środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Spotify redukuje 17 procent globalnej siły roboczej

Gigant strumieniowego przesyłania muzyki Spotify przeprowadza kolejną rundę redukcji zatrudnienia, zmniejszając 17 procent swojej globalnej siły roboczej, ponieważ firma kontynuuje swoją strategię, aby stać się „zarówno produktywną, jak i wydajną”

W opublikowanym w poniedziałek wpisie na blogu, założyciel i dyrektor generalny Daniel Ek napisał, że nowe zwolnienia „zmniejszą całkowitą liczbę pracowników o około [17 procent] w całej firmie” Firma z siedzibą w Sztokholmie twierdzi, że cięcia dotkną około 1500 miejsc pracy.

Cięcia nastąpiły po tym, jak firma zdziesiątkowała liczbę pracowników w swoim dziale podcastów, zwalniając w styczniu (600 zwolnionych) i czerwcu tego roku (200 zwolnionych), co nastąpiło po cięciach w październiku 2022 roku. Cięcie kosztów dotknęło również programowanie, w tym zakończenie wyłącznej umowy na podcasty z księciem Harrym i Meghan Markle w czerwcu. Spotify połączyło również studia podcastingowe Parcast i Gimlet w jeden oddział po anulowaniu 10 programów z obu firm.

Ostatnie cięcia mają miejsce, gdy firma coraz bardziej koncentruje się na rentowności. W październiku Spotify poinformowało o lepszym niż oczekiwano wzroście liczby subskrybentów w trzecim kwartale i zaskakującym zysku operacyjnym. Firma zakończyła wrzesień z 226 milionami płacących abonentów premium, w porównaniu z 220 milionami na koniec czerwca, przekraczając prognozę, że osiągnie 224 miliony w ostatnim okresie.

„Zdaję sobie sprawę, że dla wielu redukcja tej wielkości będzie zaskakująco duża, biorąc pod uwagę niedawny pozytywny raport o zyskach i nasze wyniki” – napisał Ek, wyjaśniając decyzję. „Debatowaliśmy nad dokonaniem mniejszych redukcji w latach 2024 i 2025. Jednak biorąc pod uwagę lukę między naszym celem finansowym a naszymi obecnymi kosztami operacyjnymi, zdecydowałem, że znaczące działania mające na celu dostosowanie naszych kosztów były najlepszą opcją do osiągnięcia naszych celów. Chociaż jestem przekonany, że jest to właściwe działanie dla naszej firmy, rozumiem również, że będzie to niezwykle bolesne dla naszego zespołu.”

Czytaj również:  Serial Netflixa "The Brothers Sun" skupia się na San Gabriel Valley w Los Angeles (ekskluzywny materiał wideo)

W dalszej części postu Ek napisał: „Decyzja o zmniejszeniu naszego zespołu jest trudnym, ale kluczowym krokiem w kierunku stworzenia silniejszego, bardziej wydajnego Spotify na przyszłość. Ale podkreśla również, że musimy zmienić sposób, w jaki pracujemy.”

Latest Posts

Nie przegap