ojca radzącego sobie z dzieckiem uzależnionym od narkotyków”, kiedy Harry miał 17 lat.

Jednak książę wyznał, że „oczywiście … robił kokainę w tym czasie.”


Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

Ojciec dwójki dzieci napisał, że po raz pierwszy zaproponowano mu narkotyk „w czyimś domu na wsi, podczas weekendu strzeleckiego.”

„Zaproponowano mi kreskę i od tego czasu zrobiłem jeszcze kilka,” Harry wcześniej ujawnił, nazywając zażywanie narkotyków nie „zabawą”.

Pilot wojskowy powiedział, że chociaż koka nie „uczyniła [go] szczególnie szczęśliwym”, to jednak „sprawiła, że poczuł się inaczej”, co jak twierdzi było jego „głównym celem”.

Czytaj również:  Mickalene Thomas i Racquel Chevremont rozstają się
Prince William and Prince Harry standing next to each other in blue suits.
Harry przyznał się do uprawiania koki jako nastolatek w swojej książce „Spare.”
Getty Images

Harry napisał również o próbowaniu magicznych grzybów podczas uczestnictwa w imprezie w domu Courtney Cox. W tamtym czasie założyciel Invictus Games twierdził, że powiedziano mu, że aktorka z „Krzyku” jest „w podróży, w pracy” i nie ma nic przeciwko temu, aby zatrzymał się u niej.

Ku jego zaskoczeniu, Cox pojawiła się i zaprosiła kilku przyjaciół na spotkanie, podczas którego Harry powiedział, że odkrył pudełko „czarnych diamentowych czekoladek z grzybem”.

Prince Harry smiling.
Królewski powiedział, że po raz pierwszy zaproponowano mu narkotyk „w czyimś domu na wsi, podczas weekendu strzeleckiego.”
Getty Images

„Mój kumpel i ja chwyciliśmy kilka, połknęliśmy je, popiliśmy je tequilą”, napisał Harry, zanim opowiedział o swoich halucynacjach, które obejmowały kosz na śmieci przekształcający się w głowę.

„Nadepnąłem na pedał i głowa otworzyła usta. Ogromny otwarty grymas. Roześmiałem się” – dodał.

Miesiąc po wydaniu pamiętnika Cox ujawniła, że to nie ona dostarczyła psychodeliki księciu.

„Nie mówię, że były tam grzyby!” alumni „Przyjaciół”, 58, powiedziała Variety w wywiadzie opublikowanym 27 lutego. „Zdecydowanie ich nie podawałem”.