czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Lena Waithe szczerze o wzlotach i upadkach kariery podczas przemówienia Barnard Commencement: „Nie wiedziałam, jak istnieć jako ta idealna ikona”

Lena Waithe poświęciła chwilę, aby podzielić się tym, czego nauczyła się z sukcesów i zmagań, które miała w trakcie swojej kariery podczas przemówienia inauguracyjnego dla klasy Barnard College w 2023 roku.

„Przez jakiś czas wszystko było dobrze, ale w końcu róża opadła” – powiedziała. „Napisałam film, który ludzie chcieliby mieć z innym zakończeniem, włożyłam stopę w usta więcej niż raz i szybko zdałam sobie sprawę, że nie wiem, jak istnieć jako idealna ikona, którą wszyscy chcieli, żebym była”

Kontynuowała, wyjaśniając, że zajęło jej trochę czasu, aby zdać sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak idealna ikona. „Ludzie nie powinni żyć na piedestałach” – powiedziała. „Powietrze tam jest zbyt rozrzedzone i naprawdę trudno mi było oddychać”

Waithe wezwał absolwentów do stworzenia własnej definicji sukcesu i nie pozwalania społeczeństwu na mówienie im, co to znaczy lub co to musi być, mówiąc, że często ludzie spędzają życie goniąc za tym, co uważają za sukces i zdają sobie sprawę, że kiedy tam dotrą, nie jest to to, czego się spodziewali.

„Często odczuwamy pustkę i samotność” – powiedziała. W innym miejscu przemówienia dodała: „Ty, tak jak ja, prawdopodobnie odczuwasz ogromną presję, aby zawsze mówić właściwe rzeczy – zawsze robić właściwe rzeczy – i nigdy nie chcesz nikogo urazić. Ale jeśli zdecydujesz się żyć swoim życiem dla innych ludzi – zwłaszcza tych, których nigdy nie spotkasz – spędzisz całe swoje życie czując się stłamszony, niespokojny i niezdolny do bycia sobą, ponieważ nikt nie chce być nielubiany”

Podkreśliła absolwentom, że ważniejsze może być bycie nielubianym przez niektórych ludzi za bycie całym sobą, niż bycie lubianym przez wszystkich za bycie osobą, która nie jest prawdziwa. Później Waithe podkreśliła, że każdy doświadczy w swoim życiu sukcesu i porażki.

Czytaj również:  Sundance 2024: Debra Granik, Adrian Tomine wśród jurorów festiwalu filmowego

„Oba są równie ważne dla twojego rozwoju jako człowieka” – powiedziała. „Jeśli masz długi sezon niepowodzeń, sukces jest w drodze. A jeśli masz długą serię sukcesów, uważaj na swój krok, bo są szanse, że w pewnym momencie się potkniesz. To równowaga. Nie ścigaj jednego, próbując uciec od drugiego. Przyjmij oba z otwartymi ramionami, jeśli możesz to znieść”

Latest Posts

Nie przegap