środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

’Minionki: Rise of Gru” bije rekordy Box Office 4 lipca z $127.9M otwarcia

Co za pokaz fajerwerków.

Długi weekend wakacyjny 4 lipca był dla Hollywood kasową ekstrawagancją, ponieważ Minionki: The Rise of Gru zaliczył ogromne czterodniowe otwarcie w wysokości 125,2 milionów dolarów w kraju, według poniedziałkowych szacunków. W tym 107 milionów dolarów w ciągu trzech dni, chociaż brutto może przesunąć się w obu kierunkach, gdy weekendowe dane zostaną obliczone we wtorek. Niedzielne liczby wskazywały, że Gru osiągnie około 129 milionów dolarów, przypominając, że szacunki zmieniają się przez cały weekend.

Za oceanem film przekroczył w niedzielę 86 milionów dolarów, co daje globalny łup w wysokości 200 milionów dolarów. Do poniedziałku, wynik będzie na poziomie 220 milionów dolarów.

Zapomnij o pobiciu rekordów z czasów pandemii dla tytułu familijnego; film Illumination i Universal będzie mógł pochwalić się jednym z najlepszych startów w krajowym box office dla animowanego hollywoodzkiego tentpolu, bez uwzględnienia inflacji. (Wyżej wycenione lokalizacje Imax pomogły, obracając 10 milionów dolarów globalnie, w tym 8,6 miliona dolarów w kraju.)

Piątkowy wynik to około 48 milionów dolarów z 4,400 kin, w tym 10,8 milionów dolarów z pokazów przedpremierowych.

Wyniki filmu są znaczące, ponieważ potwierdzają, że rodzice i młodsze dzieci są gotowi do powrotu do multipleksu. Przez cały czas trwania pandemii, filmy animowane były uważane za gatunek wymagający. Nie pomogło to, kiedy film Pixara i Disneya Toy Story Astral otworzył się z marną sumą 51 milionów dolarów w zeszłym miesiącu, po czym gwałtownie spadł w drugim sezonie. (Mimo to, Astral osiągnął kamień milowy w piątek, przeskakując granicę 100 milionów dolarów w kraju.)

Do tej pory film Paramountu Sonic the Hedgehog 2, hybryda live-action/CGI, dzierżył rekord największego otwarcia ery pandemii dla wydania rodzinnego PG z 72 milionami dolarów.

Jeśli chodzi o największe hollywoodzkie otwarcia czwartego lipca, to w 2011 roku Transformers: Dark of the Moon zarobił 115,9 miliona dolarów w ten sam czterodniowy wakacyjny weekend, a następnie Spider-Man 2 (115,8 miliona dolarów) i 2017’s Despicable Me 3 (99 milionów dolarów). Jeśli szacunki się utrzymają, Minions 2 z łatwością uplasuje się na pozycji nr 1. Niektórzy uważają, że Spider-Man: Homecoming jest wejściem na 4 lipca, ponieważ święto przypadło w połowie tygodnia w 2017 roku, ale nie jest to porównanie jabłek do jabłek (Homecoming zadebiutował w weekend 7-9 lipca do 117 milionów dolarów w kraju).

Czytaj również:  Pierwszy koncert Adele w Las Vegas: Trema, przeprosiny i okrzyki do "The Walking Dead

Kolejny przełomowy moment: Ogólny dochód za weekend faktycznie pojawi się przed tą samą ramą w 2019 roku, ponieważ ożywienie box office nadal nabiera tempa. Holdovers – zwłaszcza Top Gun: Maverick – również przyczyniają się do boomu.

The Rise of Gru to sequel filmu Minionkiz 2015 roku i jest piątą pozycją we franczyzie Despicable Me, która jest najlepiej zarabiającą serią animowaną w historii, bez uwzględnienia inflacji.

Wchodząc w weekend, śledzenie sugerowało, że Minionki 2 otworzy się w przedziale od 70 do 80 milionów dolarów za czterodniowe wakacje, ale niektórzy wierzyli, że zrobi więcej. Jeśli wziąć pod uwagę liczbę czterodniową, film utrzyma rekord najlepszego otwarcia franczyzy, ale jeśli wziąć pod uwagę trzy dni, będzie nieco za Minionki (115,7 mln $).

