czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Nagrody Critics Choice: „Oppenheimer”, „Barbie”, „Niedźwiedź” i „Wołowina” zdobywają duże nagrody

29. doroczna gala Critics Choice Awards odbyła się w Santa Monica w niedzielę wieczorem, a największymi zwycięzcami tej nocy byli Oppenheimer, The Holdovers, Barbie, Succession, Beef i The Bear.

Chelsea Handler, która prowadziła ceremonię drugi rok z rzędu, rozpoczęła swój monolog od nazwania siebie „mikrodozą Barbie” i rzuciła okiem na kierownictwo studia, które zostało „zmuszone do urlopu” przez sześć miesięcy z powodu strajków scenarzystów i aktorów. Uhonorowała również ogromny rok, który właśnie mieliśmy dla kobiet.

„Kobiety zwyciężyły we wszystkich miejscach” – powiedziała Handler. „Barbie w kasie, Taylor Swift i Beyoncé ze swoimi trasami koncertowymi, Gwyneth Paltrow i jej próba narciarska. Kobiety pojawiają się i dominują w naszej kulturze. Można niemal powiedzieć, że był to rok kobiet…. Kobiety mogłyby tak powiedzieć. Bill Maher powiedziałby: „Czy ona jeszcze mówi?”

Następnie przeszła do Oprah Winfrey, która była tam, aby wesprzeć wyprodukowany przez siebie film The Color Purple. „Oprah, nie mam słów, aby cię opisać” – powiedziała Handler. Następnie Handler mówiła o niektórych z „najbardziej napalonych” filmów i programów telewizyjnych roku: Ali Wong w Beef, Cillian Murphy napalony na uran i rok 2023, w którym „wszyscy napalili się na Pedro Pascala” Oczywiście uhonorowała również penisa Barry’ego Keoghana za występ w Saltburn. Handler zażartowała również z prowadzącego zeszłotygodniowe Złote Globy Jo Koya (z którym wcześniej była w związku).

„Niestety, Martina Scorsese nie ma tu dziś wieczorem, ale to nie powstrzyma mnie przed poinformowaniem wszystkich w tym pokoju, że rzuciłabym nim jak małym włoskim klopsem” – powiedziała po serii żartów, w których zauważyła, że pociągają ją starsi mężczyźni. „Dziękuję za śmiech. Napisali to moi scenarzyści” Był to bezpośredni atak na coś, co Koy powiedział podczas swojego monologu, który nie wywołał tyle śmiechu, ile miał nadzieję.

Oppenheimer zdobył nagrodę dla najlepszego filmu, a także dla najlepszego zespołu, najlepszego aktora drugoplanowego (Robert Downey Jr.) i najlepszego reżysera (Christopher Nolan). Nolan podziękował Kai Birdowi i Martinowi J. Sherwinowi za ich książkę American Prometheus, na której Nolan oparł większą część Oppenheimer. Emily Blunt przyjęła nagrodę zespołową w imieniu swoich „Oppenhomies” i wyróżniła występ Cilliana Murphy’ego jako J. Roberta Oppenheimera w filmie. Podczas przemówienia Downey Jr. poświęcił chwilę na uhonorowanie krytyków, którzy w przeszłości nazwali jego pracę „niechlujną, niechlujną i leniwą”, „jak Peewee Herman wyłaniający się ze śpiączki”, „zastanawiającym marnowaniem talentu” i „zabawnym jak pierdnięcie w łóżku” Downey Jr. zdobył tę samą nagrodę podczas rozdania Złotych Globów w miniony weekend. Oppenheimer zdobył również nagrodę za najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepsze efekty wizualne i najlepszą muzykę.

Czytaj również:  Były mąż Britney Spears próbuje rozbić ślub

Barbie również zdobyła kilka nagród, w szczególności za najlepszą komedię, która została ogłoszona podczas przerwy reklamowej i nie pozwoliła twórcom filmu wejść na scenę. Handler, w dalszej części programu, naprawiła to i powitała na scenie gwiazdę i producentkę Margot Robbie oraz scenarzystkę i reżyserkę Gretę Gerwig.

„To nie była część programu, ale jesteśmy bardzo wdzięczni” – powiedział Robbie, zanim przekazał mikrofon Gerwig, która podziękowała swojemu współscenarzyście i partnerowi Noahowi Baumbachowi, ponieważ chcieli się nawzajem rozśmieszyć, a następnie „rozśmieszyli świat” Film zdobył również nagrodę za najlepszą piosenkę, którą otrzymał utwór „I’m Just Ken” Piosenkarze Mark Ronson i Andrew Wyatt, a także Ryan Gosling, który wykonał piosenkę, przyjęli nagrodę. Ronson podziękował Gerwig za stworzenie przestrzeni dla 11-minutowej ballady, która pozwoliła mężczyznom płakać w filmie. Barbie otrzymała również nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszą scenografię, najlepsze kostiumy oraz najlepszą fryzurę i makijaż.

