poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Kanadyjska Gildia Reżyserów zawarła wstępne porozumienie z amerykańskimi i lokalnymi producentami

Oddział Directors Guild of Canada w Kolumbii Brytyjskiej zawarł wstępne porozumienie z Alliance of Motion Picture and Television Producers, reprezentującym hollywoodzkich producentów, oraz z jego lokalnym odpowiednikiem, Canadian Media Producers Association.

„Dziś po południu DGC BC osiągnęła wstępne porozumienie z AMPTP i CMPA. Jesteśmy w trakcie finalizowania treści porozumienia i ujawnimy dalsze szczegóły, jak tylko zostanie to zakończone”, powiedział DGC BC w oświadczeniu dotyczącym nowego układu zbiorowego.

Północnoamerykańscy producenci potwierdzili również zakończenie przeciągających się rozmów na temat nowego kontraktu pracowniczego dla pracowników produkcji filmowych i telewizyjnych w prowincji. „AMPTP i CMPA są zadowolone z osiągnięcia wstępnego porozumienia z DGC BC, które przywróci stabilność zatrudnienia w Kolumbii Brytyjskiej” – napisano w oświadczeniu.

Wstępne porozumienie kończy akcję pracowniczą w Vancouver i okolicach, która rozpoczęła się po tym, jak DGC BC wystosowała 26 kwietnia formalne zawiadomienie o strajku do AMPTP i CMPA. W ramach tej akcji wezwano do strajku i pikiet przeciwko wszystkim produkcjom nieobjętym umową „bezpiecznej przystani”, która jest częścią prawa pracy w B.C.

Większość produkcji filmowych i telewizyjnych w tej kanadyjskiej prowincji podpisała umowy „bezpiecznej przystani” i, jeśli się do nich zastosowała, była chroniona przed wszelkimi potencjalnymi akcjami pracowniczymi od 26 kwietnia.

Wcześniej, w trakcie impasu pracowniczego, AMPTP i CMPA ostrzegły, że północnoamerykańscy producenci mogą zrezygnować z produkcji filmowych i telewizyjnych w Vancouver, po tym jak oddział DGC w Kolumbii Brytyjskiej przeprowadził głosowanie nad upoważnieniem do strajku, przed wydaniem formalnego zawiadomienia o strajku.

Negocjacje pomiędzy DGC B.C. a północnoamerykańskimi producentami przeciągały się aż do zawarcia w środę wstępnego porozumienia. Punktami spornymi w rozmowach były: wypłata minimalnej płacy, szczególnie dla osób na niżej opłacanych stanowiskach, warunki płatności za testy COVID, otrzymanie podwyżek płac z mocą wsteczną od wygaśnięcia ostatniego porozumienia pracowniczego oraz północnoamerykańscy producenci domagający się dalszych ustępstw ze strony związku.

Czytaj również:  Spice Girl Mel B narratorką animowanego programu Sky Kids "Happy Town

DGC B.C. poinformowało, że szczegóły dotyczące wstępnego układu zbiorowego zostaną wkrótce ujawnione.

Latest Posts

Nie przegap