niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

BAFTA TV Craft Awards: „Black Mirror”, „The Last of Us”, „Slow Horses” wśród zwycięzców

Black Mirror, The Last of Us i Slow Horses znalazły się wśród zwycięzców nagród BAFTA Television Craft Awards 2024, które zostały rozdane w niedzielę w Londynie.

Silo, Wiedźmin, relacje z koronacji króla Karola III i Konkursu Piosenki Eurowizji również znalazły się wśród zwycięzców.

Nagrodę dla najlepszego scenarzysty dramatu otrzymali Charlie Brooker i Bisha K. Ali za odcinek Black Mirror „Demon 79” Peter Hoar zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera fikcji za swoją pracę nad The Last of Us .

Ceremonia, celebrująca najlepsze zakulisowe talenty telewizyjne 2023 roku, odbyła się w The Brewery w stolicy Wielkiej Brytanii, XVIII-wiecznym browarze przekształconym w miejsce wydarzeń.

Prequel Gry o tron HBO House of the Dragon i komediodramat medyczny BBC/AMC This Is Going to Hurt zdobyły najwięcej wyróżnień podczas rozdania nagród BAFTA TV Craft Awards 2023.

Wkrótce rozdane zostaną kolejne brytyjskie nagrody telewizyjne. Rozdanie nagród BAFTA TV Awards odbędzie się w niedzielę, 12 maja w londyńskiej Royal Festival Hall (a także na BBC One i BBC iPlayer). The Crown i Black Mirror znalazły się na czele nominacji, które zostały ujawnione pod koniec marca.

Zobacz pełną listę zwycięzców BAFTA TV Craft Awards 2024, wyróżnionych pogrubioną czcionką, poniżej.

KOSTIUMY

AMY ROBERTS The Crown (odcinek 8) – Left Bank Pictures / Netflix
CHARLOTTE MORRIS Silo – AMC Studios / Apple TV+
MATTHEW PRICE Demon 79 (Black Mirror) – Broke & Bones / Netflix
SHARON LONG The Great – Civic Center Media, MRC / Lionsgate+

REŻYSERIA: FACTUAL

GESBEEN MOHAMMAD Inside Iran: The Fight for Freedom (Exposure) – Hardcash Productions / ITV1
JAMES BLUEMEL Once Upon a Time in Northern Ireland – KEO Films, Walk On Air Films / BBC Two
JOHN DOWER Lockerbie – Mindhouse Films / Sky Documentaries
PETER BEARD, BRUCE FLETCHER Otto Baxter: Not a Fing Horror Story – Story Films, Archface Films / Sky Documentaries

REŻYSERIA: FIKCJA sponsorowana przez 3 Mills Studios

JOSEPH BULLMAN Partygate – Halcyons Heart Films / Channel 4
LEWIS ARNOLD The Long Shadow (Episode 6) – New Pictures / ITV1
PETER HOAR The Last of Us – Sony Pictures Television Studios, PlayStation Productions, Naughty Dog, Word Games, The Mighty Mint, HBO / Sky Atlantic
WILLIAM STEFAN SMITH Top Boy (Odcinek 6) – Cowboy Films / Netflix

REŻYSERIA: WIELOKAMEROWY

JULIA KNOWLES An Audience with Kylie Lifted Entertainment, BMG / ITV1
JULIA KNOWLES The Coronation Concert – BBC Studios / BBC One
NIKKI PARSONS, OLLIE BARTLETT, RICHARD VALENTINE Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 – BBC Studios / BBC One
PAUL MCNAMARA Finał Pucharu Anglii – ITV Sport / ITV1

EDYT: FAKTYCZNA

CHARLIE HAWRYLIW Lockerbie – Mindhouse Films / Sky Documentaries
EDITING TEAM Once Upon a Time in Northern Ireland – KEO films, Walk On Air Films / BBC Two
EDITING TEAM Formula 1: Drive To Survive – Box to Box Films / Netflix
MICHAEL HARTE Beckham – Studio 99, Ventureland / Netflix

EDYT: FIKCJA

ALEX MACKIE Time – BBC Studios / BBC One
JOE CAREY Happy Valley (odcinek 6) – Lookout Point, AMC / BBC One
SAM WILLIAMS Slow Horses (Odcinek 1) – See-Saw Films / Apple TV+
ZSÓFIA TÁLAS Slow Horses (Odcinek 6) – See-Saw Films / Apple TV+

