poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Candace Owens odchodzi z „The Daily Wire” po kłótni ze współzałożycielem o wojnę Izraela z Hamasem

Konserwatywna gwiazda Candace Owens opuściła serwis informacyjny The Daily Wire po wojnie na słowa z założycielem marki informacyjnej, skrajnie prawicowym Benem Shapiro, która rozpoczęła się wkrótce po rozpoczęciu trwającej wojny między Izraelem a Hamasem.

Owens dołączył do stronniczej, konserwatywnej witryny informacyjnej, która zyskała na popularności w czasach byłego prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu, w 2020 roku i był gospodarzem cotygodniowego programu komentatorskiego dla marki, znanej z przepakowywania raportów innych serwisów informacyjnych z prawicowym spinem. 34-latek potwierdził tę wiadomość w piątek na X, platformie, na której rozegrała się większość dramatu między dwiema konserwatywnymi postaciami medialnymi.

„Plotki są prawdziwe – w końcu jestem wolny. Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę, możesz udać się na stronę http://CandaceOwens.com, gdzie zostaniesz przekierowany na moją stronę lokalną” – napisał Owens na Twitterze, a następnie poprosił o fundusze na innej osobistej stronie internetowej. „W nadchodzących tygodniach pojawi się wiele ogłoszeń”

Plotki są prawdziwe – w końcu jestem wolny.

Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę, możesz udać się na https://t.co/fOcTKYQDFk, gdzie zostaniesz przekierowany na moją stronę lokalną.

Lub możesz podarować prezent na https://t.co/SB1L1WZYwW

W nadchodzących tygodniach pojawi się wiele ogłoszeń. 🇺🇸✝️

– Candace Owens (@RealCandaceO) 22 marca 2024

Szef Owens wyprzedził ją jednak. CEO The Daily Wire Jeremy Boreing opublikował na Twitterze wiadomość o jej zatrudnieniu 41 minut wcześniej, pisząc: „Daily Wire i Candace Owens zakończyli swój związek” Shapiro nie skomentował jeszcze odejścia Owens.

Daily Wire i Candace Owens zakończyli swój związek.

– Jeremy Boreing (@JeremyDBoreing) March 22, 2024

Napięcie między dwiema gwiazdami konserwatywnej skrajnej prawicy zaczęło się rozgrywać w Internecie w połowie listopada, kiedy Shapiro nazwał Owens „fałszywym wyrafinowaniem” w kwestii konfliktu Izrael-Hamas, a następnie nazwał ją „niegodną szacunku” i „śmieszną” Owens nasiliła swoją krytykę izraelskiej kampanii wojskowej w Strefie Gazy, gdzie według Ministerstwa Zdrowia w regionie rządzonym przez Hamas liczba ofiar śmiertelnych wynosi około 32 000 od początku wojny

Czytaj również:  Bryan Cranston i Annette Bening w "Jerry & Marge Go Large": Recenzja filmu | Tribeca 2022

Owens, były dyrektor ds. komunikacji konserwatywnego PAC Turning Point USA, który nigdy nie wycofuje się z walki, odpowiedział wersetem z Ewangelii Mateusza 5:11 i dodał: „Nikt nie może dwom panom służyć. Albo będziesz nienawidził jednego i kochał drugiego, albo będziesz oddany jednemu i będziesz gardził drugim. Nie można służyć jednocześnie Bogu i pieniądzom”

Shapiro odpowiedział gospodarzowi: „Candace, jeśli uważasz, że pobieranie pieniędzy z The Daily Wire w jakiś sposób wchodzi między ciebie a Boga, to zdecydowanie zrezygnuj”

Anti-Defamation League, międzynarodowa żydowska organizacja pozarządowa z siedzibą w Nowym Jorku, postanowiła w czwartek odnieść się do Owens, przywołując zaprzeczającego Holokaustowi Nicka Fuentesa, którego grupa rzecznicza powiązała z Owens na początku tego tygodnia. W czwartek ADL napisała na Twitterze: „Biały supremacjonista i zaprzeczający Holokaustowi Nick Fuentes chwali jadowity antysemityzm Candace Owens. Nie jest to zaskakujące, ale uruchamia dzwonki alarmowe: Kiedy bigoteryjni ludzie spotykają się, by forsować antysemicki program, dodaje to paliwa do ognia nienawiści”

Owens odpowiedziała ADL, pisząc na X, że chociaż nie zna Fuentesa, to jest „wdzięczna, że skierowali na mnie swoje oszczercze pistolety handlowe”, a ponieważ „świat już zna moje serce. Ich ataki będą miały odwrotny pożądany skutek. Obudź świat. Dziękuję, @adl.”

Owens, który bronił antysemickiej tyrady Kanye Westa, tracąc współpracę, w tym lukratywną umowę z Adidasem z powodu kontrowersji, i pojawił się z raperem na pokazie mody w Paryżu w koszulce „White Lives Matter”, nazwał kampanię Izraela w Strefie Gazy „ludobójstwem” i zasugerował, że „Żydzi będą obwiniani”, jeśli TikTok zostanie zakazany.

Owens jest autorem książki Blackout: How Black America Can Make Its Second Escape From the Democrat Plantation , a w 2018 r. założył kampanię w mediach społecznościowych Blexit.

Latest Posts

Nie przegap