niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Szef BBC ostrzega przed TikTok i spółką: „Amerykańskie i chińskie algorytmy” mogą być przyszłymi „twórcami smaku”

Dyrektor generalny BBC Tim Davie ma podwoić swoje ostrzeżenia przed gigantami mediów społecznościowych, takimi jak TikTok i Facebook, we wtorkowym przemówieniu.

Szef brytyjskiego nadawcy publicznego skrytykuje globalnych graczy mediów społecznościowych za powodowanie „polaryzacji i podziałów społecznych”, podał Telegraph przed przemówieniem. Davie nazwie również „amerykańskie i chińskie algorytmy potencjalnymi twórcami smaku przyszłości”, dodając: „Wspólne chwile i jednoczące doświadczenia kulturowe są coraz rzadsze”

W raporcie prasowym nie zacytowano szefa BBC jako wymieniającego konkretne firmy, ale jego komentarze były powszechnie postrzegane jako wzywające takie firmy jak TikTok, Facebook i X (dawniej Twitter).

Zgodnie z tym, raport Telegraph podał, że TikTok, którego Senat USA ma rozważyć zakazanie, chyba że jego chiński właściciel ByteDance go sprzeda, powiedział za pośrednictwem rzeczniczki, że nie działa w Chinach i że BBC utrzymuje wiele kont TikTok. Firma zaprzeczyła również, że może być wykorzystywana jako narzędzie szpiegowskie dla chińskiego rządu.

Facebook odmówił komentarza, zgodnie z Telegraph. Rzecznik odniósł się jednak do oświadczenia z zeszłego roku, w którym podkreślono, że mniej niż 3 procent kanałów użytkowników składa się z treści informacyjnych.

W zeszłym tygodniu Davie nazwał BBC „zaciekle niezależną” i typowo „bezstronną” pomimo takich wyzwań jak „burza mediów społecznościowych”

Czytaj również:  Poznaj Freddy'ego Macdonalda, 23-letniego twórcę filmu "Sew Torn", który olśnił SXSW

Latest Posts

Nie przegap