23 czerwca 2022 | 11:19

Brad Pitt został wrobiony w poszukiwanie zakopanego skarbu na własnym podwórku.

Gwiazdor „Once Upon a Time in … Hollywood” ujawnił w swojej okładce magazynu GQ z sierpnia 2022 roku, że pewien mężczyzna przekonał go kiedyś, że jeden z poprzednich właścicieli jego francuskiego zamku ukradł w czasach średniowiecza złoto warte miliony dolarów i zakopał je w posiadłości.

„Dostałem obsesji”, wyznał Pitt, lat 58. „Jak przez rok, to było wszystko o czym mogłem myśleć, po prostu ekscytacja tym wszystkim.”

Pochodzący z Oklahomy sugerował, że być może jego wychowanie odegrało rolę w jego entuzjazmie.

„Może ma to coś wspólnego z miejscem, w którym dorastałem, ponieważ w Górach Ozark zawsze były opowieści o ukrytych skrytkach ze złotem,” powiedział.

Jednak po roku poszukiwań Pitt nie znalazł żadnego skarbu i odkrył, że człowiek, który mu o tym powiedział, szukał inwestycji w jakąś firmę radarową.

Gwiazda „Moneyball” nazwała to doświadczenie „dość głupim w końcu”, ale podsumowała: „To tylko polowanie było ekscytujące.”

An aerial shot of Brad Pitt's French estate.
Pitt kupił posiadłość z byłą Angeliną Jolie w 2008 roku za 28,4 miliona dolarów.
AFP via Getty Images

Francuska posiadłość Pitta przyniosła mu jednak szczęście: jej winnica jest jednym z czołowych producentów różowego wina na świecie, które przerodziło się w wielomilionowy biznes.

Ale Château Miraval przyniosło też ostatnio gwiazdorowi „Furii” trochę nieprzyjemności.

Pitt pozwał swoją byłą żonę Angelinę Jolie w lutym po tym, jak sprzedała swój udział w nieruchomości, co jak twierdzi gwiazda „Troi”, gwiazda „Maleficent” zrobiła „nielegalnie.”

Brad Pitt and Angelina Jolie posing together at an event.
Pitt i Jolie wzięli ślub w posiadłości w 2014 roku.
WireImage

„Jolie skonsumowała rzekomą sprzedaż bez wiedzy Pitta, odmawiając Pittowi prawa do zgody, które mu się należało i prawa do pierwszej odmowy, które należało się jej podmiotowi gospodarczemu”, twierdził pozew.

„Sprzedała swoje udziały z wiedzą i zamiarem, że [Russian businessman Yuri] Shefler i jego filie będą dążyć do kontrolowania biznesu, któremu poświęcił się Pitt i do podważenia inwestycji Pitta w Miraval.”

Czytaj również:  'RHOBH' recap: Sutton Stracke odmawia przeproszenia Eriki Jayne

Na początku tego miesiąca Pitt zażądał procesu przez ławę przysięgłych w toczącej się sprawie.