sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

’Star Wars’: Steven Knight zajmie się pisaniem nowego filmu po odejściu Damona Lindelofa

Jeden z nadchodzących filmów fabularnych Lucasfilm Star Wars znalazł nowego scenarzystę, którym został twórca Peaky Blinders Steven Knight. Knight będzie pracował nad scenariuszem projektu autorstwa nagrodzonej Oscarem filmowczyni Sharmeen Obaid-Chinoy, która kierowała również odcinkami Ms. Marvel.

Ruch ten następuje po odejściu z projektu Lost’Damona Lindelofa i początkującego scenarzysty Justina Britt-Gibsona. Lindelof rozpoczął pracę nad filmem w lipcu 2022 roku, potajemnie prowadząc dwutygodniową sesję z pisarzami, aby złamać historię, zanim on i Britt-Gibson wyruszyli, aby napisać scenariusz, który, jak mówią źródła, będzie miał miejsce po 2019 roku Star Wars: The Rise of Skywalker.

Rise of Skywalker był punktem zwrotnym dla Star Wars, ponieważ zakończył sagę Skywalkerów, która rozpoczęła się od oryginalnego filmu z 1977 roku. Rise of Skywalker rozwinął się zaledwie kilka tygodni po tym, jak era Disney+ Star Wars rozpoczęła się od The Mandalorian, przełomowego hitu, który pomógł zasilić serwis streamingowy jako jego flagowy program i stał się fenomenem w dużej mierze dzięki Baby Yodzie.

Żadna data nie została ustalona dla filmu, choć Disney ma Star Wars ustawiony na 19 grudnia 2025 roku. Ruch nadchodzi przed przyszłym miesiącem Star Wars Celebration w Londynie, gdzie Lucasfilm ma ujawnić więcej o swoich planach na dużym ekranie.

Oprócz dramatu Cilliana Murphy’ego Peaky Blinders, Knight jest znany z nominowanego do Oscara scenariusza do Dirty Pretty Things, a także z pisania filmów fabularnych, takich jak Spencer i tworzenia seriali telewizyjnych, takich jak serial Jasona Momoa Apple TV+ See. Jest reprezentowany przez CAA, United Agents w Wielkiej Brytanii i Nelsona Davisa.

Variety jako pierwsze podało tę wiadomość.

Czytaj również:  Damar Hamlin po raz pierwszy wypowiada się po przeżyciu zatrzymania akcji serca: "Nie mam nawet słów"

Latest Posts

Nie przegap