11 marca 2023 r. |11:03

Ex Lisy Marie Presley, Michael Lockwood, ubiega się o reprezentowanie ich córek bliźniaczek w nadchodzącej rozprawie dotyczącej trustu piosenkarki.

Gitarzysta, 61 lat, poprosił sędziego na początku tego tygodnia, aby mianował go opiekunem ad litem nad Harper i Finley, dając mu uprawnienia do mówienia w imieniu 14-latek, zgodnie z dokumentami sądowymi uzyskanymi przez Page Six.

Następne przesłuchanie jest zaplanowane na 13 kwietnia.

Przed śmiercią Presleya w styczniu, ona i Lockwood byli skłóceni, odkąd złożyła pozew o rozwód w 2016 roku po 10 latach małżeństwa.

W następnym roku ich córki z nieznanych powodów trafiły do państwowej opieki.

Presley zarzucał wówczas Lockwoodowi, że na jego komputerze znajdowała się dziecięca pornografia, czemu zaprzeczyli jego prawnicy.

Michael Lockwood and Lisa Marie Presley at an event.
Ex Lisy Marie Presley Michael Lockwood złożył wniosek prawny, aby pozwolić mu na reprezentowanie ich córek bliźniaczek w nadchodzącym przesłuchaniu w sprawie zaufania piosenkarki.
WireImage

Następnie, w 2018 roku, Presley poprosił o główną opiekę nad Harper i Finley, ale po samobójstwie jej syna, Benjamina Keougha w 2020 roku, Lockwood poprosił o opiekę, obawiając się, że śmierć syna spowoduje nawrót choroby Presleya.

Przyczyna śmierci Lisy Marie pozostaje nieznana, ale źródła wcześniej powiedziały, że podobno brała opioidy i leki odchudzające prowadzące do jej odejścia.

Od czasu śmierci Lisy Marie, jej matka, Priscilla Presley, i jej najstarsza córka, Riley Keough, toczą spór o testament i majątek zmarłej piosenkarki.

Lisa Marie Presley holding hands with her twin daughters Harper Vivienne Ann and Finley Aaron Love.
Gitarzysta poprosił sędziego o mianowanie go opiekunem ad litem nad Harper i Finley.
GC Images

Priscilla, 77 lat, argumentuje przeciwko ważności testamentu swojej zmarłej córki – z którego została usunięta – twierdząc, że podpis Lisy Marie na poprawce z 2016 roku wydawał się „niespójny.”

Źródło wcześniej powiedziało Page Six, że ruch Priscilli był „ściśle chwytem za pieniądze”, dodając, że jedyna córka ikony rocka Elvisa Presleya „nie miała żadnych relacji z Priscillą, [jej byłym mężem] Michaelem Lockwoodem lub jej przyrodnim bratem [Navarone Garibaldi].”

Źródła powiedziały The Post, że Priscilla i Lisa Marie nie były w dobrych stosunkach przed jej przedwczesną śmiercią.

Czytaj również:  Toby Keith podaje aktualizację na temat "wyniszczającego" raka żołądka
Riley Keough, Priscilla Presley, Harper Vivienne Ann Lockwood, Lisa Marie Presley and Finley Aaron Love Lockwood at the screening of
Od czasu śmierci Lisy Marie, jej matka, Priscilla, i jej najstarsza córka, Riley, walczą o majątek zmarłej piosenkarki.
Eric Charbonneau/Shutterstock

„Lisa nie chciała mieć nic wspólnego ze swoją mamą”, zarzucał przyjaciel bliski piosenkarce „Lights Out”. „Była w zasadzie zrażona do Priscilli przez ostatnie siedem do ośmiu lat. Rozmawiały tylko wtedy, gdy nie było innego wyjścia.”

W zeszłym miesiącu, osoba z bliskiego otoczenia rodziny powiedziała Entertainment Tonight, że Priscilla i Riley, 33, również nie byli na rozmowach podczas bitwy sądowej.


Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

„Riley opłakuje stratę swojej matki i ma złamane serce, że musi zajmować się sporem o zaufanie z członkiem rodziny”, powiedziało źródło.

„Priscilla jest nieugięta, że ma ważną sprawę i że zwycięży w sądzie. Riley i Priscilla nie komunikują się w tej chwili, ale byli w kontakcie przez prawników.”

Lisa Marie posing with her twin daughters.
Lisa Marie zmarła tragicznie 12 stycznia po zatrzymaniu akcji serca.
Steve Cohn/Shutterstock

Podczas gdy Riley wolałaby „rozwiązać ten spór prywatnie”, obie kobiety podobno „przygotowują się” do długiej batalii w sądzie.

„Jest załamana, że to stało się sprawą publiczną i wie, że jej matka nigdy by tego nie chciała”, kontynuowano, zauważając, że Riley jest „bardzo zestresowana”, ale „stara się zachować pozytywne nastawienie.”

Lisa Marie zmarła tragicznie 12 stycznia po zatrzymaniu akcji serca. Miała 54 lata. Została pochowana obok swojego syna, Benjamina, a także swojego zmarłego ojca w Graceland.

Po jej śmierci Lockwood opłakiwał odejście swojej byłej żony wraz ze swoim prawnikiem Joe Yanny, mówiąc wówczas The Post, że jego „świat został wywrócony na nice.”

„Michael miał nadzieję na szybki i pełny powrót do zdrowia, ponieważ jej dzieci jej potrzebowały”, kontynuował Yanny. „To bardzo smutne, że tak się nie stało.”