22 maja 2022 | 1:31pm

Courtney Love okazuje wsparcie Johnny’emu Deppowi w trakcie jego trwającej batalii prawnej z byłą żoną Amber Heard.

Piosenkarka przypomniała sobie czas, kiedy gwiazda „Piratów z Karaibów” uratowała jej życie po tym, jak przedawkowała przed The Viper Room w 1995 roku.

Kultowy klub, położony na Sunset Strip w West Hollywood w Kalifornii, był pierwotnie współwłasnością Deppa i hotspotem dla celebrytów w latach 90.

„Naprawdę nie chcę publicznie wydawać osądów. Chcę tylko powiedzieć, że Johnny udzielił mi reanimacji w 1995 roku, kiedy przedawkowałam poza The Viper Room”, powiedziała Love, 57, w wideo umieszczonym na koncie przyjaciela w mediach społecznościowych w weekend.

W czasie, gdy doszło do zdarzenia, Love zajmowała się tragiczną stratą męża Kurta Cobaina, który zmarł przez samobójstwo w 1994 roku w wieku 27 lat. Dwójka związała się w 1992 roku i miała razem jedno dziecko: córkę Frances Bean, obecnie 29.

Love powiedziała w filmie, że Depp, 58, wyciągnął rękę do jej córki przy wielu okazjach. Twierdzi, że aktor napisał list do Frances na jej 13 urodziny w czasie przedwczesnej śmierci jej ojca i walki matki z uzależnieniem.

Courtney Love is showing support for Johnny Depp amid his ongoing legal battle against ex-wife Amber Heard.
Courtney Love pokazuje wsparcie dla Johnny’ego Deppa podczas jego trwającej bitwy prawnej z byłą żoną Amber Heard.
YouTube

„Johnny, kiedy byłam na cracku i Frances musiała przez to cierpieć z tymi wszystkimi pracownikami socjalnymi, napisał do niej czterostronicowy list, którego nigdy mi nie pokazała”, wyjaśniła Love, zaznaczając, że „tak naprawdę nie znała” Deppa w tamtym czasie.

„Następnie wysłał limuzyny do jej szkoły, gdzie wszyscy pracownicy socjalni czołgali się, ponownie, bez pytania, aby ona i wszyscy jej przyjaciele poszli na 'Piratów [of the Caribbean]’,” kontynuowała. „Zrobił to kilka razy. Dał jej własne miejsce [at the premieres] z jej imieniem.”

Dodała: „Nigdy nie widziałam żadnego z tych filmów 'Piratów’, ale [Frances] uwielbiała je. Wiesz, powiedziała mi, gdy miała 13 lat, 'Mamo, on uratował mi życie’ I powiedziała to jeszcze raz.”

Czytaj również:  Madison Beer stylizuje Megan Fox na "Jennifer's Body" w teledysku "Make You Mine
Johnny Depp
Love twierdzi, że Depp oferował wsparcie jej młodej córce po śmierci Kurta Cobaina.
Getty Images

Pod koniec filmu Love dała do zrozumienia, że choć w procesie o zniesławienie stanęła po stronie Deppa, to nadal ma „empatię” dla Heard.

„Byłam najbardziej znienawidzoną kobietą w Ameryce. Byłam najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie przed TikTok i to jest naprawdę… Mam dużo empatii dla tego, co musi czuć Amber. F-k man, wow, czy możesz sobie wyobrazić bycie nią?” powiedziała.

„Ale jeśli używasz ruchu dla swoich osobistych korzyści, i zamieszkujesz queerowe feministyczne przestrzenie intersekcjonalne, i nadużywasz tego momentu, to mam nadzieję, że sprawiedliwość zostanie wymierzona, cokolwiek to jest.”

Courtney Love
„Johnny przeprowadził na mnie reanimację w 1995 roku, kiedy przedawkowałam w The Viper Room,” wspominała.
WireImage

Depp obecnie walczy w sądzie z Heard, 36, w sprawie op-edu, który napisała w 2018 roku w Washington Post, w którym przedstawiła siebie jako ofiarę przemocy seksualnej.

Podczas gdy Heard nie wymieniła Deppa z nazwiska, gwiazda „Edward Scissorhands” twierdzi, że artykuł zszargał jego reputację i karierę.

Depp, który był żonaty z Heard od 2015 do 2017 roku, gwałtownie zaprzeczył twierdzeniom swojej byłej. Proces o zniesławienie wznawia się w poniedziałek w Fairfax County, Va., a argumenty końcowe spodziewane są w piątek, 27 maja.