23 lutego 2023 r. | 11:03

Alec Baldwin podrzucił swoje dzieci do szkoły w Nowym Jorku w czwartek rano – zaledwie jeden dzień przed tym, jak zrobi swoje pierwsze wystąpienie w sądzie dla jego nieumyślnego oskarżenia o nieumyślne spowodowanie śmierci w 2021 śmiertelnej strzelaninie „Rust”.

Aktor „30 Rock”, 64, wziął z samochodem ze swoją żoną, Hilarią Baldwin, i niósł kilka kolorowych plecaków swoich dzieci.

Jeden z nich miał nawet zaprojektowane słowa „Nadzieja”, „Szacunek” i „Wsparcie”.

Baldwin wskoczył na przednie siedzenie, pomagając jednocześnie dwójce ze swoich siedmiorga małych dzieci – Carmen, 9, Rafael, 7, Leonardo, 6, Romeo, 4, Eduardo, 2, María, 1, i Ilaria, 4 miesiące – które siedziały z tyłu czarnego SUV-a.

Hilaria, 39, dołączyła do swojego hubby, gdy szli obok siebie na zewnątrz szkoły na Manhattanie. Pojawili się, aby krótko porozmawiać, podczas gdy Alec patrzył w dół na ziemię.

W pewnym momencie para zatrzymała się, by porozmawiać z niezidentyfikowanym mężczyzną spacerującym z psem wzdłuż chodnika.

Alec wydawał się zaangażowany w rozmowę, podczas gdy Hilaria popijała swoją kawę Madman Espresso.

Gwiazda „It’s Complicated” wyglądała na nieco wyczerpaną w pewnym momencie, kiedy spojrzał w górę, a jego oczy pod oczami były szczególnie obrzmiałe.

Miał na sobie granatową kurtkę puffer, pod nią niebieską koszulę crewneck, ciemnoszare spodnie i czarne błyszczące buty do sukienki.

Jego żona wybrała bardziej zabawny wygląd w metalicznych brązowych legginsach, jasnoróżowej kurtce puffer z kolorowymi wzorami na niej i ozdobionych pantoflach.

Zdobywca Oscara wydaje się być coraz w niektórych jakości czasu rodzinnego przed praktycznie pojawiając się w sądzie na jego postawienie w piątek o 10 rano czasu lokalnego.

Podczas postawienia Baldwina w stan oskarżenia, sędzia z Nowego Meksyku formalnie poinformuje go o postawionym mu zarzucie: nieumyślne spowodowanie śmierci.

Jak wcześniej informowano, Baldwin śmiertelnie uderzył operatora „Rdzy” Halynę Hutchins, gdy niespodziewanie wybuchła rekwizytowa broń, gdy kręcili film na Bonanza Creek Ranch w Nowym Meksyku w październiku 2021 roku. Miała 42 lata.

Czytaj również:  Nick Nolte przerywa milczenie w sprawie beefu z Julią Roberts: "To był absurd

Tacie ośmiorga dzieci początkowo groziło do pięciu lat więzienia, ale odniósł ważne zwycięstwo prawne, gdy prokuratura okręgowa w Santa Fe ogłosiła, że rezygnuje z zarzutu wzmocnienia broni przeciwko niemu.

W przypadku skazania go za nieumyślne spowodowanie śmierci może zostać skazany na karę do 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Hannah Gutierrez-Reed, która była odpowiedzialna za broń na planie filmowym, również została odsunięta od oskarżenia o wzmocnienie broni i stoi przed tym samym zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przed postawieniem formalnych zarzutów, Baldwin zaprzeczył jakiejkolwiek odpowiedzialności za śmierć Hutchinsa i twierdził, że nawet nie pociągnął za spust rekwizytu.