poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Szefowa YouTube Originals Nadine Zylstra dołącza do Pinteresta, by poprowadzić programowanie

Pinterest zatrudnił Nadine Zylstra, ostatnio globalną szefową YouTube Originals, do kierowania globalnym programowaniem i oryginałami w platformie mediów społecznościowych z siedzibą w San Francisco.

Raportując do Malik Ducard, chief content officer Pinteresta, a wcześniej vp content partnerships YouTube, Zylstra będzie kierować strategią, rozwojem i dystrybucją dla oryginalnego programowania Pinteresta. Jej zatrudnienie następuje krótko po tym, jak Pinterest zawarł ekskluzywną, wieloletnią umowę z Tastemade, która zaowocuje 50 nowymi programami i mnóstwem programów dla osób.

„W miarę jak kontynuujemy czynienie z Pinteresta najbardziej inspirującego miejsca dla twórców treści, jesteśmy tak podekscytowani rozszerzeniem i powitaniem Nadine w zespole. Ta rola jest kluczowa, ponieważ pracujemy nad napędzaniem znaczącego zaangażowania z twórcami, partnerami i ich społecznościami”, powiedział Ducard w oświadczeniu w czwartek. „Kreatywność i pasja Nadine dla twórców i treści, a także jej znaczące osiągnięcia w dziedzinie cyfrowej i telewizyjnej, obejmujące formaty i gatunki, nie tylko zainspirowały mnie – ale co ważniejsze, zainspirowały niezliczone miliony widzów przez lata, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak jej inspirujące przywództwo ożywa w Pinterest.”

Zylstra dołącza do Pinteresta po pełnieniu funkcji szefa YouTube Originals, gdzie wypełniła rolę zwolnioną przez długoletniego kierownika telewizyjnego Susanne Daniels, która odeszła z YouTube na początku marca po decyzji firmy o ograniczeniu jej oryginalnego programowania. Wcześniej Zylstra kierowała programami dla dzieci w YouTube w ramach zespołu Originals, po ponad dekadzie pracy w Sesame Workshop, gdzie ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa ds. produkcji i programowania dla Ulicy Sezamkowej.

„Nie mogłabym być bardziej podekscytowana dołączeniem do Pinterest, platformy, którą podziwiam i używam z pasją od wielu lat” – powiedziała Zylstra. „Misja Pinteresta, aby przynieść ludziom inspirację, której potrzebują, aby stworzyć życie, które kochają, głęboko ze mną rezonuje. Nie mogę się doczekać, aby przyczynić się do realizacji tej misji i upoważnić jeszcze więcej twórców na Pintereście do wnoszenia na platformę swoich pasji i autentycznych pomysłów.”

Czytaj również:  'Star Trek: Discovery' zakończy się na 5. sezonie

Nie jest od razu jasne, czy lub kiedy YouTube zatrudni zastępstwo na stanowisku szefa oryginalnego programowania, ale rzecznik YouTube powiedział The Hollywood Reporter, że zespół Originals nadal tworzy programy, które wchodzą w zakres funduszy Black Voices i YouTube Kids & Family, a także wypełnia swoje zobowiązania do programów, które były już zakontraktowane przed decyzją firmy o zmniejszeniu swojego slate’u treści. Zespół Originals pozostaje również pod opieką Tary Walpert Levy, która nadzoruje organizację biznesową YouTube w obu Amerykach i globalne pionowe obszary treści.

Latest Posts

Nie przegap