WSCHODZĄCY TALENT: FACTUAL

BEN CHEETHAM (REŻYSER) Pete Doherty, Kto zabił mojego syna? – Five Mile Films / Channel 4
FOLA EVANS-AKINGBOLA, JORDAN PITT (REŻYSER) Nieopowiedziane historie: Hair on Set – Good Girl Productions, One Umbrella Productions, Doc Hearts / Sky Documentaries
FRED SCOTT (REŻYSER) London Bridge: W obliczu terroru – Raw TV / Channel 4
TED EVANS (REŻYSER) Rose Ayling-Ellis: Signs for Change – Rogan Productions / BBC One

WSCHODZĄCE TALENTY: FIKCJA

ANDREW BOGLE (scenarzysta) Kirkmoore Fudge Park Productions / ITVX
HAOLU WANG (reżyser) Bodies – Moonage Pictures / Netflix
KAT SADLER (SCENARZYSTKA) Such Brave Girls – Various Artists Limited / BBC Three
MAWAAN RIZWAN (SCENARZYSTKA) Juice – Various Artists Limited / BBC Three

ENTERTAINMENT CRAFT TEAM sponsorowany przez Hotcam

DICCON RAMSAY, PADDY FLETCHER, RIKKI FINLAY, JAMES TINSLEY, MATHIEU WEEKES, BEN NORMAN Squid Game: The Challenge – Studio Lambert / Netflix
JAMIE HEATH, NICK HARVEY, GREG MENZEL Banged Up – Shine TV / Channel 4
JULIO HIMEDE, TIM ROUTLEDGE, KOJO SAMUEL, MICHAEL SHARP, DAN SHIPTON Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 – BBC Studios / BBC One
NIGEL CATMUR, TOM BAIRSTOW, KEVIN DUFF, STEVE NOLAN, STEVE SIDWELL, SIMON HAW Koncert Koronacyjny – BBC Studios / BBC One

MAKE UP & HAIR DESIGN sponsorowany przez ScreenSkills High-end Television Skills Fund

CATE HALL, EMILIE YONG-MILLS, FIONA ROGERS The Crown (odcinek 8) – Left Bank Pictures / Netflix
LISA PARKINSON The Long Shadow (odcinek 6) – New Pictures / ITV
LUCY SIBBICK Slow Horses – See-Saw Films / Apple TV+
SHARON MILLER, KYM MENZIES-FOSTER, KELLY TAYLOR Three Little Birds – Tiger Aspect Productions, Douglas Road Productions / ITVX

MUZYKA ORYGINALNA: FACTUAL

ED HARCOURT Otto Baxter: Not a Fing Horror Story – Story Films, Archface Films / Sky Documentaries
GEORGE FENTON Wild Isles – Silverback Films / BBC One
SIMON ROGERS A Time to Die – True Vision / ITV1
SIMON RUSSELL Pewnego razu w Irlandii Północnej – KEO Films, Walk On Air Films / BBC Two

MUZYKA ORYGINALNA: FIKCJA

ADIESCAR CHASE Heartstopper – See-Saw Films / Netflix
ATLI ÖRVARSSON Silo – AMC Studios / Apple TV+
BLAIR MOWAT Nolly – Quay Street Productions / ITVX
NATALIE HOLT Loki – Marvel Studios / Disney+

PHOTOGRAPHY: FAKTYCZNE

BENEDICT SANDERSON The Detectives: Taking Down an OCG – Minnow Films / BBC Two
BERTIE GREGORY, TOM WALKER, ANNA DIMITRIADIS Zwierzęta z bliska z Bertie Gregory – Wildstar / Disney+
JEAN-LOUIS SCHULLER Człowiek, który igrał z ogniem – Raw TV / Sky Documentaries
NARAYAN VAN MAELE, PATRICK SMITH Dublin Narcos – Blast! Films / Sky Documentaries

FOTOGRAFIA I OŚWIETLENIE: FIKCJA

EBEN BOLTER The Last of Us – Sony Pictures Television Studios, PlayStation Productions, Naughty Dog, Word Games, The Mighty Mint, HBO / Sky Atlantic
ED RUTHERFORD The Long Shadow – New Pictures / ITV1
RIK ZANG The Sixth Commandment – Wild Mercury Productions, True Vision / BBC One
STEPHAN PEHRSSON Demon 79 (Black Mirror) – Broke & Bones / Netflix

PRODUCTION DESIGN sponsorowany przez Microsoft

ANNA HIGGINSON The Long ShadowNew Pictures / ITV1
BEN SMITH Nolly – Quay Street Productions / ITVX
GAVIN BOCQUET, AMANDA BERNSTEIN Silo – AMC Studios / Apple TV+
UDO KRAMER Demon 79 (Black Mirror) – Broke & Bones / Netflix

