czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Nagrody AFI: Największe nazwiska Hollywood gromadzą się, aby świętować najlepsze filmy i programy telewizyjne – bez konkurencji

Przed pracowitym weekendem w obiegu nagród – który obejrzy gwiazdorska publiczność podczas niedzielnych nagród Critics Choice Awards i długo oczekiwanych poniedziałkowych nagród Emmy – niektóre z największych nazwisk w Hollywood zebrały się w piątek, aby uczcić wybór Amerykańskiego Instytutu Filmowego na 10 najlepszych filmów i programów telewizyjnych 2023 roku.

Nazwiska z listy A wypełniły salę balową w Four Seasons w Beverly Hills, gdzie filmy American Fiction, Barbie, The Holdovers, Killers of the Flower Moon, Maestro, May December, Oppenheimer, Past Lives, Poor Things i Spider-Man: Across the Universe zostały wyróżnione wraz z serialami telewizyjnymi Abbott Elementary, The Bear, Beef, Jury Duty, The Last of Us, The Morning Show, Only Murders in the Building, Poker Face, Reservation Dogs i Succession.

Obecni byli twórcy, reżyserzy i gwiazdy tych projektów, w tym American Fiction Cord Jefferson, Jeffrey Wright, Sterling K. Brown i Erika Alexander; Barbie Greta Gerwig, Margot Robbie i America Ferrera; The Holdovers Alexander Payne, Paul Giamatti i Da’Vine Joy Randolph; Killers of the Flower Moon Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone; Maestro z Bradleyem Cooperem i Carey Mulligan; May December z Toddem Haynesem, Natalie Portman, Julianne Moore i Charlesem Meltonem; Oppenheimer z Christopherem Nolanem, Cillianem Murphym, Emily Blunt i Robertem Downeyem Jr.; Poor Things Yorgosa Lanthimosa, Emmy Stone i Willema Dafoe.

Po stronie telewizyjnej Abbott Elementary Quinta Brunson; The Bear Jeremy Allen White i Ayo Edebiri; Beef Ali Wong i Steven Yeun; The Last of Us’ Pedro Pascal, Bella Ramsey i Nick Offerman; The Morning Show z Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Nicole Beharie i Karen Pittman; Only Murders in the Building ze Stevem Martinem, Martinem Shortem, Meryl Streep, Seleną Gomez i Michaelem Cyrilem Creightonem; oraz Succession z Sarą Snook i Kieranem Culkinem.

Na sali znaleźli się również przedstawiciele najwyższego kierownictwa w branży, w tym Bob Iger i Dana Walden z Disneya, David Zaslav z Warner Bros. Discovery, Ted Sarandos z Netflix, Channing Dungey z WB TV, John Landgraf z FX, Donna Langley z Universal, Tom Rothman z Sony, Tim Cook z Apple i Jennifer Salke z Amazon.

Od lewej: Tim Cook, Lily Gladstone i Leonardo DiCaprio podczas AFI Luncheon 2024.Frazer Harrison/Getty

Pomimo ogromnego talentu na sali, z których wielu będzie rywalizować ze sobą o nominacje do Oscara (i, niektórzy, Emmy), nagrody AFI są szczególnie niekonkurencyjne. „Mówimy ci, że jesteś świetny i dlaczego”, powiedział dyrektor generalny AFI Bob Gazzale w swoich uwagach wprowadzających. „To społeczność. To nie konkurencja”

Czytaj również:  Nowości Netflixa w styczniu 2024 roku

Mówiąc o tej społeczności, Gazzale ogłosił, że na sali było 30 absolwentów AFI, w tym pierwsza kobieta przyjęta do programu operatorskiego: Mimi Leder, która została uhonorowana jako część kreatywnego zespołu stojącego za The Morning Show.

Ogłoszono również, że wiceprzewodniczący AFI Richard Frank złożył wielomilionowe zobowiązanie w imieniu wszystkich uhonorowanych w ciągu następnej dekady, które zostanie przyznane jako stypendia dla stypendystów studiujących w konserwatorium AFI.

Gazzale zauważył również, że w tym roku przypada 50. rocznica założenia warsztatów reżyserskich AFI dla kobiet. Przedstawiając zdobywczynię Oscara, Emmy i Tony Ellen Burstyn, która wygłosiła końcowe błogosławieństwo na ceremonii, Gazzale powiedział, że po roli w przełomowym filmie Egzorcysta w 1973 roku, Burstyn zgłosiła się na warsztaty reżyserskie: „Zawsze sięga po więcej.”

91-letni Burstyn, który otrzymał dwie owacje na stojąco od publiczności, był zapłakany, gdy wchodził na podium. „Ten pomysł uhonorowania 10 filmów i 10 programów telewizyjnych i po prostu pozostawienia tego na tym – nie mając pięciu nominowanych osób, zaproszonych na wielką galę, jedna osoba wygrywa, a czterech przegranych idzie do domu …” powiedział Burstyn, wywołując wielki śmiech publiczności. „Byłem na obu końcach tego kija. To nie jest zabawne! To jest o wiele lepsze.”

Burstyn przywołała również swoje początki jako aktorka w teatrze: „Pamiętam ten dzień, kiedy byłam na scenie, w środku sceny i nagle pomyślałam:” Co ty robisz?” – powiedziała. Następnego dnia, dodała, poszła do księgarni i kupiła historię teatru. „Na pierwszej stronie było napisane, że po raz pierwszy ktoś wstał przy ognisku i opowiedział historię plemienia plemieniu . Pomyślałem: „Ach, to właśnie robimy” Opowiadamy historie plemienia dla plemienia”

Burstyn zakończyła swoje uwagi z podobnym sentymentem. „Widząc programy telewizyjne, filmy i ludzi w tym pokoju”, powiedziała. „Czuję się błogosławiona przez to niesamowite plemię. I jeśli mogę przejąć głos plemienia, dziękuję wszystkim za robienie tego, co robicie, bycie tym, kim jesteście, spotykanie się i świętowanie tego, co w nas najlepsze, bez robienia z tego konkurencji”

Czytaj również:  Nikki Glaser, Feministka i zaklinaczka 'FBoy', przelewa swój gniew na scenę

Latest Posts

Nie przegap