niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Tribeca Festival 2024 – rocznicowe pokazy „Mean Streets” i „Footloose

Festiwal Tribeca wyznaczył rozmowy, zjazdy i pokazy retrospektywne na swoją edycję w 2024 r.

W ramach festiwalowej serii Storytellers odbędą się rozmowy z Juddem Apatowem, Andym Cohenem, Kieranem Culkinem, Michaelem Stipe’em, Laverne Cox, Kerry Washington w rozmowie z Nicole Avant i Jonem Batiste celebrującym Nat King Cole’a z autorem i dziennikarzem muzycznym Marcusem J. Moore. W ramach cyklu „Reżyserzy” odbędzie się rozmowa między reżyserem Gusem Van Santem i Vito Schnabelem, którego Van Sant ostatnio wyreżyserował w filmie Feud: Capote vs. the Swans.

Tribeca będzie również świętować 50. i 40. rocznicę odpowiednio Mean Streets i Footloose, z pokazami obu filmów, po których odbędą się rozmowy z Martinem Scorsese, Robertem De Niro i Nasem po Mean Streets i Kevinem Baconem po Footloose. Steven Spielberg zaprasza również na 50. rocznicę swojego debiutu kinowego, The Sugarland Express, do Tribeca i weźmie udział w rozmowie po projekcji.

Festiwal będzie kontynuował tegoroczne obchody 25-lecia premiery The Sopranos pokazem w Beacon Theatre filmu dokumentalnego Wise Guy w reżyserii Alexa Gibneya, po którym odbędzie się spotkanie z twórcą Davidem Chase’em, producentem wykonawczym Terence’em Winterem i obsadą Sopranos.

Więcej informacji o prelekcjach, zjazdach i retrospektywach zaplanowanych na tegoroczny festiwal można znaleźć tutaj.

Ogłoszenie nastąpiło po tym, jak festiwal ujawnił line-upy w sekcjach filmów fabularnych, telewizyjnych, krótkometrażowych oraz audio storytelling i gier. Tribeca ogłosiła również niedawno, że rozszerzy swoją działalność na Portugalię, organizując pierwszą w historii europejską edycję festiwalu Tribeca Festival Lisboa, która odbędzie się w dniach 17-19 października

Tribeca Festival 2024 odbędzie się w dniach 5-16 czerwca w Nowym Jorku.

Czytaj również:  Steven Spielberg, Martin Scorsese i Paul Thomas Anderson przedłużają współpracę z TCM

Latest Posts

Nie przegap