poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Inside 'Beau Is Afraid’ Premiera z Ari Aster, Joaquinem Phoenixem i gościem niespodzianką Mariah Carey: „You May Love It and You May Hate It”

„To jest mój koszmar”

Tak filmowiec Ari Aster rozpoczął swój wywiad z The Hollywood Reporter w poniedziałek wieczorem, stojąc na czerwonym dywanie przed premierą swojego najnowszego filmu w L.A., Beau Is Afraid. Było to nawiązanie do obowiązku robienia zdjęć dla prasy, czyli czegoś, co wyraźnie nie sprawia mu przyjemności. To samo dotyczy jego gwiazdy, Joaquina Phoenixa, który pojawił się w DGA Theatre, aby pozować do zdjęć i zrobić krótki występ na scenie z resztą obsady, gdy Aster przedstawiał epopeję A24.

„Nadal nie mogę do końca uwierzyć, że dano mi środki i wolność, aby zrobić to w sposób, w jaki to zrobiliśmy”, powiedział Aster podczas tych uwag przed tłumem, który zawierał Pedro Pascal; Jenna Ortega; Jesse Williams; Everything Everywhere All at Once’s Daniel Kwan, Daniel Schienert, Jonathan Wang i Harry Shum Jr; Kesha; Jordan Firstman; Kate Berlant; Rachel Sennott; Darren Criss; i Benito Skinner, między innymi. „Kredyt należy się bardzo A24 za to, że było na tyle głupie, by mi to dać”

To wielka chwila dla firmy po wielkiej nocy oscarowej, która zakończyła się przyznaniem siedmiu nagród Akademii dla Wszystko naraz, w tym upragnionego najlepszego filmu. To także wielka chwila dla Astera, którego inne filmy, Hereditary i Midsommar, były hitami dla dystrybutora indie. Beau Is Afraid jest największym budżetem, jakim dysponował Aster i stanowi odejście od tego, czego fani horrorów oczekiwali od twórcy.

„To tak wielka presja,” Aster powiedział THR na dywanie żonglowania oczekiwaniami. „Rzeczy ważą na tobie, jak pieniądze ważą na tobie, zegar waży na tobie, ponieważ okno czasu zawsze się zamyka. Może być bardzo trudno pozostać w otwartym miejscu, w którym nie przestajesz grać, więc miło było zbudować system z Joaquinem, gdzie wciąż wracaliśmy do pracy. Joaquin jest tak oddany i zaangażowany, że film wciąż powracał do życia, co nie znaczy, że był martwy, ale pozostawał żywy w sposób, który był bardzo, bardzo ekscytujący. To było wyzwanie w najlepszy sposób.”

Czytaj również:  Jak Knight, komik stand-upowy, pisarz i aktor, zmarł w wieku 28 lat

Beau Is Afraid obsadza Phoenixa w roli Beau Wassermanna, paranoika, który wyrusza na epicką odyseję, aby wrócić do domu, do swojej matki, granej przez Patti LuPone. Obsadę uzupełniają Nathan Lane, Amy Ryan, Parker Posey, Stephen McKinley Henderson, Hayley Squires, Denis Ménochet, Kylie Rogers, Armen Nahapetian, Michael Gandolfini, Julia Antonelli, Richard Kind i Zoe Lister-Jones. Posey, Rogers, Nahapetian, Antonelli, Kind i Lister-Jones byli obecni w poniedziałkowy wieczór i (głównie) grali, aby porozmawiać o ich współpracy z Asterem nad filmem, który niełatwo przekłada się na przyjazne dla prasy bitki dźwiękowe.

Weteran aktor Kind sprawiał wrażenie, że nie chce nawet rozmawiać o tym z reporterem, który jeszcze nie widział filmu – przynajmniej tak syczał do THR. „Nie możesz mnie o nic pytać, jeśli nie widziałeś, bo nie masz żadnego odniesienia” – powiedział Kind.

Beau Is Afraid Premiere

Zoe Lister-Jones, Julia Antonelli, Kylie Rogers, Michael Gandolfini, Armen Nahapetian, Ari Aster, Joaquin Phoenix, Richard Kind i Lars KnudsenKevin Winter/GA/The Hollywood Reporter via Getty Images

Posey była znacznie przyjemniejsza, choć nie zachwycił ją jeden konkretny punkt odniesienia. Zapytana o opis przez innego reportera sceny seksu jej postaci Elaine z Beau Phoenixa – Variety napisało, że „może ona należeć do najdziwniejszych, jakie kiedykolwiek popełniono w filmie” – Posey próbowała udzielić wyjaśnienia bez spoilerów. „Nie jestem wielką fanką słowa wacky,” powiedziała aktorka, która wcześniej współpracowała z Phoenixem przy filmie Woody’ego Allena Irrational Man. „Elaine istnieje dla Beau od bardzo, bardzo dawna i jego matka jest również dużą częścią tego. Jego matka posiada również Elaine, więc Elaine jest również uwięziona. To jest naprawdę warstwowe, co się dzieje i nie wiem, czy ludzie, którzy o tym piszą, rozgrywają psychologię tego, ponieważ jest to głębsze niż tylko wacky. Ale jest to całkiem zabawne.”