Da’Vine Joy Randolph zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za występ w The Holdovers. Do tej pory Randolph zgarniała prawie wszystkie nagrody, w tym Złote Globy w ubiegły weekend. Podobnie Paul Giamatti zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za film po wygraniu w zeszły weekend Globu w tej samej kategorii. Podczas swojego przemówienia powiedział, że nie sądził, że jego tydzień może być lepszy, odkąd jego wycieczka do In-N-Out po Globach stała się wirusowa w mediach społecznościowych. Następnie zażartował, że uczestnicy otrzymali „pizzę w torbie”, która prawdopodobnie była posiłkiem serwowanym podczas rozdania nagród. Dominic Sessa zdobył nagrodę dla najlepszego młodego aktora.

Sukcesja zdobyła nagrody dla najlepszego serialu dramatycznego, najlepszego aktora w serialu dramatycznym (Kieran Culkin) i najlepszej aktorki w serialu dramatycznym (Sarah Snook), podczas gdy Elizabeth Debicki zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym za rolę w The Crown, a Billy Crudup zdobył odpowiednią nagrodę za występ w The Morning Show.

The Bear wygrał najlepszy serial komediowy, a aktorzy Jeremy Allen White, Ayo Edebiri i Ebon Moss-Bachrach zgarnęli nagrody aktorskie. Beef również był wielkim zwycięzcą wieczoru, wygrywając najlepszy serial limitowany, najlepszego aktora w serialu limitowanym (Steven Yeun), najlepszą aktorkę w serialu limitowanym (Ali Wong) i najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu limitowanym (Maria Bello).

Czytaj również:  'The Night Agent' Earns Speedy Season 2 Renewal at Netflix

Jonathan Bailey zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu limitowanym za Fellow Travelers. Bailey podczas swojego przemówienia powiedział publiczności, że ten serial jest „przypomnieniem, że ludzie LGBTQ+ zawsze istnieli i walczyli o łatwiejsze życie, więc dziękuję ludziom, którzy byli przede mną”, aby mógł stanąć tam i wygrać nagrodę za granie postaci, która reprezentuje społeczność. Meryl Streep (Only Murders in the Building) zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym, ale nie było jej tam, by odebrać nagrodę.

Emma Stone zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki i powiedziała, że nie miała przygotowanego przemówienia, ale powiedziała publiczności, że była w stanie „oduczyć się” wielu rzeczy, aby zagrać swoją Poor Things postać Belli Baxter. Chociaż podziękowała krytykom za tę nagrodę, uczy się także, jak nie przejmować się tym, co myślą, powiedziała ze śmiechem.

Nagroda SeeHer Award, która honoruje dokładne przedstawianie kobiet i dziewcząt w mediach, została w tym roku wręczona Ameryce Ferrerze przez jej Barbie współgwiazdę Robbie, która powiedziała, że Ferrera nigdy „nie boi się mówić prawdy” Ferrera oczywiście zrobiła furorę swoim monologiem w filmie, w którym mówi o tym, jak niemożliwe jest bycie kobietą w dzisiejszym społeczeństwie. Następnie Ferrera weszła na scenę i nazwała nagrodę „znaczącą”, ponieważ dorastała tęskniąc za tym, by zobaczyć na ekranie ludzi, którzy wyglądali jak ona.

„Dorastałam jako Amerykanka pierwszego pokolenia z Hondurasu, zakochana w telewizji, filmie i teatrze, która desperacko chciała być częścią dziedzictwa opowiadania historii, w którym nie mogłam zobaczyć siebie” – powiedziała. „Oczywiście mogłam poczuć siebie w postaciach, które były silne i złożone, ale te postacie rzadko, jeśli w ogóle, wyglądały jak ja. Pragnęłam zobaczyć ludzi takich jak ja na ekranie, jako pełnoprawnych ludzi.”

Dla niej wydawało się niemożliwe, aby zobaczyć „w pełni wymiarowe postacie latynoskie” na ekranie, ale przyznała uznanie scenarzystom i innym aktorom, którzy zmienili to od tego czasu, aby zobaczyć „postacie, których nie mogłam zobaczyć dorastając, ale widzę ją teraz”

Czytaj również:  The Hollywood Reporter zdobywa nagrodę dla najlepszej strony internetowej i dziennikarza roku w druku podczas National Arts & Entertainment Journalism Awards

„Wszyscy jesteśmy godni, aby nasze życie było bogato i autentycznie odzwierciedlone” – powiedziała Ferrera przy owacji na stojąco. Kamera przeniosła się na Taraji P. Henson, która wskazała na swój tatuaż na ramieniu z napisem „The Truth” Ferrera podziękowała również Gerwig za udowodnienie, że „historie kobiet nie mają trudności z osiągnięciem kinowej wielkości i historii kasowej w tym samym czasie”

Harrison Ford otrzymał nagrodę za osiągnięcia w karierze i został przedstawiony przez swojego reżysera Indiana Jones and the Dial of Destiny Jamesa Mangolda. Nazywając go hipergigantem, filmowiec mówił o dziesięcioleciach kariery Forda i talencie aktora. Wzruszony Ford wyszedł na scenę, aby odebrać nagrodę i podziękował za swoją karierę szczęściu i pracy wspaniałych filmowców.

Pełną listę zwycięzców Critics Choice można zobaczyć tutaj

Latest Posts

Nie przegap