piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

Przewodniczący Zelensky wzywa do dalszego wspierania Ukrainy na gali CORE Seana Penna

Wojna na Ukrainie była głównym tematem piątkowej gali CORE, podczas której założyciel organizacji Sean Penn zbierał fundusze na działania organizacji non-profit związane z reagowaniem na kryzysy na całym świecie, w obecności potężnej sali, w której znaleźli się prezydent Bill Clinton, burmistrz Los Angeles Eric Garcetti oraz gwiazdy Sharon Stone i Patrick Stewart.

CORE wysyła zespoły do największych stref katastrof na świecie, aby zapewnić pomoc i wsparcie, w tym na Haiti po trzęsieniu ziemi w 2010 roku i na Ukrainę po inwazji Rosji.

Oprócz zbierania pieniędzy, Penn, aktywny lider w organizacji, spędził miesiące w strefach katastrof i niedawno został ostrzeżony, aby opuścić Ukrainę, gdzie kręcił dokument, ponieważ był zbyt blisko walk.

Zapytany o swoje oddanie tym sprawom, Stone powiedział The Hollywood Reporter podczas imprezy w L.A., „Sean ma powołanie. To coś innego niż sprawa. Jest oddanym człowiekiem we wszystkim, co robi. Aktorstwo jest jego powołaniem, a troska o inne istoty ludzkie jest jego powołaniem. Jest dobrym człowiekiem. To porządna ludzka istota, która za wszelką cenę stara się być obecna. Jestem bardzo dumny, że jest moim przyjacielem.”

Oprócz zbierania pieniędzy na dalszą realizację swojej misji, podczas wieczoru uhonorowano również dr Sanjaya Guptę, biznesmena i filantropa Franka Giustrę oraz producentkę Francesę Dutton za czas, pieniądze i pracę, którą każdy z nich wniósł do CORE.

Aukcja na żywo zebrała miliony dla organizacji, jeden z gości wylicytował 225,000 dolarów za obraz królowej Elżbiety autorstwa artysty Chrisa Levine’a, a inny wylicytował milion dolarów za prywatny, domowy koncert Johna Legenda. Penn zaoferował nawet selfie za 1000 dolarów darowizny.

Lazy loaded image

Bill Clinton, John Legend i Sean PennKevin Mazur/Getty Images dla CORE

Mówiąc o swoich relacjach z Pennem, były prezydent Bill Clinton powiedział publiczności: „Jest dobry we wszystkim co robi, ale najlepszy jest w tym, że potrafi być serdeczny i spokojny. Jest w stanie wymyślić, jak robić rzeczy szybciej, lepiej przy niższych kosztach, aby uratować więcej istnień, zbudować więcej przyszłości i uczynić rzeczy lepszymi niż byłyby w przeciwnym razie.”

Czytaj również:  Streaming Ratings: "Avatar: The Last Airbender" ma premierę nr 1

Sam Penn wspominał wyjazd na Haiti w 2010 roku, kiedy mieszkania jego drużyny zostały zmiecione przez burzę, a oni nie mieli jak otrzymać pomocy.

„Przedłużyłem wszystko na mojej karcie kredytowej i nie mieliśmy jeszcze naszego statusu 501C i były dwie osoby, które ze mną współpracowały: Prezydent Clinton i [CAA’s] Bryan Lourd”, powiedział Penn. „Uratowali nasze tyłki na wiarę, ponieważ jeszcze się nie sprawdziliśmy. Widzieli coś, czego ja nie widziałem. Kiedy wszedłem dziś do tego budynku pomyślałem 'Jak do cholery to się stało?'”

Dla rozrywki odbyło się kilka występów muzycznych. Legend serenadował publiczność coverem „Redemption Song” Boba Marleya Były też krótkie sety ukraińskiej grupy muzycznej Dakh Daughters i głównego wokalisty Queens of the Stone Age Josha Homme.

Penn zakończył wieczór przedstawiając, za pośrednictwem wideo, prezydenta Volodymyra Zelensky’ego, który otrzymał owację na stojąco od setek zgromadzonych gości. Podziękował on Pennowi za zwrócenie uwagi na trudną sytuację jego kraju i poprosił, aby Amerykanie nadal wspierali Ukrainę w jej walce o wolność.

„Stawiamy opór przez 107 dni z rzędu. Razem możemy to powstrzymać. Wspierajcie Ukrainę, bo Ukraina wspiera cały świat” – powiedział lider. „Walczcie o Ukrainę, ponieważ Ukraina walczy o cały świat, o demokrację, o wolność, o życie.”

Latest Posts

Nie przegap