niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Lynne Ramsay zaadaptuje opowiadanie Margaret Atwood „Kamienny materac”, Julianne Moore i Sandra Oh wystąpią w rolach głównych

Musimy porozmawiać o Kevinie i You Were Never Really Here reżyserka Lynne Ramsay ma zaadaptować opowiadanie Margaret Atwood Kamienny materac , a Julianne Moore i Sandra Oh mają wystąpić w rolach głównych. Amazon jest już zaangażowany w produkcję, a Film 4 i StudioCanal są w trakcie ostatecznych negocjacji, przy czym StudioCanal rozpocznie sprzedaż w Cannes.

Zdjęcia do filmu będą kręcone na Grenlandii i Islandii we wrześniu.

Wyprodukowany przez Johna Leshera (Birdman) i JoAnne Sellar (There Will Be Blood), Stone Mattress jest opisywany jako porywający thriller o zemście rozgrywający się na statku wycieczkowym w Arktyce.

Film śledzi Vernę (Moore), 60-letnią emerytowaną fizjoterapeutkę i dwukrotną wdowę, która wyrusza w luksusowy rejs do wspaniałego i cicho rozmarzającego arktycznego Przejścia Północno-Zachodniego, zaludnionego przez tłum uprzywilejowanych influencerów i bogatych emerytów. Na statku Verna poznaje sympatyczną i uroczą Grace (Oh), a także pozornie zwyczajnego Boba, pozbawionego towarzystwa mężczyznę po sześćdziesiątce, który odziedziczył rodzinną firmę, choć nie ma on ułamka elegancji i dowcipu Verny, Bob próbuje ją uwieść. Może jednak nie być głupim, acz nieszkodliwym mężczyzną, na jakiego początkowo wygląda, a jego obecność niepokoi Vernę. Gdy rany i upokorzenia z jej przeszłości odżywają, gładka atmosfera rejsu zostanie zakłócona przez cichy, ale szokujący akt zemsty Verny.

„Po raz pierwszy przeczytałam Margaret Atwood, gdy byłam nastolatką, i od tamtej pory jej twórczość mnie porywa. Jest ona po prostu jedną z najbardziej inteligentnych, proroczych i wciągających pisarek, a Kamienny materac jest tego kolejną doskonałą ilustracją” – powiedział Ramsay. „Od razu ujęło mnie to, jak poprzez dynamiczną i wielowymiarową postać Verny przedstawiła głęboko zakopaną traumę kobiety po menopauzie – grupę wiekową, o której zbyt rzadko słyszymy. Począwszy od humoru z przymrużeniem oka, poprzez momenty lodowatej zemsty, aż po delikatne przedstawienie emocjonalnej represji charakterystycznej dla pokolenia wyżu demograficznego, jest to historia, którą chciałam zmaterializować na ekranie od mojego pierwszego
lektury.”

Czytaj również:  "American Born Chinese" anulowane w Disney+

Dylan Weathered (The Pale Blue Eye) i Daniel Lupi (Killers Of The Flower Moon, West Side Story) zajmują się produkcją wykonawczą.

„Przy obecnym uchyleniu praw kobiet na całym świecie, szczególnie w odniesieniu do obalenia Roe v Wade w Ameryce, ta historia, z jej tematami skradzionego macierzyństwa i nieudokumentowanego wykorzystania seksualnego, czuje się ważniejsza niż kiedykolwiek,” dodał Ramsay. „Możliwość kręcenia w Arktyce, na linii frontu najpilniejszego zagrożenia dla naszego świata i na skraju nieodwracalnej transformacji, nada tej historii kolejną warstwę zniszczenia. Podobnie jak pokrywy lodowe, które topnieją, by odsłonić starożytne historie, Kamienny materac widzi lata bólu i wściekłości Verny rozmarzają na naszych oczach, by odsłonić surowe emocje pod spodem.”

Latest Posts

Nie przegap