wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

strajk w 'SNL’ na razie zażegnany, bo pracownicy postprodukcji osiągnęli wstępne porozumienie z zarządem

Fani Saturday Night Live mogą odetchnąć z ulgą.

Impas w negocjacjach kontraktowych, który doprowadził do tego, że pracownicy postprodukcji zagrozili strajkiem, został rozwiązany, przynajmniej na razie, ponieważ pracownicy i zarząd NBCUniversal osiągnęli wstępne porozumienie. Pracownicy, którzy negocjowali swój pierwszy kontrakt jako związek sprzymierzony z Motion Picture Editors Guild (MPEG), wyznaczyli wcześniej termin na 1 kwietnia. Jeśli do tego czasu nie dojdzie do porozumienia, pracownicy przyrzekli, że będą strajkować przy serialu komediowym NBC.

Umowa nadal musi być ratyfikowana przez jednostkę negocjacyjną, która składa się z 12-20 pracowników postprodukcji (liczba pracujących przy programie zmienia się w zależności od odcinka) odpowiedzialnych za wstępnie nagrane segmenty programu, zanim będzie mogła wejść w życie. Strajk jest nadal potencjalnie możliwy, dopóki członkowie nie ratyfikują kontraktu, chociaż zespół negocjacyjny MPEG zalecił członkom ratyfikację. The Hollywood Reporter skontaktował się z NBC w celu uzyskania komentarza.

Według związku, wstępna umowa zwiększy płace członków aż o 60 procent w ciągu trzyletniego kontraktu i zaoferuje „natychmiastowe” podwyżki płac. Kontrakt oferowałby premie, jeśli pracownicy ratyfikują pakt, kontynuowałby ich świadczenia zdrowotne i oferowałby pracownikom, którzy pracują długie godziny z krótkim czasem między zakończeniem pracy a rozpoczęciem jej ponownie, płatne posiłki, pokoje hotelowe i transport.

„Jesteśmy podekscytowani, że osiągnęliśmy ten tentative deal,” MPEG krajowy dyrektor wykonawczy Cathy Repola powiedział w oświadczeniu. „Dzięki ogromnej determinacji załogi, osiągnęliśmy porozumienie, które reprezentuje prawdziwe osiągnięcia w każdym z obszarów, które nasi członkowie określili jako kluczowe, w tym dramatyczną poprawę płac. Odłożymy szczegółową publiczną dyskusję na temat warunków do czasu, gdy nasi negocjatorzy będą mieli szansę spotkać się z całą załogą, aby przejrzeć umowę i przeprowadzić głosowanie ratyfikacyjne.”

Zarówno NBC jak i MPEG wypracowują umowę dla tych pracowników od czasu, gdy ich związek został po raz pierwszy dobrowolnie uznany przez zarząd w październiku 2022 roku. Tempo rozmów o pierwszym kontrakcie, postrzegane jako powolne wewnątrz związku, zirytowało jednostkę negocjacyjną, która w styczniu autoryzowała strajk w celu przyspieszenia rozmów. „Show pracuje w tak szybkim tempie, wiemy, że firma wie, jak robić rzeczy szybko i skutecznie”, członek jednostki negocjacyjnej powiedział THR w tym czasie. Po tym jak związek podjął działania, NBC i MPEG miały wiele innych sesji negocjacyjnych, ale nadal pozostawały daleko od siebie, aż do 9 marca, kiedy to grupa datowała swój potencjalny strajk.

Czytaj również:  recenzja "Najlepszych przyjaciół dla dorosłych": Ujmujący debiut porusza niezręczność starzejących się przyjaźni

Saturday Night Live, który zaczyna zawijać swój 48 sezon, wyemituje swój kolejny odcinek, prowadzony przez Quinta Brunsona, 1 kwietnia.

Latest Posts

Nie przegap