poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Mary Mara, aktorka z 'ER’ i 'Law & Order’, zmarła w wieku 61 lat

Mary Mara, aktorka znana z ról w ER, Criminal Minds, Ray Donovan i Law & Order, zmarła. Miała 61 lat.

W raporcie opublikowanym w poniedziałek przez policję stanową Nowego Jorku, urzędnicy potwierdzili, że ciało Mara zostało odkryte w rzece Świętego Wawrzyńca w Cape Vincent, w stanie Nowy Jork, rano 26 czerwca. Wstępne śledztwo sugeruje, że Mara utonęła podczas pływania.

Według raportu, nie było żadnych śladów faulu. Mara została przewieziona do biura Jefferson County Medical Examiner’s Office, gdzie oficjalna przyczyna śmierci zostanie ustalona w wyniku autopsji. Śledztwo jest w toku.

Mara wystąpiła w niezliczonej ilości projektów telewizyjnych i filmowych, debiutując w 1989 roku w filmie telewizyjnym The Preppie Murder. W telewizji Mara wystąpiła między innymi w E.R., Law & Order, Ray Donovan, Nash Bridges, Lost, Shameless, Nip/Tuck, The Practice, Gideon’s Crossing, Star Trek: Enterprise i Dexter. Inne role gościnne to NYPD Blue, Hope & Gloria, Criminal Minds, Joan of Arcadia, Bones, Ally McBeal, Judging Amy, The West Wing, 7th Heaven i Monk.

Wystąpiła również w filmach telewizyjnych In the Blink of an Eye i Indictment: The McMartin Trial. Filmy, w których wystąpiła to Love Potion No. 9, Prom Night (2008), gwiazda Michaela J. Foxa The Hard Way, Mr. Saturday Night, True Colors i Blue Steel.

Oprócz filmu i telewizji, Mara występowała również na scenie w nowojorskich produkcjach Manhattan Theatre Club Kindertransport, Dream of a Common Language i Mad Forest, jak również w produkcji New York Shakespeare Festival Twelfth Night i Yale Repertory Ivanov.

Ostatni występ Mara na ekranie miał miejsce w filmie Break Even z 2020 roku.

Urodzona w Syracuse w Nowym Jorku, Mara uczęszczała do San Francisco State University i Yale School of Drama.

Czytaj również:  John Oliver wyrzuca odwrócenie Roe v. Wade: "To, co Sąd Najwyższy właśnie zrobił, jest całkowicie druzgocące"

Latest Posts

Nie przegap