sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Saudyjska wersja „The Office” w przygotowaniu

Być może minęła już prawie dekada od zamknięcia drzwi serialu w USA i prawie 20 lat od jego zakończenia w Wielkiej Brytanii, ale Arabia Saudyjska wkrótce doczeka się własnego remake’u The Office.

BBC Studios, które posiada prawa do formatu, oraz MBC Studios, ramię produkcyjne saudyjskiego giganta satelitarnego MBC, przedstawiły Al Maktab, pierwszą arabskojęzyczną wersję długoletniego i wielokrotnie nagradzanego serialu komediowego.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a w roli głównej wystąpi Saleh Abuamrh, który wcieli się w postać Malika Al-Tumaifi, komicznie pochłoniętego sobą bohatera serialu Davida Brenta/Michaela Scotta, którego komedia przenosi się z firmy handlującej papierami do firmy kurierskiej. Do obsady Al Maktab dołączają również Fahad Albutairi, Nawaf Alshobaili, Saad Aziz, Adhwa Fahad, Razan Mansour, Reem Busati, Hisham Hawsawi i inni. Reżyserem serialu będzie znany egipski filmowiec Hisham Fathi, zdjęciami zajmie się Alessandro Martella, a producentem – Shadi Mcdad z Aflam Productions.

„Chociaż praca w biurze może wyglądać nieco inaczej dla wielu z nas w 2022 roku, znajomość tych dobrze zaobserwowanych bohaterów, którzy radzą sobie z drobnymi rywalizacjami, chwilami przyjaźni i humoru oraz szefem, który czasami robi z siebie głupka, nadal brzmi tak samo prawdziwie” – powiedział André Renaud, starszy wiceprezes ds. sprzedaży formatów w BBC Studios. „Jestem pewien, że widzowie na Bliskim Wschodzie i w Zatoce Perskiej pokochają Malika i jego zespół tak samo, jak ponad 20 lat temu pokochali Davida Brenta w Wielkiej Brytanii.”

20-odcinkowy serial zostanie wyemitowany na kanałach telewizyjnych MBC oraz na platformie streamingowej Shahid VIP jeszcze w tym roku.

„Widzowie na całym świecie, w tym w regionie MENA, nie są obcy serialowi The Office, a biorąc pod uwagę jego ogromny sukces w ciągu ostatnich dwóch dekad, jest dla nas niezwykle ekscytujące, że już wkrótce na ekrany MBC trafi pierwsza arabska wersja tej komedii” – powiedziała Zeinab Abu Alsamh, dyrektor generalny MBC Studios KSA. „Al Maktab to bardzo utalentowana obsada z Królestwa Arabii Saudyjskiej i spoza niego, która po raz pierwszy ożywi historie ekscentrycznej grupy współpracowników i ich szefa, w nowej wersji dla widzów z Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej. To z pewnością jedna z książek do historii.”

Czytaj również:  Nowa biografia Taylor Swift dla dzieci trafia na listę bestsellerów (i jest w sprzedaży za 5 USD)

Od momentu powstania serialu wymyślonego przez Ricky’ego Gervaisa i Stephena Merchanta, The Office doczekał się kanadyjskiej, chilijskiej, francuskiej, indyjskiej i polskiej adaptacji. Umowa z MBC oznacza 12. międzynarodową sprzedaż tego formatu.

Latest Posts

Nie przegap