sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Rebecca Balding, aktorka 'Soap’ i 'Charmed’, zmarła w wieku 73 lat

Rebecca Balding, energiczna aktorka, która występowała naprzeciwko Billy’ego Crystala w Soap i portretowała szefową gazety Alyssę Milano w Charmed, zmarła. Miała 73 lata.

Balding zmarła w poniedziałek w Park City po walce z rakiem jajnika, jej mąż od 41 lat, pisarz-reżyser-producent James L. Conway, ogłosił.

Balding wystąpiła również w horrorach The Silent Scream (1979) i wyreżyserowanym przez Conwaya The Boogens (1981). Po raz pierwszy spotkali się podczas jej przesłuchania.

Conway był producentem w The WB’s Charmed, kiedy jego żona portretowała Elise Rothman, redaktor naczelną The Bay Mirror, gdzie Milano’s Phoebe Halliwell pracowała jako felietonistka z poradami. Pojawiła się w 22 odcinkach podczas ostatnich pięciu sezonów (2002-06) nadnaturalnego serialu.

W sitcomie ABC Soap, Balding powtórzył się jako adwokat Carol David, który uwodzi Crystal otwartego geja Jodie Dallas i zachodzi w ciążę. Kiedy postanawia „zrobić to, co należy” i poślubić ją, ona zostawia go przed ołtarzem, a następnie porywa dziecko.

Urodzona w Little Rock, Arkansas, Balding studiowała aktorstwo na Uniwersytecie w Kansas i pracowała w lokalnym teatrze w Chicago, zanim trafiła do Hollywood.

W jednym ze swoich pierwszych występów telewizyjnych, zagrała reporterkę Carlę Mardigian u boku Eda Asnera w trzech pierwszych odcinkach serialu CBS Lou Grant w 1977 roku, a następnie wystąpiła z Davidem Naughtonem w komedii Makin’ It z 1979 roku , która była rzadkim niewypałem dla producenta Garry’ego Marshalla.

Zagrała również córkę Asnera w świątecznym telefilmie The Gathering z 1977 roku; po śmierci jego postaci, połączyła się z Maureen Stapleton w kontynuacji z 1979 roku.

Poza mężem, wśród ocalałych są jej córki, Sarah i Kathleen, oraz wnuki.

Czytaj również:  Lesley Manville i Isabelle Huppert w filmie "Pani Harris jedzie do Paryża": Recenzja filmu

Latest Posts

Nie przegap