2 sierpnia 2022 | 9:57am

Raper Mystikal został w poniedziałek uwięziony w Luizjanie, oskarżony o gwałt ponad rok po tym, jak prokuratorzy wycofali zarzuty, które zatrzymały go na 18 miesięcy w innej części stanu.

Michael „Mystikal” Tyler został aresztowany pod zarzutem gwałtu i przemocy domowej, szeryf Bobby Webre z Ascension Parish, tuż za Baton Rouge, powiedział w poniedziałek w poście na Facebooku.

51-letnia legenda hip-hopu jest przetrzymywana bez kaucji w związku z 10 zarzutami, zgodnie z inmate lookup biura szeryfa.

Adwokat Joel Pearce, z Shreveport, który reprezentował rapera we wcześniejszej sprawie, powiedział, że wierzy, iż sprawa kaucji zostanie omówiona podczas wtorkowego przesłuchania w Ascension Parish.

„Spodziewam się, że będzie to duża kaucja”, powiedział.

Pearce powiedział, że nie został zatrzymany dla obecnej sprawy Tylera, ale mają się spotkać w środę lub czwartek, aby omówić sprawę. Powiedział, że wtedy wyda oświadczenie.

Pearce reprezentował rapera w sprawie zarzutów wniesionych w 2017 roku oskarżających go o napaść seksualną w kasynie w Shreveport w 2016 roku. Prokuratorzy wycofali te zarzuty dotyczące gwałtu i porwania w grudniu 2020 roku po tym, jak nowe dowody zostały przedstawione wielkiej ławie przysięgłych i nie wniosła ona nowego aktu oskarżenia.

Shreveport jest ponad 200 mil (320 km) na północny zachód od Ascension Parish.

Webre powiedział, że zastępcy zostali wezwani do szpitala tuż przed północą w niedzielę o napaści seksualnej i przeprowadzili wywiad z ofiarą, która miała niewielkie obrażenia.

„Dzięki dalszemu śledztwu Michael 'Mystikal’ Tyler został zidentyfikowany jako podejrzany,” powiedziało oświadczenie.

Nowe zarzuty obejmują gwałt pierwszego stopnia, prosty rabunek, fałszywe uwięzienie, proste przestępcze uszkodzenie mienia oraz zarzuty narkotykowe, w tym posiadanie amfetaminy. Skazanie za gwałt pierwszego stopnia wiąże się z karą co najmniej dożywocia – prokurator może zdecydować, czy wystąpić o karę śmierci.

Czytaj również:  Britney Spears widziana z tajemniczym mężczyzną na wakacjach po zrzuceniu obrączki

Tyler przyznał się w 2003 roku do winy za pobicie seksualne i odsiedział sześć lat w więzieniu.

W kwietniu 2021 roku powiedział The Associated Press, że jego przeszłość umieściła go w „okropnym bractwie”, ale był gotowy, aby przejść dalej.

Hit Mystikala z 2000 roku, „Shake (It Fast)” osiągnął szczyt nr 13 na Billboard Hot 100. Jego album z 2000 roku „Let’s Get Ready” osiągnął multiplatynę.