SCRIPTED CASTING

AISHA BYWATERS Three Little Birds – Tiger Aspect Productions, Douglas Road Productions / ITVX
AMY HUBBARD Time – BBC Studios / BBC One
AMY HUBBARD, SHANNON DOWLING-MCNULTY Smothered – Roughcut Television / Sky Max
JINA JAY Demon 79 (Black Mirror) – Broke & Bones / Netflix

DŹWIĘK: OPARTY NA FAKTACH

GEORGE FOULGHAM, PHILIP MOROZ, ALEX GIBSON, TOM VERSTAPPEN, ADAM PRESCOD If These Walls Could Sing – Ventureland, Mercury Studios / Disney+
NICK RYAN, BEN BAIRD, KIRSTIE HOWELL, JACK WENSLEY, JAMIE MCPHEE, ALEXEJ MUNGERSDORFF The Enfield Poltergeist – MetFilm, Concordia Studio / Apple TV+
SOUND TEAM The Coronation of TM The King and Queen Camilla – BBC Studios / BBC One
SOUND TEAM Formula 1: Drive To Survive – Box to Box Films / Netflix

DŹWIĘK: FIKCJA

CHRIS ASHWORTH, LEE WALPOLE, STUART HILLIKER, MARTIN JENSEN, SAOIRSE CHRISTOPHERSON, IAIN EYRE The Crown – Left Bank Pictures / Netflix
JULES WOODS, JAMES DRAKE, OSCAR BLOOMFIELD-CROWE, PADDY MCGUIRK Boiling Point – Ascendant Fox, Matriarch Productions, It’s All Made Up Productions / BBC One
MATTHEW COLLINGE, JAMES BAIN, ROBERT FARR, TOM MELLING, MATT DAVIES, ALYN SCLOSA Wiedźmin – serial oryginalny Netflix / Netflix
SOUND TEAM Slow Horses – See-Saw Films / Apple TV+

EFEKTY SPECJALNE, WIZUALNE I GRAFICZNE

ANDY SCRASE, PATRICIA LLAGUNO, BEAU GARCIA, OLIVER WINWOOD, HUW EVANS, JODIE DAVIDSON The Wheel of Time – Little Island Productions / Prime Video
BEN TURNER, REECE EWING, FRAMESTORE, RUMBLE VFX, ASA SHOUL, CHRIS REYNOLDS The Crown – Left Bank Pictures / Netflix
DANIEL RAUCHWERGER, STEFANO PEPIN, RICHARD STANBURY, RAPHAEL HAMM, IAN FELLOWS SiloAMC Studios / Apple TV+
TIM CROSBIE, CAIMIN BOURNE, JET OMOSHEBI, DAN WEIR, CINESITE, DAVID STEPHENS Wiedźmin – serial oryginalny Netflix / Netflix

TITLES & GRAPHIC IDENTITY

DAN MAY, JAMES COORE, PAINTING PRACTICE, REALTIME VISUALISATION Doctor Who (Wild Blue Yonder) – Bad Wolf, BBC Studios Productions – BBC One
PETER ANDERSON STUDIO Good Omens – BBC Studios Comedy Productions, Narrativia, The Blank Corporation / Prime Video
STUDIO AKA Queen Charlotte – shondalandmedia / Netflix
TAMSIN MCGEE, BEN HANBURY, HUGO MOSS, PAUL MCDONNELL Wilderness – Firebird Pictures, Amazon Studios UK, Nomadic Pictures / Prime Video

SCENARZYSTA: KOMEDIA

JACK ROOKE Big Boys – Roughcut Television / Channel 4
JAMIE DEMETRIOU A Whole Lifetime with Jamie Demetriou – BBC Studios Productions Comedy, Guilty Party Pictures / Netflix
KAT SADLER Such Brave Girls – Various Artists Limited / BBC Three
MAWAAN RIZWAN Juice – Various Artists Limited / BBC Three

SCENARZYSTA: DRAMAT

CHARLIE BROOKER, BISHA K ALI Demon 79 (Black Mirror) – Broke & Bones / Netflix
JESSE ARMSTRONG Succession – Project Zeus, Hyberobject Industries, Gary Sanchez Productions, Hot Seat Productions, HBO / Sky Atlantic
SALLY WAINWRIGHT Happy Valley – Lookout Point, AMC / BBC One
SARAH PHELPS Szóste przykazanie – Wild Mercury Productions, True Vision / BBC One

Czytaj również:  Film Rubena Ostlunda "Trójkąt smutku" zdobywa Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 2022 roku

Latest Posts

Nie przegap