Minionki 2 staną się dopiero 10. animowanym filmem hollywoodzkim, który zadebiutował z kwotą 100 milionów dolarów lub wyższą, na czele listy znajduje się Incredibles 2 (182,7 miliona dolarów). Trzydniowy wynik 107 milionów dolarów czyni go numerem 9 wśród krajowych premier wszech czasów, wypierając inny film Illumination Sekretne życie zwierzaków domowych (104,4 miliona dolarów), bez uwzględnienia inflacji.

Widzowie nagrodzili Minionki: The Rise of Gru oceną A CinemaScore i mocnymi wyjściami.

W pełnej gwiazd obsadzie głosowej znaleźli się Steve Carell, Pierre Coffin, Alan Arkin, Michelle Yeoh, Russell Brand, Julie Andrews, Taraji P. Henson, Lucy Lawless, Dolph Lundgren, RZA, Danny Trejo i Jean-Claude Van Damme. Historia pochodzenia ujawnia, jak supervillain Gru (Carell) i Minionki spotkały się, gdy Gru był młodym chłopcem dorastającym na przedmieściach w latach 70.

Top Gun 2 kontynuuje boom ponad miesiąc po pierwszym wejściu do kin i wygląda na to, że skorzysta z patriotycznego święta. Film spadł o 14% w porównaniu z poprzednim weekendem do 25,5 miliona dolarów. W długi weekend film powinien zarobić szacunkowo 32,5 miliona dolarów, zmierzając do granicy 600 milionów dolarów w kraju, po tym jak w poniedziałek skończy z oczekiwaną sumą 571 milionów dolarów.

Czytaj również:  Lesley Manville i Isabelle Huppert w filmie "Pani Harris jedzie do Paryża": Recenzja filmu

Film Toma Cruise’a nadal robi wrażenie za oceanem, gdzie zarobił kolejne 37 milionów dolarów, co daje 544,5 miliona dolarów za granicą i 1,11 miliarda dolarów na całym świecie.

Elvis spadł na pozycję nr 3 w drugi weekend z szacunkowym trzydniowym wynikiem 19 milionów dolarów i 23,7 milionów dolarów za cztery dni, co daje biografii 67,3 milionów dolarów w niedzielę i około 72 milionów dolarów w poniedziałek. Film Baza Luhrmanna o Elvisie Presleyu spadł o 39 procent w porównaniu z poprzednim weekendem. Za oceanem film zarobił kolejne 15,4 miliona dolarów, a jego łączna suma do niedzieli wyniosła 113,5 miliona dolarów.

Jurassic World Dominion stał się dopiero czwartym filmem od czasu COVID-19, który przekroczył granicę 800 milionów dolarów na całym świecie, z szacunkową sumą 824,5 miliona dolarów. Zakończył się nr 4 w kraju z trzydniowym brutto 15,7 mln dolarów i przewidywanym 19,2 mln dolarów dla czterech.

Czarny telefon zajął miejsce w pierwszej piątce, dając Universalowi trzy pierwsze miejsca. Wyprodukowany przez Blumhouse horror zarobił 12,3 miliona dolarów przez trzy dni i szacunkowo 14,6 miliona dolarów przez cztery dni. Do niedzieli na całym świecie zarobił 74,4 miliona dolarów.

Astral zajął szóste miejsce w trzeci weekend z szacunkowym wynikiem 6,6 mln dolarów za trzy dni i 8,1 mln dolarów za cztery dni. Do niedzieli film Pixara zarobił 105,4 mln dolarów w kraju i 82,2 mln dolarów za granicą, a jego łączna suma wynosi 187,6 mln dolarów.

Poza Minionkami 2, jedyną inną nowością w kraju podczas 4 lipca był dramat Bleecker Street Mr. Malcolm’s List, który otworzył się na siódmym miejscu z szacunkową sumą 851,000 dolarów za trzy dni i 1 milionem dolarów za cztery dni.

4 lipca, 8:45 rano Zaktualizowano o zmienione szacunki.

Ta historia została opublikowana po raz pierwszy 3 lipca o 7:57 rano

Latest Posts

Nie przegap