Czytaj również:  Od "Definitely, Maybe" do "Beautiful Boy": 14 filmów dla tatusiów i ich dzieci na Dzień Ojca

To także ciężkie zadanie. Weteran produkcji Aster, Lars Knudsen, powiedział: „Wszystko, co robi Ari, znajduje się tuż obok niemożliwego. Popycha wszystkich do granic możliwości, a ten film był szczególnie trudny, ale w bardzo satysfakcjonujący sposób.” Dlaczego tak? „Taki ruch jak ten, który ma sześć różnych światów, które musisz stworzyć i nie masz wystarczająco dużo pieniędzy lub wystarczająco dużo dni, aby je nakręcić. Wszystko staje się czymś w rodzaju życia i śmierci w świecie produkcji filmowej, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na opóźnienie lub zostanie w tyle.”

Knudsen powiedział, że zespół czuł się zachęcony wczesnymi pokazami sneak, które odbyły się w lokalizacjach Alamo Drafthouse w różnych miastach, w tym w Nowym Jorku i Los Angeles. „Zawsze, gdy robisz coś, co jest odważne, inne lub oryginalne, nie wiesz, jaka będzie reakcja, więc te pokazy dały nam poczucie, że ludzie, którzy lubią filmy Ariego, lubią ten. Jest oczywiście duża presja, bo film taki jak ten musi się dobrze spisać, żebyśmy mogli zrobić następny w takim budżecie, jaki chcemy.”

Zapytana, jak opisałaby film, Lister-Jones, filmowiec we własnej osobie, który stworzył również nadchodzący serial telewizyjny Slip, zapożyczyła opis Astera. „To żydowski Władca Pierścieni, co doskonale go podsumowuje. To wywołująca niepokój, trippy, epicka komedia z koszmaru” – powiedziała Lister-Jones, która dodała, że wciąż nie może do końca uwierzyć, że jest częścią obsady. „Mam na myśli to, że umarłam. Wciąż umieram. Nie mogę uwierzyć, że jestem częścią tak wspaniałego dzieła. To jak żaden inny film, który widziałam. Ari jest po prostu tak mistrzowski jako filmowiec i jestem tak zainspirowana i w zachwycie nad tym, co robi.”

Opisała filmowca jako „tak zabawnego pośród bardzo ponurej narracji” i pochwaliła go za stworzenie zestawu, który „pozwala na tak wiele eksperymentów w sposób, który jest naprawdę wolny jako aktor.” Mówiąc o tym, że „musiałem szczekać jak pies, wiesz? I wciąż szczekam. To po prostu taki niesamowity dar pracować z reżyserem, który popycha swoich aktorów do robienia po prostu dzikiego gówna.”

Czytaj również:  'Black Bird' Stars Taron Egerton i Paul Walter Hauser o najtrudniejszych momentach serialu: "Porównałbym to do wychodzenia ze złego snu"

Dla swojej roli, Posey powiedziała, że musiała uzyskać formę lifecastową wykonaną z całego jej ciała. „To było dość intensywne”, powiedziała ze śmiechem. „To naprawdę coś, przez co trzeba przejść. Więc, mimo że miałam tak małą rolę, jestem po prostu szczęśliwa, że mogę połączyć się z młodym autorem, takim jak Ari, który poświęca taką wizję dla historii, którą chcą opowiedzieć.”

Połączyła się również z Mariah Carey, która zrobiła niespodziankę wczoraj wieczorem podczas afterparty filmu. Wokalistka podpisała się pod użyczeniem swojego hitowego singla „Always Be My Baby” do sceny seksu z udziałem postaci Posey i Phoenix. Do Carey na afterparty dołączyli inni goście, jak A$AP Rocky, Aaron Paul, Bo Burnham, Erika Christensen, Twin Shadow, Gus Van Sant, Joey King, Logan Miller, Maya Kazan, Nathan Fielder, Taran Killam i Thora Birch, i inni.

Podczas gdy Carey, Aster i Posey pozowali do zdjęć, uczestnicy premiery zebrali się w lobby, próbując przetworzyć trzygodzinny film. Wielu z nich, którzy widzieli film, pisało na Twitterze, że mogą potrzebować dni, tygodni lub miesięcy, aby się z nim oswoić.

Kind nie będzie zaskoczony i chętnie dyskutował o tej części. „Film jest epicki i możesz go kochać, a możesz go nienawidzić” – podsumował aktor. „Ale nigdy wcześniej nie widziałeś czegoś takiego. Jeśli go znienawidzisz, znienawidzisz go z dobrym powodem, a jeśli go pokochasz, pokochasz go z dobrym powodem.”

Beau Is Afraid Premiere

Parker Posey, Mariah Carey i Ari AsterDzięki uprzejmości A24

Beau Is Afraid Premiere

Daniel Scheinert, Daniel Kwan i Jonathan WangDzięki uprzejmości A24

Beau Is Afraid Premiere

Jenna OrtegaDzięki uprzejmości A24

Latest Posts

Nie przegap