czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

T-Pain o „Ghostwriting Country Songs” i krytyce Ushera za „Auto-Tune”: „We’ve Been Fine”

T-Pain mówi, że planuje kontynuować pisanie piosenek country jako ghostwriter.

Piosenkarz, autor tekstów i producent niedawno trafił na pierwsze strony gazet, gdy ujawnił, że przestał brać kredyt za piosenki country, nad którymi pracował, z powodu „rasizmu”, z którym miał do czynienia w tym gatunku.

„Napisałem wiele piosenek country, a piosenki country, za które otrzymałem uznanie – nie powiedziałbym, że spotkały się z reakcją lub czymś podobnym – ale [tam] było wiele krytyki: 'Dlaczego pozwolili czarnoskórej osobie być częścią tego?’ lub tego typu rzeczy. To było po prostu wiele z tych rzeczy. Więc po prostu wycofałem się z umieszczania mojego nazwiska na różnych rzeczach i po prostu zbieram pieniądze” – powiedział The Hollywood Reporter. „Nie muszę być z tego znany. W porządku.”

„Jestem ghostwriterem [i] tak jest po prostu łatwiej” – kontynuuje. „Dlaczego nie? Nie robię tego dla sławy. Chcę się upewnić, że moje dzieci są zdrowe [i] upewnić się, że ich dzieci są dobre. Będzie dobrze.”

T-Pain, który zdobył dwie nagrody Grammy i jest znany z takich hitów jak „Buy U a Drank (Shawty Snappin’)” i „Bartender”, nie ujawnił, jakie konkretne piosenki country napisał, ani dla jakich artystów country napisał. Ale kiedy zapytano go, czy świat słyszał piosenki country, które skomponował, powiedział: „O tak, absolutnie. Absolutnie.”

Oprócz tworzenia własnych piosenek, T-Pain produkował również dla Chrisa Browna, Lil Wayne’a, Kehlani, Ciary i Akona. I choć jego twórczość opiera się na świecie R&B i hip-hopu, współpracował z takimi artystami jak Taylor Swift, Steve Aoki, Wisin & Yandel, Lily Allen, The Lonely Island i Jesse McCartney.

Zapytany, czy spotkał się z podobną krytyką w innych gatunkach poza muzyką country, odpowiedział: „Nie. Zupełnie nie. To w dużej mierze country, ale wiemy dlaczego. Tak to działa.”

Rich Polk/Getty Images for Fanatics

T-Pain wygłosił te komentarze w sobotę na imprezie Fanatics Super Bowl Michaela Rubina w Marquee Dayclub w Cosmopolitan of Las Vegas, gdzie również wystąpił na scenie. T-Pain był wspierany przez Travisa Scotta, który stał za stanowiskiem DJ-a i śpiewał do „Buy U A Drank” i innych hitów T-Paina.

Czytaj również:  recenzja filmu 'Promienna dziewczyna': Pewna fabuła Sandrine Kiberlain opowiada o lecie francuskiej rodziny żydowskiej w 42 roku

Scott śpiewał i tańczył także u boku ukrytego Justina Biebera, który miał na sobie bluzę z kapturem i czapkę. Hailey Bieber była również na scenie, podczas gdy w tle rozbrzmiewały hity jej męża, w tym „What Do You Mean?” i „No Sense”, współpraca Biebera ze Scottem w 2015 roku.

Wydarzenie to było jedną z wielu imprez poprzedzających Super Bowl, które odbyły się na kilka dni przed występem Ushera w niedzielę. T-Pain twierdzi, że on i gwiazda R&B są w dobrych stosunkach po tym, jak ujawnił w serialu dokumentalnym Netflixa z 2021 roku This Is Pop, że krytyka Ushera dotycząca używania przez niego Auto-Tune’a wpędziła go w depresję.

Zapytany, czy rozmawiali, odpowiedział: „O tak. Cały czas. Dużo rozmawialiśmy. To znaczy, rozmawialiśmy podczas tego filmu dokumentalnego.”

Dodaje: „Nigdy nie byliśmy przyjaciółmi ani nic w tym stylu. Nigdy nie powiedziałem, że nienawidzę Ushera, ani nic z tych rzeczy. Wszystko było w porządku.”

Latest Posts

Nie przegap