16 lutego 2023 | 22:30

Jen Shah jest zdeterminowana, aby wyjść z więzienia „lepszym człowiekiem” pomimo wszystkich „wyzwań”, które ją czekają.

Gwiazda „Real Housewives of Salt Lake City” ma rozpocząć swój sześcioipółletni wyrok w więzieniu w piątek – a jej adwokat, Priya Chaudhry, mówi, że wchodzi z podniesioną głową.

„Postanowienie Jen Shah, aby uczynić swoje ofiary pełnymi i zmienić swoje życie jest nieugięte,” czytamy w oświadczeniu uzyskanym przez Page Six.

„Jest zaangażowana w odbycie kary z odwagą i celem, napędzana pragnieniem naprawienia krzywdy, którą wyrządziła i pomocy innym w jej nowej społeczności.”

Chaudhry zauważył, że „żadna przeszkoda” nie powstrzyma Shah „od jak najlepszego wykorzystania czasu spędzonego w więzieniu.”

Jen Shah leaving court.
Shah została aresztowana za oszustwa podatkowe w marcu 2021 roku.
GC Images

„Jej droga będzie wypełniona wyzwaniami, ale z niezachwianą miłością i wsparciem rodziny i przyjaciół, Jen jest gotowa stawić czoła tym wyzwaniom i wyjść z tego doświadczenia jako lepsza osoba, która wywiera pozytywny wpływ na innych.”

Podczas gdy Shah przygotowywała się do nowego życia za kratami, zrobiła sobie również nowy tatuaż, aby skupić się na tym, co najważniejsze: na swojej rodzinie.

Jen została aresztowana w marcu 2021 r. za zorganizowanie ogólnokrajowego programu telemarketingu, którego celem były przede wszystkim osoby starsze.

Pomimo utrzymywania swojej niewinności przez prawie rok, zmieniła swoje przyznanie się do winy przed procesem w lipcu 2022 roku.

Wraz z pobytem w więzieniu, gwiazda reality TV – której groziło maksymalnie 14 lat za kratkami – została również zobowiązana do zapłacenia 6,5 miliona dolarów restytucji.