środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Studio animacji House of Cool sprzedaje się właścicielowi Teletubisiów – WildBrain za 11,3 mln dolarów

Producent animacji WildBrain ujawnił umowę dotyczącą przejęcia House of Cool za 15,5 mln dolarów w kanadyjskiej gotówce i akcjach (około 11,3 mln dolarów w dolarach amerykańskich).

Właściciel Teletubbies zapłaci za transakcję 10,25 mln dolarów w wyemitowanych akcjach WildBrain i 5,25 mln dolarów w gotówce. Kierownictwo torontońskiego House of Cool posiada również earn-out w wysokości do 6 milionów dolarów w oparciu o przyszłe zebranie zaległych produkcyjnych ulg podatkowych od momentu zamknięcia transakcji.

House of Cool specjalizuje się we wczesnej fazie preprodukcji animacji, która rozwija i ustala kreatywne wybory dotyczące wyglądu, odczuć, stylu i tempa projektu animowanego przed pełną produkcją. W ramach umowy, współzałożyciele House of Cool, Wes Lui i Ricardo Curtis, dołączą do zespołu zarządzającego WildBrain Studios jako współzarządzający firmą i będą podlegać Joshowi Scherbie, prezesowi WildBrain, który nadzoruje działalność studia i treści.

„Przejęcie ustanawia również nowy punkt wejścia dla właścicieli IP, aby zaangażować się w 360-stopniową ofertę WildBrain w zakresie produkcji, dystrybucji i licencjonowania produktów konsumenckich” – powiedział Scherba we wtorkowym oświadczeniu.

„Jako zaciekle niezależny operator przez ostatnie dwie dekady, wymagałoby to czegoś specjalnego dla House of Cool, aby dołączyć do innego studia. WildBrain jest tym czymś wyjątkowym. WildBrain posiada wiodące w branży doświadczenie w produkcji, dystrybucji i licencjonowaniu, a jego zasięg na wielu platformach znacznie rozszerza nasze możliwości i zakres łączenia się z publicznością” – dodał Curtis z House of Cool o dołączeniu do kanadyjskiego giganta produkcji animacji, który posiada główne studio animacji w Vancouver.

WildBrain ma już około 80 artystów w pre-produkcji, którzy będą ściśle współpracować z docelową placówką firmy w Toronto. W fazie przedprodukcyjnej House of Cool ma na koncie Despicable Me dla Illumination; The Angry Birds dla Rovio i Sony Pictures Animation; oraz The Peanuts Movie, Ferdinand , a także Ice Age i Rio dla 20th Century Fox i Blue Sky Studios.

Czytaj również:  Najlepsze akcesoria plażowe i tarasowe na stylowy (i wolny od poparzeń) dzień w słońcu

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale fiskalnym WildBrain, z zastrzeżeniem warunków.

Właściciel IP Teletubbies, WildBrain, niedawno zobaczył, jak Netflix debiutuje rebootem popularnego serialu dla dzieci w wieku przedszkolnym, w którym cztery Teletubbies wchodzą w interakcje i odkrywają swój świat.

Latest Posts

Nie przegap