15 kwietnia 2023 r. |16:09

Sam Smith jest slamowany w sieci za swój ostatni „satanistyczny” i „groteskowy” występ na trasie koncertowej.

Wykonawca – który jest niebinarny i używa zaimków they/them – został skrytykowany za występ nazwany „Gloria the Tour” po sukcesie ich czwartego albumu studyjnego o tej samej nazwie.

Ich stroje sceniczne obejmują diabelskie rogi, frędzle na sutkach i druciane korony.

„Ostatniej nocy Sam Smith wykonał satanistyczne show wypełnione odniesieniami seksualnymi, fetyszystycznym sprzętem, striptizem i groteskową imitacją aktów seksualnych na scenie, podczas gdy dzieci były na widowni” – napisał na Twitterze Oli London.

„Na scenie wykonał rutynę striptizu będąc w fetyszowym stroju” – kontynuował London. „Czy to jest odpowiednie dla dzieci?”

Sam Smith on tour in Dublin, April 2023.
Sam Smith znów jest krytykowany za swoje sceniczne stroje.
Getty Images
Sam Smith on tour in Dublin, April 2023.
Smith został nazwany „groteskowym” za ich obecną trasę koncertową.
Getty Images

„[Sam Smith] to obrzydliwy satanistyczny zboczeniec” – napisał na Twitterze inny krytyk. „Każde poważne społeczeństwo poddałoby tego demona terapii Old Yellera”.


Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

To nie pierwszy raz, kiedy wokaliści „Stay With Me” zostali skrytykowani za swój sceniczny występ w tym roku.

Sam Smith performing at the Grammys in Feb 2023.
Smith został również zbesztany za ich występ podczas tegorocznych nagród Grammy.
Los Angeles Times via Getty Images

W lutym Smith wykonał ich piosenkę „Unholy” wraz z kolaborantką Kim Petras na 2023 Grammy Awards, mając na sobie podobne kostiumy.

Wykonanie ich hitowego singla wzbudziło gniew niektórych konserwatywnych polityków, w tym senatora z Teksasu Teda Cruza, który potępił występ jako „zło.”

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych byli szybcy w uderzeniu w Cruza, jednak z jedną osobą odpowiadającą, „Zło jest wtedy, gdy człowiek wchodzi do szkoły i morduje tuzin dzieci Zło jest wtedy, gdy Rosja bombarduje szkoły i szpitale, aby ukraść ziemię Zło nie jest wtedy, gdy muzyk tańczy w diabelskim garniturze wykonując hitową piosenkę.”

Czytaj również:  Gwiazdy świętują Boże Narodzenie: Taylor Swift, Ariana Grande, Oprah i nie tylko
Singer Sam Smith.
Smith jest obecnie w trasie z okazji wydania albumu „Gloria”.
Instagram/@samsmith

Smith został również zbesztany za ich seksowne kostiumy zaprojektowane przez Christiana Cowana w teledysku „I’m Not Here to Make Friends”, które zawierały bedazzled corsets with nipple pasties.

Niektórzy skrytykowali wizualizacje jako „nikczemne i złe” i oskarżyli Smitha o „noszenie ich seksualności jak kostiumu i wpychanie go każdemu w twarz”.

Zwolennicy artysty szybko bronili piosenkarza, a jeden z fanów napisał: „Gdyby Sam Smith był szczupły, cis i hetero, nie byliby wyśmiewani za to, jak się prezentują i ubierają.”