5 maja 2023 |19:54

Pete Davidson okazał swoje wsparcie dla trwającego strajku Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, który doprowadził do zatrzymania produkcji telewizyjnej.

29-letni aktor „Saturday Night Live” został zauważony w piątek, gdy rozdawał pizzę protestującym przed Silvercup Studios w Nowym Jorku.

„Nie ma scenarzystów, nie ma programów bez scenarzystów” – słychać Davidsona na nagraniu wideo udostępnionym za pośrednictwem konta @pete_davidson_stan na Instagramie.

W ciągu dnia aktor – który niedawno rozpoczął swój nowy serial „Bupkis” na Peacock – ubrał się w swój charakterystyczny swobodny strój, czarną bluzę z kapturem „Bupkis”, czarne spodnie dresowe i buty Ugg.

Pete Davidson participating in the writers strike
W pewnym momencie wychowanek „Saturday Night Live” wziął udział w demonstracji przed nowojorskim Silvercup Studios.
Instagram
Pete Davidson handing out pizza to protesting writers
Davidson ubrał się swobodnie w czarne dresy i buty Ugg.
Instagram

Davidson nie jest jedyną gwiazdą, która wystąpiła z pikietującymi pisarzami, aby wyrazić swoje poparcie w napiętych dyskusjach płacowych.


For more Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Subskrybuj nasz codzienny newsletter
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

Gwiazda „Yellowjackets” Sammi Hanratty oraz twórczyni i gwiazda „Abbott Elementary” Quinta Brunson trzymały znaki pikiet, dołączając do strajków WGA w Los Angeles w środę.

Pete Davidson at a writers strike in New York City
Aktor reprezentował swój nowy serial Peacock „Bupkis” ze swoim zespołem.
Instagram
Pete Davidson smiling while handing out pizza during the writers strike
Davidson jest jedną z wielu gwiazd, które okazały wsparcie pikietującym pisarzom.
Instagram

Tymczasem Jay Leno dostarczył pączki pikietującym przed Disney Studios w Burbank w Kalifornii, podczas pierwszego dnia ogólnokrajowego strajku we wtorek.

W innym miejscu tego dnia w Los Angeles, Robe Lowe szedł wzdłuż linii pikiety z synem Johnem Owenem Lowe przed Paramount Pictures w Hollywood.

Wcześniej w tym tygodniu źródła poinformowały Page Six, że prowadzący nocne programy telewizyjne Jimmy Fallon i Seth Meyers pomagają opłacić swoje ekipy, podczas gdy oba ich programy są ciemne z powodu obecnego strajku.

Seth Meyers and Jimmy Fallon smiling.
Seth Meyers i Jimmy Fallon pomagają opłacać pracowników podczas strajku z własnej kieszeni.
Kevin Mazur

NBC płaci pracownikom programów do końca przyszłego tygodnia, podczas gdy Fallon i Meyers zapłacą pracownikom za trzeci tydzień.

Gospodarze są również członkami strajkującej Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.

Czytaj również:  Shannen Doherty składa pozew o rozwód z Kurtem Iswarienko po tym, jak nie miała "innego wyjścia

„Kocham pisać. Uwielbiam pisać dla telewizji. Uwielbiam pisać ten serial. Uwielbiam to, że każdego dnia przychodzimy z pomysłem na to, co chcemy zrobić i pracujemy nad tym całe popołudnie, a potem mam przyjemność przychodzić tutaj” – powiedział Meyers w swoim programie w tym tygodniu.

„Nikt nie ma prawa do pracy w show-biznesie. Ale ci, którzy mają pracę, mają prawo do uczciwego wynagrodzenia” – kontynuował.

„Mają prawo zarabiać na życie. Myślę, że to bardzo rozsądne żądanie, które stawia gildia. Popieram te żądania.”

11,500 scenarzystów zrzeszonych w WGA odmawia pracy po tym, jak studia filmowe nie doszły do porozumienia w sprawie nowego trzyletniego kontraktu. Scenarzyści domagają się podwyżek płac i większych świadczeń.