piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

Dyrektor generalny Disneya Bob Chapek podpisał nowy długoterminowy kontrakt

Walt Disney Co. trzyma się Boba Chapka.

Dyrektor generalny, który przejął pałeczkę od lubianego Boba Igera zaledwie miesiąc przed tym, jak powieściowa pandemia koronawirusów zakłóciła świat (i oczywiście prawie każdą linię biznesu Disneya), zgodził się na nowy długoterminowy kontrakt, aby nadal prowadzić giganta rozrywki.

Zarząd Disneya ogłosił nowe trzyletnie przedłużenie kontraktu we wtorek, mówiąc, że decyzja była „jednomyślna” Nowy kontrakt rozpoczyna się 1 lipca i trwa do 2025 roku. Zarząd wcześniej powiedział, że Chapek „i jego zespół przywódczy mają wsparcie i zaufanie zarządu”, w następstwie decyzji Chapka o zwolnieniu szefa generalnej rozrywki Petera Rice’a i wyniesieniu Dany Walden do najwyższej roli treści.

„Disney otrzymał ciężką rękę przez pandemię, jednak z Bobem u steru, nasze biznesy – od parków po streaming – nie tylko przetrwały burzę, ale wyszły z niej w pozycji siły”, powiedziała Susan Arnold, przewodnicząca zarządu, w oświadczeniu. „W tym ważnym czasie wzrostu i transformacji, Zarząd jest zaangażowany w utrzymanie Disneya na ścieżce sukcesu, na której jest dzisiaj, a przywództwo Boba jest kluczem do osiągnięcia tego celu. Bob jest właściwym liderem we właściwym czasie dla The Walt Disney Company, a Zarząd ma pełne zaufanie do niego i jego zespołu przywódczego.”

„Prowadzenie tej wspaniałej firmy jest zaszczytem całego życia i jestem wdzięczny Zarządowi za ich wsparcie,” dodał Chapek. „Zacząłem w Disneyu prawie 30 lat temu, a dziś mam przywilej kierowania jedną z największych, najbardziej dynamicznych firm na świecie, przynoszącą radość milionom na całym świecie. Jestem podekscytowany pracą u boku niesamowitych opowiadaczy, pracowników i Cast Members, którzy tworzą magię każdego dnia.”

Przyszłość Chapka w firmie stała pod pewnym znakiem zapytania, z jego kontraktem ustawionym do wygaśnięcia na początku 2023 roku, a okno do odnowienia lub rozpoczęcia poszukiwania następcy zamyka się. Decyzja zarządu z wtorku nie pozostawiła wątpliwości, że zobowiązuje się on do realizacji jego wizji firmy, dodając w swoim oświadczeniu, że Chapek „wyznaczył Disneyowi kurs na prowadzenie przemysłu rozrywkowego w następnym stuleciu, skupiając się na doskonałości opowiadania historii, innowacji i publiczności.”

Czytaj również:  love Is Blind' Season 4 - para wyrzuca pierwsze boisko dla Mariners po emocjonalnym zjednoczeniu

Wynagrodzenie podstawowe Chapka w wysokości 2,5 miliona dolarów pozostanie niezmienione w nowej umowie, jednak jego roczna premia za długoterminowe akcje motywacyjne zostanie zwiększona z 15 milionów dolarów do 20 milionów dolarów, przy czym 60 procent tej premii będzie stanowić RSU oparte na wynikach.

Iger pozostał w firmie nawet po ustąpieniu ze stanowiska CEO, pozostając w jej zarządzie i pełniąc funkcję prezesa wykonawczego. Po oficjalnym odejściu Igera pod koniec ubiegłego roku, Chapek przyjął bardziej aktywne podejście w firmie, obsadzając szereg wyższych stanowisk, które były zajmowane przez bliskich doradców Igera i nakreślając nowe „strategiczne filary” dla firmy w notatce do pracowników.

Ale kadencja Chapek’a miała również swój udział w zamieszaniu. Brak reakcji firmy na tak zwaną ustawę „Don’t Say Gay” z Florydy oburzył pracowników, a republikańscy politycy i konserwatywne media rzuciły się na nią, gdy firma wyraziła swój sprzeciw. Floryda ostatecznie zagłosowała za pozbawieniem Disneya jego specjalnego okręgu podatkowego, choć ostateczny wynik tej ustawy pozostaje niejasny.

A nowa struktura organizacyjna Chapka, która miała na celu przechylenie firmy w kierunku streamingu, pocierała niektórych kreatywnych menedżerów w niewłaściwy sposób, przesuwając linie P&L w sposób, w jaki firma nie działała wcześniej, i dając Kareemowi Danielowi, najlepszemu zastępcy Chapka, ogromny wpływ na firmę.

Ale przedłużenie kontraktu również utrzymuje Chapek u steru przez co będzie kluczowym okresem dla Disney+, firmy duży zakład streaming. Firma ma cel osiągnięcia 230 mln do 260 mln abonentów na swojej Disney + usługi strumieniowej do września 2024 (choć umowa krykieta w Indiach rzuca ten cel w wątpliwość) i Chapek’s nowa umowa będzie zobaczyć go zarządzać tymi oczekiwaniami i przypuszczalnie ustawić nowe cele w przyszłości.

Latest Posts

Nie przegap