sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

scenariusz sequela 'Jokera’ już gotowy, ujawnia reżyser Todd Phillips

Ekipa odpowiedzialna za Jokera jest gotowa, by znów się pośmiać – filmowiec Todd Phillips oficjalnie potwierdza, że ukończył scenariusz sequela swojego nagrodzonego Oscarem filmu z 2019 roku.

Phillips podzielił się stroną tytułową scenariusza, napisanego wspólnie z Jokerem współpracownikiem Scottem Silverem, wraz ze zdjęciem gwiazdy Joaquina Phoenixa czytającego jego strony. Phillips ujawnił również, że roboczy tytuł to Joker: Folie à deux, nawiązujący do medycznego terminu określającego zaburzenie psychiczne, które dotyka dwie lub więcej osób.

Phoenix zdobył Oscara dla najlepszego aktora za rolę Arthura Flecka, człowieka z problemami, który pod koniec filmu zmienia się w postać ludowego złoczyńcy. Joker zarobił na całym świecie 1,07 miliarda dolarów, co jest oszałamiającą sumą jak na film, który miał stosunkowo skromny budżet jak na standardy kina komiksowego. W sumie Joker otrzymał 11 nominacji do Oscara, a kompozytorka Hildur Gudnadottir oprócz zwycięstwa Phoenixa otrzymała także nagrodę za najlepszą muzykę. Joker był chwalony za to, że bardziej przypominał wczesny film Martina Scorsese niż film komiksowy, choć miał pewne powiązania z komiksami, w tym postać młodego Bruce’a Wayne’a.

The Hollywood Reporter poinformował w 2019 roku, że Phillips powróci, by napisać sequel Jokera, a w zeszłym tygodniu doniósł, że filmowiec może służyć jako doradca przy przyszłych projektach DC dla Warner Bros.

Czytaj również:  Milo Ventimiglia w pierwszym teaserze "The Company You Keep" spotyka się ze swoim przeciwnikiem

Latest Posts

Nie przegap