niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

Książę William zostawił księcia Harry’ego na kilka godzin przed śmiercią królowej Elżbiety II: „Brak odpowiedzi

Książę Harry otrzymał zimne ramię od księcia Williama na kilka godzin przed śmiercią ich babci, królowej Elżbiety II, jak twierdzi nowa książka.

Według dziennikarza Omida Scobie, „Endgame: Inside the Royal Family and the Monarchy’s Fight for Survival”, SMS-y Harry’ego do starszego brata pozostały bez odpowiedzi, gdy ten starał się zorganizować podróż do Szkocji, aby pożegnać się z monarchinią w obliczu jej złego stanu zdrowia.

„William go zignorował”, powiedziało Scobie źródło rodzinne, zgodnie z wcześniejszą kopią uzyskaną przez Page Six.

„Wyraźnie nie chciał widzieć swojego brata.”

Po tym, jak został pozostawiony w lekturze, książka twierdzi, że Harry został zmuszony do wyczarterowania dla siebie prywatnego samolotu, który kosztował 30 000 dolarów.

Tymczasem William był już w drodze do królowej Elżbiety odrzutowcem z księciem Edwardem i jego żoną Sophie.

Książę William rzekomo zostawił brata księcia Harry’ego w lekturze na kilka godzin przed śmiercią królowej Elżbiety. Getty Images
Według książki dziennikarza Omida Scobiego „Endgame”, Harry próbował skontaktować się z bratem, aby wspólnie pojechać do Szkocji i pożegnać się z babcią. James Whatling / MEGA

Harry rzekomo nie miał pojęcia, że jego babcia już zmarła, gdy jego samolot w końcu wystartował.

Co więcej, Pałac Buckingham ogłosił publicznie śmierć królowej, gdy był jeszcze w powietrzu.

„Harry był zdruzgotany. Jego związek z królową był dla niego wszystkim. Chciałaby, żeby się dowiedział, zanim wyjdzie to na świat” – powiedział Scobie przyjaciel księcia Sussex.

„William go zignorował” – powiedziało Scobie źródło rodzinne. „Najwyraźniej nie chciał widzieć swojego brata” POOL/AFP via Getty Images

„Mogli poczekać trochę dłużej, nic by to nie dało, ale nikt tego nie uszanował.”


Więcej obowiązkowych relacji z royals:

  • Jak poznali się książę Harry i Meghan Markle
  • Kalendarium związku księcia Williama i Kate Middleton
  • Drzewo genealogiczne rodziny królewskiej i linia sukcesji

Harry, lat 39, i William, lat 41, są w konflikcie od czasu, gdy ten pierwszy i jego żona, Meghan Markle, oficjalnie wycofali się z królewskich obowiązków w 2020 roku.

Mówi się jednak, że napięcia wzrosły po styczniowej premierze wybuchowego pamiętnika Harry’ego „Spare”, w którym twierdził, że William fizycznie go zaatakował.

Czytaj również:  Eminem o przedawkowaniu w 2007 roku: To było do bani
Królowa Elżbieta zmarła w zamku Balmoral we wrześniu 2022 roku. Getty Images

I nie wydaje się, aby w najbliższym czasie doszło do pojednania braci.

W zeszłym tygodniu The Sun doniósł, że książę Walii „nie uroni łzy”, jeśli Harry i 42-letnia Markle zdecydują się pominąć coroczną królewską tradycję świąt Bożego Narodzenia w Sandringham.

„Nieobecność Harry’ego na uroczystościach w Sandringham będzie boleśnie oczywista” – powiedziała królewska komentatorka Jennie Bond.

Książę Harry był jeszcze w samolocie, gdy Pałac Buckingham ogłosił publicznie śmierć zmarłego monarchy. POOL/AFP via Getty Images

„Mały Archie i Lilibet powinni biegać ze swoimi licznymi kuzynami, ciągnąc krakersy, otwierając prezenty i rozumiejąc swoje miejsce w rodzinie, łącząc się ze swoimi krewnymi, nawet jeśli ich życie jest oddalone o tysiące mil.”

„Ale tak się nie stanie” – dodała. „Nie sądzę, by William uronił z tego powodu łzę.

„W głębi duszy jestem pewna, że nadal kocha Harry’ego, ale nie sądzę, by widział wyjście z rozłamu, który się między nimi otworzył.”

„Endgame: Inside the Royal Family and the Monarchy’s Fight for Survival” trafi na półki sklepowe 28 listopada.

Latest Posts

Nie przegap