niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

FX przedłuża drugi sezon 'The Old Man’ z Jeffem Bridgesem w roli głównej

Thriller szpiegowski uzyskał dużą oglądalność w ciągu pierwszych dwóch tygodni.

Jeff Bridges as Dan Chase in

Jeff Bridges jako Dan Chase w filmie „Stary człowiek” Prashant Gupta/FX

FX nie jest jeszcze gotowy na wycofanie The Old Man.

Stacja wybrała drugi sezon dramatu, w którym Jeff Bridges gra byłego agenta CIA, który zostaje ponownie wciągnięty w świat szpiegostwa. Przedłużenie umowy następuje po trzech odcinkach siedmioodcinkowego pierwszego sezonu, który jak dotąd cieszył się sporą oglądalnością.

Oparty na powieści Thomasa Perry’ego, The Old Man śledzi losy Dana Chase’a (Bridges), który opuścił CIA kilkadziesiąt lat temu i żyje poza siecią. Kiedy zamachowiec odnajduje i próbuje zlikwidować Chase’a, zostaje on wciągnięty z powrotem w życie, które zostawił za sobą. Należąca do FX Disneyowska 20th Television produkuje serial wraz z The Littlefield Company (Fargo, The Handmaid’s Tale).

„[Executive producers] Jonathan E. Steinberg, Dan Shotz i Warren Littlefield wykonali fantastyczną pracę z The Old Man, który dostarcza potężnej intrygi i zapierającej dech w piersiach akcji książki Thomasa Perry’ego”, powiedział prezes FX Entertainment Eric Schrier. „Gwiezdna obsada pod przewodnictwem Jeffa Bridgesa, Johna Lithgowa, Amy Brenneman i Alii Shawkat naprawdę łączy się z widzami i jesteśmy podekscytowani możliwością pracy nad drugim sezonem z naszymi kolegami z 20th Television i tym fantastycznym zespołem.”

Powiedziała prezes 20th TV Karey Burke, „Ten wspaniały serial miał długą drogę na antenę, co sprawia, że reakcja krytyków i widzów w ciągu ostatnich kilku tygodni jest tym słodsza. Ale prawda jest taka, że nikt, kto pracował nad nim przez ostatnie trzy lata, nie jest zaskoczony, że tak głęboko rezonuje. Począwszy od genialnej kreacji Jona, Dana i Warrena, po spektakularne występy gwiazd: Jeffa, Johna, Amy i Alii, ten chwytający za serce serial dostarcza nam niezapomnianych wrażeń i dziękujemy FX za niesamowite wsparcie.”

Czytaj również:  BET Awards: Janelle Monae trzyma w górze środkowy palec, mówi "F*** You, Supreme Court" podczas transmisji na żywo

Debiut serialu 16 czerwca przyniósł 975,000 widzów podczas pierwszej emisji, co jest bardzo dobrym wynikiem w sytuacji, gdy tylko kilka seriali przekroczyło 1 milion widzów. FX twierdzi, że uwzględniając trzy dni opóźnionej emisji, The Old Man jest najchętniej oglądaną premierą serialową w telewizji kablowej od początku 2021 roku. Był to również najlepszy serial FX na Hulu podczas weekendu otwarcia.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, aby rozpocząć kolejny rozdział tej podróży” – powiedzieli Steinberg, Littlefield i Shotz w oświadczeniu. „Nasi partnerzy z FX i 20th Television okazali nam tak niesłabnącą cierpliwość, wiarę i wsparcie w ukończeniu pierwszego sezonu, że nie możemy sobie wyobrazić innego sposobu na odwdzięczenie się za to wsparcie niż dostarczenie drugiego sezonu, który jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę. W imieniu producentów, naszego niezwykłego partnera Jeffa Bridgesa oraz naszej gwiezdnej obsady, na czele z Jeffem, Johnem Lithgowem, Amy Brenneman i Alią Shawkat, jesteśmy niesamowicie wdzięczni za reakcję, z jaką spotkał się serial, i nie możemy się doczekać powrotu do pracy.”

E.J. Bonilla i Gbenga Akinnagbe również występują w serialu. Steinberg i Robert Levine są przypisani jako twórcy; Steinberg jest również producentem wykonawczym wraz z Littlefieldem, Shotzem, Levine’em, Bridgesem, Davidem Schiffem i Jonem Wattsem, który wyreżyserował dwa pierwsze odcinki.

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap