poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Taylor Swift nie jest już wyszukiwana na X po skandalu związanym z graficznymi zdjęciami AI

Zobacz, do czego zmusili X.

Na początku tygodnia graficzne zdjęcia AI Taylor Swift stały się wirusowe na platformie mediów społecznościowych, a teraz użytkownicy X spotykają się z komunikatem o błędzie podczas wyszukiwania jej nazwiska.

Po tym, jak odkryliśmy problem, X powiedział Page Six: „Jest to działanie tymczasowe i wykonane z dużą ostrożnością, ponieważ priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo w tej kwestii.”

Niepokojące zdjęcia 34-letniej miliarderki pokazywały ją w różnych scenariuszach seksualnych podczas meczu chłopaka Travisa Kelce’a z Kansas City Chiefs.

Gdy tylko zdjęcia zaczęły rozprzestrzeniać się wirusowo, zagorzali fani piosenkarki „Cruel Summer” stanęli w jej obronie, błagając ludzi, aby ich nie udostępniali.

Swift jest podobno „wściekła” i rozważa podjęcie kroków prawnych, jak poinformowało źródło Daily Mail w czwartek.

Kiedy fani zaczęli szukać piosenkarki w aplikacji społecznościowej w weekend, spotkali się z komunikatem o błędzie. Twitter/X

„To, czy zostaną podjęte kroki prawne, jest w trakcie ustalania, ale jest jedna rzecz, która jest jasna: te fałszywe, generowane przez sztuczną inteligencję obrazy są obraźliwe, obraźliwe, wykorzystujące i wykonane bez zgody i / lub wiedzy Taylor” – powiedział informator.

„Konto na Twitterze, które je opublikowało, już nie istnieje. To szokujące, że platforma mediów społecznościowych w ogóle pozwoliła im powstać” – dodało źródło.


For more Page Six you love…

  • Posłuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

„Należy uchwalić przepisy, aby temu zapobiec, a przepisy muszą zostać uchwalone”

Zmiana w X nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak fałszywe i prowokacyjne zdjęcia AI piosenkarki stały się wirusowe w Internecie. Getty Images
W wielu „deepfake’ach” Swift można było zobaczyć w seksualnych scenariuszach na meczu chłopaka Travisa Kelce’a z Kansas City Chiefs. GC Images

34-letnia piosenkarka nie odniosła się jeszcze publicznie do skandalu, ale jej fani zalali X pozytywnymi wiadomościami na jej temat, próbując walczyć z obrazami znanymi jako „deepfakes”

„Ludzie dzielący się zdjęciami ai są chorzy i obrzydliwi. chroń taylor swift za wszelką cenę” – napisał jeden z fanów na Twitterze o zdjęciach, które pokazują piosenkarkę w prowokacyjnych pozach.

„Używanie generowanej przez ai pornografii kogoś jest okropne i niewybaczalne. trzeba was wsadzić do więzienia” – napisał inny fan o osobie lub osobach stojących za obraźliwymi zdjęciami.

Czytaj również:  Nicki Minaj chwali Taylor Swift i mówi, że współpracowałaby z nią "w mgnieniu oka
Po opublikowaniu zdjęć, raport twierdził, że Swift może podjąć kroki prawne. AP
Piosenkarka jest podobno „wściekła” GC Images

„Chroń Taylor Swift” było popularne na platformie w czwartek rano.

Biały Dom również zabrał głos po skandalu, wzywając do przyjęcia przepisów chroniących ofiary nękania w Internecie.

Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że incydent był „alarmujący” i że administracja Bidena skupia się na negatywnych aspektach sztucznej inteligencji.

„Oczywiście Kongres powinien podjąć działania legislacyjne” – powiedział Jean-Pierre, według The Verge. „Tak właśnie rozwiązuje się niektóre z tych kwestii.”

Wreszcie, SAG-AFTRA wydała oświadczenie w tej sprawie, pisząc: „Tworzenie i rozpowszechnianie fałszywych obrazów – zwłaszcza tych o sprośnym charakterze – bez czyjejś zgody musi być nielegalne. Jako społeczeństwo mamy możliwość kontrolowania tych technologii, ale musimy działać teraz, zanim będzie za późno.”

Związek zawodowy aktorów powiedział, że zdjęcia są „denerwujące, szkodliwe i głęboko niepokojące.”

Page Six skontaktowała się z zespołem Swift, ale nie otrzymaliśmy natychmiastowej odpowiedzi. Konto X, które jako pierwsze udostępniło zdjęcia AI, zostało od tego czasu ustawione jako prywatne.

Latest Posts

Nie przegap