środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Producenci filmowi Bob Yari, Marvin Peart zakładają WonderHill Studios

Weterani w finansowaniu filmów i producenci Bob Yari i Marvin Peart podjęli współpracę w celu uruchomienia WonderHill Studios jako współzałożyciele i współzarządzający.

Firma zajmująca się produkcją i dystrybucją filmów i telewizji, której ogłoszenie zaplanowano na Festiwal Filmowy w Cannes, będzie dążyła do zdobycia pozycji na rynku kinowym poprzez produkcję filmów i treści telewizyjnych oraz dystrybucję filmów krajowych, przejęcia i sprzedaż zagraniczną.

„WonderHill Studios jest chętne do wypełnienia kluczowej dziury w przestrzeni kinowej i telewizyjnej, jednocześnie skupiając się na różnorodności w kinie i telewizji przed i za kamerą. Jesteśmy oddani budowaniu zróżnicowanego C-suite, i dostarczaniu wysokiej jakości niezależnych filmów na rynek kinowy” – powiedział Yari w oświadczeniu w środę.

Yari zdobył Oscara za najlepszy film w 2006 roku za Crash, ale wkrótce potem ugrzązł w prawnych tarapatach wśród walk z wierzycielami i sporów z twórcami z branży. Jego inne filmy to The Illusionist, Possession i Resurrecting the Champ,, a także reżyseria Papa: Hemingway in Cuba.

Yari i The War With Grandpa producent Peart są również częścią 101 Studios Davida Glassera, które produkuje Yellowstone dla Paramount+. Peart ma w swoim dorobku również Life on the Line i Escape From Planet Earth.

„Z niesamowicie doświadczonym i kreatywnym zespołem, który budujemy, jesteśmy optymistycznie nastawieni i podekscytowani przyszłością tej firmy, skupiającej się na dostarczaniu widzom świeżej i przełomowej telewizji, a także napędzaniu widzów w każdym wieku i z każdego pokolenia z powrotem do kin” – dodał Peart we własnym oświadczeniu.

Czytaj również:  Bo Burnham udostępnia ponad godzinę niepublikowanego materiału z filmu "Inside"

Latest Posts

Nie przegap